Kategori

Jawatan Popular

1 Pencegahan
Pemulihan sejuk adalah murah dan berkesan
2 Bronkitis
Ibu sejuk semasa penyusuan: bagaimana untuk merawat dan apa ubat antiviral boleh diambil semasa menyusu?
3 Laryngitis
Gejala sejuk pada bayi, gejala dan rawatan yang selamat
Image
Utama // Bronkitis

Bilakah yang terbaik untuk minum Theraflu, sebelum makan atau selepas?


Bilakah yang terbaik untuk minum Theraflu, sebelum makan atau selepas?

Tidak sama sekali tanpa perbezaan. Secara eksklusif selepas makan, dan tidak segera, tetapi sekurang-kurangnya 1 jam.

Tiada antipiretik boleh diambil sebelum makan - merosakkan perut anda. Ini adalah peraturan umum yang selalu bernilai mengingati.

Selain itu, jika ubat ini mengandungi sekurang-kurangnya beberapa asid - walaupun askorbik, dan terutama sitrik atau aspirin, maka secara umumnya dinasihatkan supaya tidak meminumnya kepada orang-orang yang telah didiagnosis dengan ulser perut. Anda boleh mencetuskan masalah penyakit ini.

Saya mendengar tentang dua prinsip ubat:

  • untuk bertindak pantas sebelum makan
  • untuk penyerapan yang baik selepas makan dalam masa 15-20 minit.

Secara umum, arahan ubat-ubatan harus ditulis semasa mengambil ubat tertentu sebelum atau selepas makan, dalam hal ubat anda, saya rasa ia tidak membezakannya.

Arahan diterapkan kepada Theraflu ubat, di mana pada bahagian kaedah dan dos ubat dinyatakan dengan jelas bahawa ia harus diambil selepas makan. Secara umum, jika ragu-ragu, adalah lebih baik untuk mengambil dadah selepas makan atau, dalam kes-kes yang teruk, semasa makan. Ini disebabkan oleh fakta bahawa banyak ubat (dan theraflu tidak terkecuali) mengandungi pelbagai asid. Sebagai contoh, aspirin juga dipanggil asid acetylsalicylic. Apabila anda mengambil ubat pada perut yang kosong, ia hanya meningkatkan kesan pada dindingnya, oleh itu di bawah tindakan asid hidroklorik yang terdapat dalam jus gastrik. Dalam sesetengah kes, ini boleh mencetuskan penyakit ulser peptik.

Adalah dinasihatkan untuk mengambil semua ubat selepas makan, kerana anda boleh merosakkan perut anda. Dan tentu saja adalah lebih baik untuk mengambil ubat itu selepas makan, tetapi di suatu tempat dalam masa 20-30 minit. Teraflu boleh digunakan pada bila-bila masa sepanjang hari, tetapi kesan terbaik diberikan dengan mengambil ubat pada waktu tidur, pada waktu malam.

Doktor mengesyorkan mengambil teraflu semasa sakit hanya selepas makan. Sekarang penyakit seperti gastritis meluas, yang hampir setiap orang kedua mempunyai kerana tidak tepat nutrisi dan ketegangan saraf, dan ia mungkin untuk merosakkan perut.

Terdapat asid di sana, dan oleh itu, mustahil untuk meminumnya pada perut kosong, dengan cara ini jelas ditulis dalam arahan, dan arahan mesti dibaca. Kini wabak selesema dan banyak sekali lagi menggunakan alat ini.

Teraflu harus diminum selepas makan, sebelum mengambilnya mustahil, jadi anda hanya membahayakan tubuh.

Sering kali, asid askorbik ditambah kepada serbuk ini, dan untuk meningkatkan rasa - juga asid sitrik. Minum campuran ini; pada perut kosong tidak mustahil!

Lebih baik tidak minum teraflu, tetapi nimesil, ubat yang sangat baik, baiklah, ia selalu membantu saya, saya cadangkan kepada semua kawan saya). Dia mengetuk suhu dan kesakitan, dan secara umum anda berasa lebih baik. Dan dengan perbelanjaan sebelum atau selepas itu, pastinya ia tidak membezakannya.

Sesungguhnya selepas makan, kerana ada asid di theraflu.

Tetapi saya menggunakan ubat yang lebih berkesan untuk pilek atau selesema - campuran tablet paracetamol yang dihancurkan, asid acetylsalicylic, beg asid askorbik, 3 sudu gula, sedikit daun teh dan air panas. Semua ini mabuk, dan menjadi lebih baik dalam beberapa minit, keberkesanannya lebih tinggi daripada Theraflu. Dan pada harga yang lebih murah.

Untuk tidak merosakkan perut, disarankan untuk mengambil Teraflu hanya sejam selepas makan. Dan selepas anda membubarkannya dan mengambilnya, adalah dinasihatkan untuk berbaring dengan senyap.

Hakikatnya ialah dalam ubat ini ada asid dan ia dapat merengsakan mukosa perut, dan kepada siapa keasaman itu meningkat, ini dapat dipenuhi dengan akibat.

Lagipun, Teraflu perlu diambil sekali, tetapi beberapa kali sehari.

Mereka yang tidak takut merosakkan perutnya boleh mengambil perut kosong, maka tindakan itu akan lebih cepat dan lebih cekap, kerana seluruh tubuh akan bergerak lebih cepat dari perut.

Theraflu. Dalam arahan penggunaan dadah ini, ketergantungan terhadap pengambilan makanan tidak dinyatakan. Hanya ada cadangan untuk mengambil ubat ini pada waktu tidur. Dari sini saya menyimpulkan bahawa Theraflu boleh diambil pada bila-bila masa yang sesuai. Nampaknya, dari sudut pandangan yang paling kurang berbahaya pada membran mukus, adalah lebih baik untuk mengambil ubat semasa atau selepas makan.

Apa yang membantu Theraflu

Theraflu adalah satu ubat yang kompleks dan digunakan secara meluas yang membantu dengan cepat menampung manifestasi (gejala) utama selesema dan selsema.

Ubat ini telah menyatakan analgesik (ubat penahan sakit), antipiretik, anti-radang, serta sifat anti-edema.

Penggunaan teraflu tepat pada masanya membantu dengan ketara meningkatkan kesejahteraan pesakit secara amnya, sambil menghilangkan sakit kepala, meningkatkan suhu badan, menggigil teruk, kelemahan otot, sakit mata, hidung berair, sakit tekak, dan sebagainya.

Ubat ini dicirikan oleh tindakan dadah yang agak pesat (purata dari 15-20 minit) dan bertahan, sebagai peraturan, selama 6-8 jam.

Bahan aktif utama yang merupakan sebahagian daripada teraflu adalah asid askorbat, paracetamol, serta pheniramine maleate, yang mempunyai semua tindakan perubatan yang diperlukan (di atas).

Petunjuk utama untuk penggunaan teraflu:

  • sejuk (ARVI, OCR);
  • selsema;
  • penyingkiran gejala sakit kepala, suhu badan yang tinggi, kelemahan otot, menggigil, sakit tekak, dll.

Amaran: sebelum penggunaan ubat ini jangka panjang disarankan untuk berunding dengan pengamal umum berkelayakan!

Ubat ini dihasilkan dalam bentuk serbuk larut dalam sachets untuk penyediaan penyelesaian ubat yang perlu.

Cara minum theraflu?

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 14 tahun, ambil ubat ini 1 beg setiap, membubarkan tidak lebih daripada 3-4 p. Dalam 1 cawan air panas atau panas. untuk hari itu.

Selang minimum antara dos hendaklah sekurang-kurangnya 3-4 p. untuk hari itu.

Tempoh purata rawatan Theraflu bergantung terutamanya pada keparahan penyakit keradangan tertentu badan dan pada masa yang sama tidak lebih dari 3-5 hari.

Ingat: jika selepas pengambilan terapi Theraflu selama 3 hari, gejala utama penyakit ini tidak berkurang sama sekali, maka sangat penting untuk anda berjumpa doktor!

Contraindications Teraflu

  • peningkatan kepekaan badan kepada bahan ubat aktif utama ubat ini;
  • umur kanak-kanak sehingga 14 tahun;
  • diabetes;
  • asma bronkial;
  • ketagihan alkohol kronik;
  • bentuk portal hipertensi arteri;
  • kehamilan dan penyusuan (menyusu);
  • kegagalan buah pinggang akut atau hepatik.

Kesan sampingan teraflu

Reaksi yang paling kerap dengan penggunaan jangka panjang ubat ini adalah:

  • tindak balas alahan setempat (urticaria, peningkatan pruritus);
  • loya atau muntah;
  • Pelanggaran kencing (sangat jarang berlaku);
  • palpitasi jantung;
  • hipertensi (tekanan darah tinggi);
  • Kesakitan jangka pendek di rantau epigastrik (penggantian) perut.

Dengan perkembangan mana-mana kesan sampingan di atas, adalah disyorkan untuk menghentikan penggunaan dadah selanjutnya, serta pastikan untuk berunding dengan doktor!

Dalam artikel ini, kita melihat apa yang membantu Theraflu, serta cara untuk mengambilnya dengan betul.

Teraflu

Theraflu: arahan penggunaan dan ulasan

Nama Latin: TeraFlu

ATX Kod: N02BE51

Bahan aktif: pheniramine + phenylephrine + paracetamol (pheniramine + phenylephrine + paracetamol)

Pengeluar: Kesihatan Pengguna Novartis (Switzerland)

Pengoperasian keterangan dan foto: 10/08/2017

Harga di farmasi: dari 139 rubel.

Theraflu adalah agen gabungan dengan tindakan analgesik, antipiretik dan vasoconstrictor. Ia digunakan untuk menghilangkan selesema.

Borang dan komposisi pelepasan

Bentuk dos - serbuk untuk penyediaan penyelesaian lisan: butiran (benjolan lembut mungkin) berwarna merah jambu, kekuningan, kelabu-violet dan putih, dengan rasa beri liar (11.5 g setiap dalam paket enam berlapis, dalam kotak kadbod 1-8, 10, 12 atau 25 pakej).

Apabila serbuk dibubarkan dalam 225 ml air yang dipanaskan pada suhu 75 ± 5 ° C, penyelesaian merah jambu-violet terbentuk, legap, dengan bau berry.

Bahan aktif dalam komposisi 1 sachet:

  • phenylephrine hydrochloride - 0.01 g;
  • Pheniramine Maleate - 0.02 g;
  • paracetamol - 0.325 g

Komponen tambahan dalam komposisi Theraflu: kalsium fosfat, natrium sitrat dihydrate, magnesium stearate, sukrosa, potassium acesulfame, silikon dioksida, maltodextrin M100, asid sitrik, warna biru berlian E133 (FDC biru No 1), warna merah menawan E129 (FDC merah No 40 ), perisa kranberi Durarome semula jadi (861149 TD2590), raspberry perisa semulajadi WONF Durarome (860385 TD0994).

Sifat farmakologi

Dengan penggunaan teraflu, anestetik, antihistamin, bronkodilatory, antitussive, februgugal, vasoconstrictor dan kesan sedatif diperhatikan.

Farmakodinamik

Phenylephrine hydrochloride membantu mengurangkan bengkak, mengurangkan manifestasi eksudat tempatan, menghapuskan hiperemia membran mukus nasofaring, sinus, rongga hidung, penyempitan lumen dari kapal.

Maleen pheniramine dicirikan oleh tindakan antikolinergik, antihistamin, sedatif dan antiserotonin yang lemah, yang mewakili penyekat H1-reseptor histamin. Ini menyebabkan penindasan rhinorrhea, gatal-gatal mata dan hidung, bersin, penghapusan hiperemia mucosal dan bengkak, mengurangkan keparahan reaksi alergi, menyempitkan lumen kapal.

Paracetamol adalah analgesik bukan narkotik dan mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan ringan.

Farmakokinetik

Tindakan teraflu muncul 20 minit selepas pentadbiran mulut dan berlangsung selama kira-kira 4.5 jam.

Petunjuk untuk digunakan

Menurut arahan, Theraflu digunakan untuk rawatan gejala penyakit berjangkit dan peradangan, disertai dengan menggigil, suhu badan tinggi, sakit kepala, sakit otot dan sendi, bersin, kesesakan hidung dan hidung berair.

Contraindications

  • diabetes;
  • kekurangan sukrase / isomaltase, intoleransi fruktosa, malabsorpsi glukosa-galaktosa;
  • alkohol;
  • hipertensi portal;
  • penggunaan serentak beta-blockers, antidepresan tricyclic atau monoamine oxidase inhibitors (MAO);
  • berumur sehingga 12 tahun;
  • tempoh kehamilan dan penyusuan susu ibu;
  • hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah.
  • hipertensi arteri;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • disebut atherosclerosis arteri koronari;
  • hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson, sindrom rotor);
  • pheochromocytoma;
  • gangguan darah;
  • asma bronkial;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • penyakit hati atau buah pinggang yang teruk;
  • hipertiroidisme;
  • hiperplasia prostat.

Arahan penggunaan teraflu: kaedah dan dos

Ambil teraflu di dalam, membubarkan kandungan beg dalam segelas air rebus panas. Secara pilihan, anda boleh menambah gula kepada minuman.

1 sachet = 1 dos.

Dalam masa 24 jam, tidak lebih daripada 3 dos dibenarkan. Jeda antara dos mestilah sekurang-kurangnya 4 jam.

Anda boleh mengambil dadah pada bila-bila masa sepanjang hari, tetapi kesan terbaik dicatat pada waktu petang penerimaan (pada waktu malam).

Sekiranya dalam masa 3 hari pembaikan tidak berlaku, anda perlu berjumpa doktor.

Kesan sampingan

  • reaksi alergi: urticaria, pruritus, ruam kulit, angioedema;
  • sistem saraf: pengurangan kelajuan tindak balas psikomotor, gangguan tidur, mengantuk, hiperkaca, pening;
  • sistem pencernaan: mulut kering, sakit perut, mual, muntah;
  • sistem kardiovaskular: peningkatan tekanan darah (tekanan darah), palpitasi;
  • lain: pengekalan kencing, peningkatan tekanan intraokular, paresis penginapan.

Dengan penggunaan Teraflu yang berpanjangan dalam dos yang besar, terdapat pelanggaran gambar darah (trombositopenia, anemia, agranulositosis), nefro dan hepatotoxicity.

Berlebihan

Gejala berlebihan disebabkan oleh kehadiran paracetamol di Theraflu dan berlaku apabila lebih daripada 10-15 g bahan dicerna. Ini termasuk: kehilangan selera makan, kesakitan di kawasan epigastrik, loya, muntah, dalam kes yang teruk - hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatik, kegagalan hati, ensefalopati, peningkatan masa prothrombin dan koma.

Sebagai rawatan, disyorkan supaya lavage gastrik dilakukan dalam tempoh 6 jam pertama selepas pentadbiran, 8-9 jam selepas overdosis - prekursor synthesis glutathione-methionine dan SH-kumpulan penderma diberikan kepada pesakit, dan acetylcysteine ​​adalah selepas 12 jam. Penjagaan perubatan adalah penting.

Arahan khas

Semasa terapi dadah, disyorkan untuk meninggalkan penggunaan minuman beralkohol (disebabkan peningkatan risiko kesan hepatotoksik) dan mengelakkan daripada melakukan aktiviti yang berpotensi berbahaya, termasuk memandu kereta.

Jangan ambil ubat dari beg yang rosak.

Interaksi dadah

  • etanol, sedatif, MAO inhibitor: kesannya dipertingkatkan;
  • barbiturat, rifampicin, carbamazepine, phenytoin, zidovudine dan lain-lain inducer enzim microsomal hati: kemungkinan kesan hepatotoxicik meningkat paracetamol;
  • glucocorticosteroids: meningkatkan kemungkinan peningkatan tekanan intraokular;
  • Ubat urikosurik: keberkesanannya berkurangan;
  • antikoagulan tidak langsung: kesannya meningkat;
  • antidepresan trisiklik: peningkatan tindakan sympathomimetic;
  • halothane: peningkatan risiko aritmia ventrikel;
  • guanethidine: kesan hipotensia berkurangan, aktiviti alfa-adrenostimulyuyushchy meningkat phenylephrine;
  • ubat anti-parkinsonian, antidepresan, antipsikotik, derivatif phenothiazine: peningkatan risiko kesan sampingan seperti pengekalan kencing, mulut kering, sembelit.

Analog

Analog Theraflu adalah: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Terma dan syarat penyimpanan

Jauhkan daripada kanak-kanak pada suhu sehingga 25 ° C.

Hidup rak - 2 tahun.

Terma jualan farmasi

Ubat ini boleh didapati tanpa preskripsi.

Ulasan teraflu

Menurut ulasan, Theraflu berkesan mengatasi gejala influenza dan ARVI, tetapi tidak menjejaskan agen penyebab penyakit itu sendiri. Juga, beberapa pesakit dan doktor telah mencatatkan kesan negatifnya terhadap hati. Walau bagaimanapun, dalam keadaan di mana terdapat keperluan mendesak untuk memperbaiki latar belakang sejuk, Teraflu terbukti dengan baik.

Harga teraflu di farmasi

Harga anggaran untuk Teraflu adalah 192-213 Rubles (4 beg dimasukkan ke dalam pakej) atau 344-397 Rubles (10 beg dimasukkan ke dalam pakej).

Teraflu: harga di farmasi dalam talian

TERAFLU LAR 30ml semburan

Tab extrata Theraflu. n10

TERAFLU EXTRATAB N10 tab. filem bersalut

TheraFlu Extratab tablets 10 pcs.

TERAFLU LAR N16 tab. d / resorpsi

TERAFLU LAR MENTHOL N20 tab. d / resorpsi

Serbuk TERAFLU LEMON N4

Theraflu extratab 10 tabl

Teraflu serbuk 22.1 g lemon 4 pcs.

TERAFLU BRO 40g salap

TeraFlu LAR lozenges dengan rasa menthol 20 pcs.

Theraflu lemon serbuk 4 sachets

TeraFlu Extratab TB p / o №10

Teraflu untuk selesema dan selsema. d / r-ra intra lemon 22.1g n4

Teraflu lar Menthol lozenges 20 pcs

Theraflu Lar tbl d / sucking №16

Theraflu lars tab. d / rasas menthol n20

TheraFlu LAR Spray 30 ml

Theraflu gel semburan 30ml (pudina)

TheraFlu Lar tbl d / menghisap mentol №20

Teraflu Lemon dari serbuk sejuk dan selesema 22.1g №4

TERAFLYU HUTAN BERRIES N10 serbuk

Serbuk TERAFLU LEMON N10

Spray gel Theraflu 30 ml

Theraflu Lar Spray 30ml

TERAFLU EXTRA N10 Lemon powder

TeraFlu serbuk 11.5 g buah beri liar 10 pcs.

Serbuk TheraFlu 22.1 g lemon 10 pcs.

Teraflu untuk selesema dan selsema. prep. r-ra d / ext. menerima 22.1g pek. №10 (lemon)

Theraflu sejak. d / r-ra di dalam hutan berry n10

TERAFLUS DARI FLU DAN PLAIT 22.1 g N14 serbuk untuk penyediaan penyelesaian lisan [lemon]

TeraFlu Serbuk tambahan 15 g lemon 10 pcs.

Theraflu lemon serbuk 10 sachets

Terapi liang tambahan. d / r-ra lemon dalaman n10

Teraflu serbuk beri liar 10 sachets

TeraFlu serbuk lemon 14 pcs.

Theraflu Max serbuk 5 g 8 pcs.

Teraflu untuk selesema dan selsema. prep. r-ra d / ext. menerima 22.1g pek. №5 (lemon)

Beri TheraFlu Wild dari serbuk sejuk dan selesema 22.1g №10

TheraFlu untuk serbuk sejuk dan selesema 22.1g №10

Theraflu serbuk lemon tambahan 10 sachets

Theraflu lemon powder 14 sachets

TeraFlu Extra Lemon Flu & Serbuk Dingin 22.1g №10

Teraflu Lemon dari serbuk sejuk dan selesema 22.1g №14

Pendidikan: Universiti Perubatan Negeri Rostov, khusus "Perubatan Umum".

Maklumat mengenai ubat ini adalah umum, disediakan untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan arahan rasmi. Rawatan sendiri berbahaya untuk kesihatan!

Orang-orang yang terbiasa bersarapan dengan kerap adalah kurang obes.

Orang yang berpendidikan kurang terdedah kepada penyakit otak. Aktiviti intelektual menyumbang kepada pembentukan tisu tambahan, mengimbangi orang yang berpenyakit.

Terdapat sindrom perubatan yang sangat ingin tahu, sebagai contoh, obsesif obsesif objek. Dalam perut seorang pesakit yang mengidap mania ini, 2500 objek asing ditemui.

Dalam 5% pesakit, antidepresan Clomipramine menyebabkan orgasme.

Menurut kajian, wanita yang minum sebotol bir atau wain seminggu mengalami peningkatan risiko kanser payudara.

Para saintis dari University of Oxford telah menjalankan satu siri kajian di mana mereka menyimpulkan bahawa vegetarianisme boleh memudaratkan otak manusia, kerana ia membawa kepada penurunan jisimnya. Oleh itu, saintis mencadangkan supaya tidak mengecualikan ikan dan daging dari diet mereka.

Menurut banyak saintis, kompleks vitamin tidak praktikal untuk manusia.

Ubat yang terkenal "Viagra" pada asalnya dibangunkan untuk rawatan hipertensi arteri.

Darah manusia "berjalan" melalui kapal-kapal di bawah tekanan yang besar dan, yang melanggar integriti mereka, mampu menembak pada jarak hingga 10 meter.

Hati adalah organ paling berat di dalam badan kita. Purata beratnya ialah 1.5 kg.

Menurut kajian WHO, perbualan harian selama setengah jam di telefon bimbit meningkatkan kemungkinan tumor otak sebanyak 40%.

Doktor gigi muncul agak baru-baru ini. Seawal abad ke-19, adalah tanggungjawab tukang cukur biasa untuk mengeluarkan gigi yang sakit.

Para saintis Amerika melakukan eksperimen pada tikus dan sampai pada kesimpulan bahwa jus tembikai mencegah perkembangan aterosklerosis. Satu kumpulan tikus meminum air kosong, dan jus tembikai kedua. Akibatnya, kapal-kapal kumpulan kedua bebas dari plak kolesterol.

Tulang manusia adalah empat kali lebih kuat daripada konkrit.

Ubat alahan di Amerika Syarikat sahaja membelanjakan lebih daripada $ 500 juta setahun. Adakah anda masih percaya bahawa satu cara untuk akhirnya mengalahkan alergi akan dijumpai?

Istilah "penyakit pekerjaan" menyatukan penyakit yang seseorang mungkin akan bekerja. Dan jika dengan industri dan perkhidmatan yang berbahaya.

Teraflu - arahan penggunaan, petunjuk, kontra, kesan sampingan, analog, ulasan, harga

Theraflu - apa ubat ini, apakah ia terdiri daripada dan kapan ia digunakan?

Komposisi teraflu dadah

Persediaan Theraflu berbeza dalam komposisi dan bentuk pelepasan, tetapi mereka semua adalah pelbagai jenis dan bertujuan untuk meringankan keadaan pesakit dalam pelbagai selesema, disertai demam, hidung berair, mengoyak, sakit kepala, sakit tekak, batuk, sakit sendi dan lain-lain yang tidak menyenangkan manifestasi penyakit ini.

Borang pelepasan dan komposisi pelbagai jenis teraflu

11.5 g serbuk dalam beg bahan komposit.

Pada 10 beg dalam pek kadbod.

Paracetamol 0.325 g, pheniramine maleate 0.02 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g

Teraflu untuk selesema dan selesema

22.1 g serbuk dalam beg bahan komposit.

Pada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 atau 25 beg dalam pek kadbod.

Paracetamol 0.325 g, pheniramine maleate 0.02 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g, asid askorbik 0.05 g

15 g serbuk dalam beg bahan komposit.

Pada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 atau 25 beg dalam pek kadbod.

Paracetamol 0.650 g, pheniramine maleate 0.02 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g

Theraflu untuk selesema dan selesema

22 g serbuk dalam beg bahan gabungan.

Pada 1, 10, beg dalam pek kadbod.

Paracetamol 0.650 g, pheniramine maleate 0.02 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g

Tambah Theraflu tambahan

4 g serbuk dalam beg bahan komposit.

Pada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 atau 25 beg dalam pek kadbod.

Paracetamol 0.650 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g, asid askorbik 0.05 g

2 g granul dalam beg bahan komposit.

Pada 10 beg dalam pek kadbod.

Asid askorbik 0.1 g, glukonat zink 0.05225 g, serbuk ekstrak echinacea ungu 0.08 g

asid hydroxycinnamic tidak kurang daripada 0,003 g.

Tablet, 10 keping setiap pek.

Paracetamol 0.650 g, pheniramine maleate 0.004 g, phenylephrine hydrochloride 0.01 g

Tablet, 8 keping dalam satu lepuh.

Pada 1, 2, 3 lepuh dalam pembungkusan.

Benzoxonia klorida 0.001 g, lidocaine hydrochloride 0.001 g

Tablet, 10 keping dalam satu lepuh.

1, 2 lepuh setiap pek. Atau 6 keping dalam lepuh,

3 lepuh setiap pek.

Cetylpyridinium chloride 0.002 g, lidocaine hydrochloride 0.001 g

Semburkan 30 ml dalam botol dengan alat semburan dan topi pelindung dalam pakej.

Benzoxonium klorida 0.2%, lidocaine hydrochloride 0.15%.

Salap untuk penggunaan luar dalam tiub 40 g setiap pek.

Minyak Rosemary 5%, minyak putih 5% minyak, balsam Peru 6%, racemic camphor 12.5%.

Tindakan dan jenis teraflu

Paracetamol dalam theraflu

Pheniramine Maleate di teraflu

Phenylephrine hydrochloride di theraflu

Asid askorbik di teraflu

Apakah kesan ubat teraflu?

Theraflu adalah ubat yang digunakan untuk merawat manifestasi penyakit viral dan catarrhal. Apabila digunakan semasa tempoh penyakit, pesakit berasa lebih baik. Memandangkan tempoh sejuk, secara purata, ialah 3 hingga 7 hari, ubat ini adalah pembantu yang baik untuk mengekalkan kesejahteraan pesakit pada masa ini.

Theraflu mempunyai kesan berikut:

  • Antipiretik. Peningkatan suhu badan semasa selesema adalah kejadian biasa. Reaksi sedemikian berlaku sebagai tindak balas kepada keracunan badan oleh produk-produk aktiviti penting virus, yang kebanyakannya tidak tahan suhu melebihi 38.5 - 40 darjah Celsius dan mati. Walau bagaimanapun, bagi kebanyakan pesakit yang menghidap kardiovaskular kronik, paru-paru, neurologi dan beberapa penyakit lain, walaupun kenaikan sedikit suhu adalah berbahaya. Paracetamol, yang merupakan sebahagian daripada dadah, mempunyai kesan antipiretik yang jelas.
  • Anti-radang. Keradangan adalah reaksi pelindung tubuh yang berlaku sebagai tindak balas terhadap kesan merosakkan pelbagai faktor. Sekiranya SARS atau selesema, faktor-faktor ini adalah virus. Paracetamol, yang merupakan sebahagian daripada ubat, mempunyai kesan anti-radang.
  • Penyembuh kesakitan Kesakitan mengiringi keradangan dengan selesema. Ini mungkin sakit kepala, sakit pada sendi, sakit otot, sakit tekak. Paracetamol, yang merupakan sebahagian daripada ubat, mempunyai kesan analgesik. Dengan tujuan yang sama dalam komposisi teraflu dalam bentuk semburan, lozenges, lidocaine hydrochloride, yang merupakan anestetik lokal, hadir. Tindakannya melanggar kebolehtelapan membran sel, yang menyebabkan anestesia akibat blokade impuls sakit.
  • Antiedematous. Pembengkakan selaput lendir hidung dan tekak, peningkatan rembesan mukus adalah pendamping yang kerap dijangkiti virus. Phenylephrine hydrochloride, sebahagian daripada theraflu, mengatasi gejala ini dengan mengenakan kesan vasoconstrictor dan anti-edema.
  • Antiallergic. Bersin, merobek, bengkak, pelepasan hidung, dan gejala alergi lain berlaku apabila seseorang mempunyai selesema. Untuk mengurangkan gejala ini, feniramine maleate dimasukkan ke dalam teraflu dan mempunyai kesan anti-alergi.
  • Antiseptik. Bentuk dosis teraflu ubat, seperti semburan, lozenges, bertindak secara tempatan, terdiri daripada bahan (benzoxonium chloride atau cetylpyridinium klorida), yang mempunyai kesan antibakteria yang jelas. Mereka mampu mengubah kebolehtelapan membran sitoplasma bakteria, yang melanggar mekanisme pernafasan mereka dan menyebabkan kematian. Mereka juga mempunyai aktiviti antijamur dan antiviral terhadap virus enveloped.
  • Antitussive dan expectorant. Terafik ubat dalam bentuk salep kerana komponen tumbuhan dengan tindakan expectorant dan antitussive membantu untuk meringankan keadaan pesakit ketika batuk.
  • Immunostimulating. Guna imuno theraflu, berkat komponen konstituennya (zink, vitamin C, echinacea), dapat meningkatkan imuniti dan berkesan menentang serangan virus semasa wabak.

Persiapan teraflu dalam bentuk serbuk di teabags (teraflu, teraflu dari selesema dan selesema, teraflu tambahan, teraflu dari selesema dan sejuk tambahan)

Apakah teraflu immuno?

Semburan teraflu lar

Tablet untuk penyerapan teraflu lar dan teraflu lar lar Menthol

Salap teraflu bro

Analog kepada Theraflu

Analog teraflu dadah

Teraflu adalah ubat rawatan sejuk yang diimport popular. Oleh kerana komposisi yang seimbang, ia telah membuktikan dirinya dapat mengurangkan gejala SARS dan selesema. Walau bagaimanapun, jika tidak ada di farmasi, ahli farmasi mungkin mencadangkan ubat pengganti dengan kesan yang sama.

Dadah berikut adalah analogi teraflu:

  • coldrex;
  • antiflu;
  • maxicold;
  • selesema untuk selesema dan selesema;
  • stopgripan dan lain-lain.

Semua ubat di atas berbeza dari asal, tetapi mempunyai komposisi yang sama dengan teraflu. Sebagai bahan aktif utama dalam setiap mereka digunakan paracetamol dalam pelbagai kuantiti. Mereka boleh didapati sebagai serbuk, pil atau semburan. Kos mereka sedikit lebih rendah daripada yang ada.

Untuk mengurangkan gejala sejuk juga diguna pakai:

  • upah;
  • Upsarin Upsa;
  • rinzasip;
  • koldakt fly plus;
  • antigrippin dan lain-lain.

Harus diingat bahawa aspirin (asetilsalicylic acid), ibuprofen, nimesil dan NSAID lain-lain yang mempunyai kesan antipiretik, anti-radang dan analgesik. Setiap ubat ini mempunyai skop optimum sendiri, tetapi ia juga boleh digunakan semasa sejuk. Walau bagaimanapun, sebelum menggunakan apa-apa ubat, agar tidak mencederakan diri sendiri, lebih baik merujuk kepada doktor.

Coldrex dan teraflu

Animax dan teraflu

Hari ini, pasaran farmaseutikal tepu dengan ubat-ubatan sejuk domestik dan import dalam pelbagai bentuk. Doktor dalam pelantikan persediaan gabungan itu mengambil kira ciri-ciri individu pesakit. Mereka mengambil kira penyakit kroniknya. Selaras dengan ini, mereka memilih ubat tertentu dengan komposisi tertentu dan jumlah bahan aktif di dalamnya. Teraflu diluluskan untuk digunakan dengan 12 tahun. Komposisi dan jumlah paracetamol membolehkan doktor untuk memilih individu yang paling berkesan (teraflu, teraflu dari selesema dan teraflu, teraflu tambahan, teraflu dari selesema dan tambahan sejuk) tanpa pesakit yang mempunyai kesan sampingan.

Pada masa ini, di farmasi seseorang boleh memenuhi Animax ubat sejuk domestik, yang sebagai tambahan kepada paracetamol dan vitamin C mengandungi komponen antiviral. Beliau juga, seperti teraflu, mempunyai antipiretik, anti-radang, analgesik, anti-alergi kesan. Lebih-lebih lagi, kerana bahan penyusunnya (rutozide trihydrate, kalsium gluconate, loratadine monohydrate dan rimantadine hydrochloride), ia mempunyai kesan angioprotective dan antiviral. Walau bagaimanapun, ia tidak boleh digunakan pada kanak-kanak dan remaja, serta orang yang mempunyai kontraindikasi terhadap penggunaannya.

Apa-apa ubat boleh membantu mengatasi penyakit ini atau menyebabkan komplikasi jika ia tidak digunakan dengan sempurna. Ia perlu menekankan sekali lagi bahawa dalam perkara penting seperti rawatan, pilihan ubat perlu dijalankan oleh doktor. Walaupun dalam persiapan sejuk, pesakit boleh memilih mengikut budi bicaranya hanya rasa serbuk untuk penyediaan larutan minum atau lozenges.

Bagaimana untuk membezakan teraflu dari palsu?

Ubat-ubat yang sedang dalam permintaan, malangnya, dilancarkan. Theraflu jatuh ke dalam kategori perubatan ini. Oleh itu, adalah perlu untuk membeli ubat-ubatan ini hanya di farmasi, di mana, jika perlu, seseorang boleh meminta dokumen mengesahkan kualiti mereka. Jangan membeli ubat-ubatan dari tangan dengan harga yang lebih rendah atau "saham."

Tanda-tanda teraflu dadah palsu boleh menjadi:

  • kesilapan ejaan pada pakej dan arahan untuk digunakan;
  • inskripsi dan imej yang tidak jelas pada pakej itu;
  • kerosakan kepada integriti pakej itu;
  • tidak sepadan dengan kod bar kepada negara kepada pengilang;
  • kekurangan data mengenai pengeluar;
  • tiada nombor pendaftaran;
  • tiada jangka hayat dan penyimpangan lain.

Jika ubat yang dicadangkan itu mencurigakan, anda harus meminta ahli farmasi untuk perisytiharan atau sijil pematuhan untuknya. Dengan bilangan dan tarikh pengisytiharan di laman web Roszdravnadzor, anda boleh menyemak sama ada ubat ini didaftarkan.

Petunjuk untuk penggunaan ubat Theraflu

Bilakah teraflu yang cekap dalam serbuk serbuk (teraflu, teraflu dari selesema dan selesema, teraflu tambahan, teraflu dari selesema dan selesema) dan teraflu teratas?

Oleh itu, apabila memilih ubat, perlu mengkelaskan komposisinya dan dengan tepat mengikut arahan mengenai dos dan rejimen ubat. Jika, sebagai tindak balas mengambil dadah, suhu badan kekal tinggi atau meningkat, ini mungkin menunjukkan perkembangan penyakit yang lebih serius daripada selesema biasa. Dalam kes ini, keperluan mendesak untuk mendapatkan nasihat doktor.

Bilakah saya perlu mengambil teraflu sebagai pil atau pil semburan?

Ubat-ubat ini berkesan digunakan dalam otorhinolaryngology (ENT) dan dalam pergigian. Mereka membasmi rongga mulut, tonsil dan mengurangkan kesakitan penyakit tekak, gusi, dan pelbagai keradangan di dalam mulut.

Tanda-tanda untuk menggunakan teraflu dalam bentuk lozenges atau tablet semburan adalah penyakit berikut:

  • sakit tekak;
  • tonsilitis kronik;
  • laringitis;
  • faringitis;
  • gingivitis;
  • stomatitis dan lain-lain.

Bila akan teraflu bro digunakan?

Salap, dipasarkan di bawah teraflu tanda dagangan, bertujuan untuk mengurangkan batuk dalam penyakit saluran pernafasan atas dan bawah. Ia bertindak secara tempatan, mengurangkan keradangan dan batuk yang meragukan, membunuh kuman dan virus, menggalakkan rembesan sputum. Sebagai peraturan, ia digunakan sebagai ubat tambahan untuk rawatan penyakit pernafasan akut. Dalam penyakit bronchopulmonary kronik, alat ini boleh digunakan secara bebas.

Theraflu Bro digunakan untuk penyakit seperti:

  • bronkitis akut dan kronik;
  • tracheobronchitis;
  • tracheitis;
  • SARS, selesema dan lain-lain.

Theraflu dalam rawatan sejuk dan selesema

Salah satu kumpulan farmakologi yang paling dicari adalah ubat antivirus. Ubat-ubatan ini termasuk teraflu, yang digunakan untuk merawat selsema dan selesema pada orang dewasa dan kanak-kanak.

Tindakan dadah dan penggunaannya

Ini adalah agen antivirus yang kuat dengan mana anda boleh dengan cepat menghapuskan semua gejala penyakit virus dan penyakit. Ubat ini boleh didapati dalam pelbagai bentuk farmakologi yang sesuai untuk digunakan:

Juga di farmasi anda boleh membeli ubat inovatif yang meningkatkan sistem kekebalan tubuh - Theraflu Immuno.

Setiap ubat mempunyai komposisi seimbang, dicirikan dengan kemudahan penggunaan dan selamat digabungkan dengan ubat-ubatan lain dari garis farmakologi ini. Theraflu adalah ubat serba boleh, hanya dalam keluarga ubat ini adalah cara yang bertujuan untuk menghapuskan semua gejala selesema dan selesema. Dengan itu, anda boleh mengurangkan demam, menghilangkan sakit tekak, hidung berair, batuk. Garis flu dan selesema Theraflu juga mempunyai imunostimulator yang sangat aktif, penggunaan yang mempercepat proses pemulihan dan pemulihan badan selepas penyakit. Theraflu ditunjukkan untuk digunakan dalam penyakit seperti:

Kelebihan menggunakan ubat ini adalah untuk setiap kes, anda boleh memilih bentuk farmakologi untuk ubat yang paling mudah untuk rawatan, dan juga memilih ubat bergantung kepada kekuatan kesannya.

Asas baris ubat terdiri daripada serbuk yang digunakan untuk membuat minuman panas, bertujuan untuk segera menghapuskan gejala selesema dan selesema, serta tablet untuk kegunaan dalaman. Komposisi serbuk teraflu dari selesema dan selsema bahan aktif seperti:

  • paracetamol - melegakan kesakitan dan menurunkan suhu;
  • phenylephrine - menyempitkan pembuluh darah;
  • Pheniramine - bahan yang mempunyai kesan antihistamin;
  • Vitamin C adalah imunostimulan.

Kombinasi ini mempunyai kesan terapeutik yang kuat, kerana pilihan komponen yang betul yang meningkatkan tindakan antara satu sama lain. Infeksi pernafasan virus hampir selalu menyebabkan demam, hidung luka, kelemahan, sakit tekak dan batuk. Dalam keadaan sedemikian, teraflu dari serbuk sejuk dan flu dengan lemon, buah beri liar, epal dan rasa manis akan membantu orang sakit. Ubat ini mengandungi dos tunggal paracetamol - 325 mg, ini adalah jumlah bahan yang optimum untuk tindakan antipiretik dan analgesik.

Dalam keadaan yang teruk, apabila terdapat jangkitan virus pernafasan akut akut, penggunaan Theraflu Extra dengan rasa epal dan kayu manis ditunjukkan. Ubat ini mengandungi dos double paracetamol - 650 mg. Jumlah paracetamol ini memberi kesan terapeutik yang cepat dan penurunan suhu tinggi.

Ia tidak selalunya mudah untuk menggunakan ubat dalam bentuk serbuk untuk menyediakan minuman, kerana banyak orang yang mempunyai selesema dan sejuk terus bekerja. Dalam kes ini, anda boleh menggunakan Tab Theraflu Extra Tab untuk kegunaan dalaman. Tablet mempunyai bentuk bujur, yang paling mudah ditelan, mereka mengandungi 650 mg paracetamol.

Dos

Serbuk Theraflu mengambil satu paket pada waktu empat jam. Ia dilarang mengambil lebih daripada empat beg sehari. Sebelum mengambil ubat itu, larutkan kandungan beg dalam segelas air panas. Jika sukar untuk diminum, anda boleh menambah sedikit gula. Anda boleh mengambil ubat pada bila-bila masa, tetapi kesan terbaik dicapai dengan menggunakannya sebelum tidur. Ia tidak digalakkan untuk menggunakan ubat selama lebih daripada 5 hari berturut-turut. Bagi kanak-kanak, ubat ini hanya boleh digunakan selepas 12 tahun.

Kontra dan kesan sampingan

Teraflu dikontraindikasikan semasa kehamilan

Jangan tergesa-gesa untuk mengambil Theraflu dengan segera dari selesema dan selesema, tanpa membaca arahan, kerana ubat ini mempunyai kontraindikasi sendiri. Ia dilarang keras untuk mengambil alat ini kepada pesakit di bawah 12 tahun, semasa mengandung dan menyusu. Hanya di bawah pengawasan seorang doktor, anda boleh menghapuskan gejala-gejala sejuk dengan Theraflu sekiranya berlaku penyakit seperti:

  • gangguan darah;
  • penyakit buah pinggang dan hati;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • diabetes;
  • pembesaran prostat.

Dalam sesetengah kes, kesan sampingan adalah mungkin, di antaranya ada insomnia, sakit perut, ruam pada badan, kesukaran membuang air kecil, peningkatan tekanan intraokular, penurunan hemoglobin dalam darah. Kadangkala kesan sampingan yang lebih serius dan berbahaya berkembang, seperti koordinasi dan gangguan gangguan sistem saraf.

Jangan biarkan terlampau teraflu daripada selesema dan selesema biasa, kerana ini boleh menghadapi akibat yang serius. Selain insomnia, kekurangan koordinasi, hipersensitiviti, mungkin ada kejang otot, dan juga koma. Untuk meringankan keadaan ini, perlu segera menyiram perut. Untuk mengelakkan kerosakan toksik pada hati, ia adalah dilarang untuk mengambil ubat anti-batuk secara serentak dengan minuman beralkohol.

Interaksi dengan ubat lain

Apabila mengambil inhibitor MAO, sedatif, atau ubat yang mengandungi etanol, perlu diingat bahawa teraflu meningkatkan tindakan mereka. Antiviral ini harus dipadukan dengan hati-hati dengan ubat-ubatan anti-Parkinson, kemurungan, antipsikotik. Kemasukan serentak ke dalam badan ubat-ubatan ini mungkin mengalami masalah kencing dan buang air besar, kekeringan membran mukus mulut. Theraflu tidak digabungkan dengan antidepresan tricyclic dan furazolidone.

Sekiranya anda mempunyai soalan kepada doktor, sila tanya pada halaman perundingan. Untuk melakukan ini, klik pada butang:

Theraflu: petunjuk, penggunaan, ulasan

Ubat itu tergolong dalam kumpulan bahan untuk rawatan simptom jangkitan virus pernafasan akut..

Arahan Teraflu

Dadah diambil secara lisan. 1 beg mesti dibubarkan dalam air masak. Penyelesaian dadah dimakan panas pada bila-bila masa sepanjang hari. Ubat ini mempunyai kesan terbesar apabila diambil pada waktu malam. Sekiranya perlu, anda boleh menambah gula. Dos harian maksimum ialah 3 sachets. Jeda antara dos mestilah sekurang-kurangnya 4 jam. Jika dalam tempoh 3 hari gejala penyakit berterusan, adalah perlu untuk mendapatkan bantuan perubatan yang berkelayakan.

Komposisi Teraflu

Satu paket serbuk mengandungi: paracetamol 325 mg, pheniramine maleate 20 mg, phenylephrine hydrochloride 10 mg. Juga penyediaan terdiri adjuvan: acesulfame potassium, saccharose, E129 pewarna, E133 pewarna, M100 maltodekstrin, silikon dioksida, rasa raspberry semula jadi, rasa cranberry, semula jadi, asid sitrik, natrium sitrat dihidrat, kalsium fosfat, magnesium stearat.

Semburan teraflu

Semburan antiseptik Theraflu datang dalam jumlah 30 ml. Mengandungi lidocaine dan benzogeksoniya hydrochloride. Mempengaruhi mikroorganisma gram positif. Ia digunakan dalam otolaryngology: untuk pharyngitis, laringitis, sakit tekak catarrhal, gingivitis ulseratif.

Pil Teraflu

1 tablet mengandungi lidocaine 1 mg dan benzogeksoniya hydrochloride 1 mg. Ia digunakan secara teratas untuk merawat penyakit-penyakit otolaryngology dan pergigian. Dos untuk orang dewasa 1 tablet untuk menghisap, setiap 3-4 jam. Tablet disimpan dalam rongga mulut sehingga dibubarkan. Dalam kes-kes yang teruk, ia mungkin menggunakan 1 tablet setiap 1-2 jam. Boleh digunakan dari 4 tahun. Tempoh maksimum untuk mengambil ubat adalah 5 hari.

Serbuk Teraflu

Terdapat dalam bentuk serbuk untuk penyediaan penyelesaian. Ia diambil secara lisan. Serbuknya terdiri daripada butiran putih, kuning, merah jambu dan ungu. Selepas penyediaan, penyelesaian menjadi merah jambu-ungu, legap. Dadah ini mempunyai rasa beri.

Salap Theraflu

Salap Theraflu mempunyai kesan anti-radang, antimikrob dan expectorant. Ia digunakan secara luaran untuk penyakit saluran pernafasan atas. 1 g minyak wangi mengandungi minyak rosemary 5%, minyak daun eucalyptus 5%, balsam Peru 6%, camphor racemic 6%.

Sifat farmakologi

Teraflu mempunyai kesan antipiretik, analgesik dan anti-edema. Juga, dadah itu mempengaruhi komponen alahan jangkitan.

Petunjuk Teraflu

Ubat ini ditetapkan untuk penyakit berjangkit yang melibatkan demam: jangkitan virus pernafasan akut, influenza, demam asal usul tidak diketahui, sebagai rawatan simtomatik rhinitis, sakit kepala, myalgia.

Contraindications

Teraflu tidak ditetapkan untuk:

  • Penggunaan serentak antidepresan tricyclic, inhibitor monoamine oxidase dan beta-blockers;
  • Di hadapan hipertensi portal;
  • Dengan alkohol dan kencing manis;
  • Semasa mengandung dan menyusu;
  • Ia dilarang untuk dilantik pada usia kanak-kanak sehingga 12 tahun;
  • Dalam kes hipersensitiviti kepada komponen individu ubat.

Kawalan gejala dan parameter makmal yang dipertingkatkan, memerlukan pesakit dengan aterosklerosis yang teruk pada arteri koronari, dengan hipertensi arteri, glaukoma penutupan sudut, dengan penyakit hati atau buah pinggang yang teruk. Ia juga penting untuk memantau keadaan pesakit dengan kelenjar prostat yang diperbesar, penyakit darah, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, dengan hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rother), hipertiroidisme, pheochromocytoma dan asma bronkial.

Aplikasi Theraflu

Ubat ini ditetapkan untuk penyakit berjangkit yang disertai demam: jangkitan virus pernafasan akut, influenza, demam asal tidak diketahui, sebagai rawatan gejala rhinitis, sakit kepala, myalgia

Teraflu semasa kehamilan

Ia adalah kontraindikasi untuk mengambil ubat semasa mengandung dan penyusuan.

Teraflu untuk kanak-kanak

Ia dilarang untuk dilantik pada usia kanak-kanak sehingga 12 tahun.

Berlebihan

Gejala overdosis adalah: sakit epigastrik, mual, muntah, peningkatan enzim hati, kegagalan buah pinggang dan hati, meningkatkan masa prothrombin, encephalopathy, koma.

Rawatan hospital kecemasan ditunjukkan. Dalam kes seperti itu, lakukan lavage gastrik, mengambil sorben, melakukan terapi gejala. Methionine adalah penawar spesifik jika dos terakhir Teraflu tidak lebih dari 8-9 jam. Selepas 12 jam, acetylcysteine ​​ditadbir.

Kesan sampingan

Reaksi alahan badan: urtikaria, angioedema, ruam, kulit gatal.

Kesan ke atas sistem saraf pusat: gangguan tidur, perlahan reaksi psikomotor, mengantuk, atau amalan umum.

Di bahagian sistem pencernaan: loya, muntah, sakit epigastrik.

Reaksi badan am: pening, mulut kering, pengekalan kencing, sakit kepala.

Sejak sistem kardiovaskular: denyutan jantung, tekanan darah meningkat.

Kesan pada organ penglihatan: paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular.

Kesan pada sistem darah: trombositopenia, anemia, agranulositosis.

Dengan penggunaan ubat yang berpanjangan boleh menyebabkan kegagalan buah pinggang dan hati.

Interaksi dadah

Theraflu meningkatkan kesan ubat tersebut: inhibitor MAO, sedatif.

Kesan hepatotoksik meningkat apabila digabungkan dengan: paracetamol, etanol, barbiturates, phenytoin, rimpampicin, carbamazepine, zidovudine.

Risiko kerosakan hati meningkat apabila Teraflu digabungkan dengan dadah anti-Parkinsonian, antidepresan, antipsikotik, derivatif phenothiazine.

Tekanan intraokular meningkat apabila diambil bersama dengan: glucocorticosteroids.

Paracetamol mengurangkan kesan ubat uricosuric, meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung. Gabungan dengan antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic. Apabila menggunakan teraflu dengan galaton, aritmia ventrikel mungkin berlaku. Penggunaan paras guanethidine mempunyai kesan hipotensi.

Theraflu Analog

Aurora Hot Sip - mengandungi paracetamol, phenylephrine, codeine, asid askorbik.

Axagrip - terdapat dalam tablet, mengandungi paracetamol, guaifenazine, phenylephrine.

Antigrippin - terdapat dalam tablet, mengandungi paracetamol, chlorphenamine, asid askorbik.

Antikataral - terdapat dalam beg, mengandungi paracetamol, fenlefrin, chlorphenamine.

Antiflu - terdapat dalam beg, mengandungi asetaminofen, asid askorbik, chlorphenamine.

Malam malam - terdapat dalam tablet, mengandungi diphenhydramine, paracetamol.

Apap plus - bentuk pelepasan - tablet, mengandungi paracetamol dan asid askorbik.

Bentuk pelepasan tambahan - cetek, mengandungi paracetamol dan kafein.

Askopar - terdapat dalam tablet, mengandungi asid acetylsalicylic, paracetamol, kafein.

Harga Teraflu

Kos purata sebanyak 10 kantung ubat adalah 420 rubel dan mungkin berbeza-beza bergantung kepada kawasan kediaman anda.

Ulasan Teraflu

Karina: sejuk di tempat kerja dan di rumah, jadi saya sering sakit. Saya memakai semua pakaian hangat yang saya ada dan masih berasa sejuk. Saya rasa imuniti tidak teratur. Lebih banyak berat jatuh baru-baru ini. Mula membeli Theraflu. Ia mesti dibubarkan dalam secawan air panas dan segera minum. Saya tidak mengesyorkan mengambilnya pada siang hari, jadi selepas ubat saya mahu tidur. Saya sangat menyukai kesan serbuk, selepas beberapa hari saya tidak mempunyai sejuk. Harga berpatutan, tiga beg sudah cukup untuk saya melegakan gejala. Saya nasihatkan anda untuk berlari untuk Theraflu pada tanda pertama sejuk!

Svetlana: Saya menyukai hakikat bahawa dadah perlu diambil dalam bentuk haba. Hanya untuk kerongkong minuman panas hangat membantu. Dengan mudah, anda tidak perlu membeli semua pembungkusan sekaligus, tetapi anda boleh membeli bilangan beg yang diperlukan. Kesannya datang dengan serta-merta, lebih mudah selepas dos pertama. Kesesakan hidung, hidung berair, sakit kepala hilang. Terdapat juga vitamin C dalam komposisi, dan ini merupakan penguat untuk sistem imun.

Olga: apabila saya sejuk, saya cuba untuk tidak minum apa-apa jenis kimia. Saya menguruskan penyedut herba, madu, teh panas. Tetapi, seperti kebanyakan orang, pada waktu pagi anda perlu bekerja dan mempunyai masa untuk sakit di rumah. Dalam kes sedemikian, saya datang untuk membantu beg Theraflu. Saudara-mara dan saudara mara mengambilnya apabila mereka mempunyai jangkitan virus. Jadi saya mendapat ketagih. Kali terakhir adalah cukup untuk saya hanya 2 beg ubat, dan oleh itu, tidak ada tindak balas yang buruk. Adalah menyenangkan bahawa persiapan mempunyai rasa yang menyenangkan. Anda juga boleh memilih sendiri untuk masing-masing - lemon atau apel dan kayu manis. Dia minum secawan teh wangi yang panas, dan pada waktu pagi sebagai timun. Tidak ada suhu, tidak menggigil dan sakit kepala hilang. Saya boleh menasihati Theraflu, kerana ia memenuhi semua jangkaan saya dan memenuhi sifat-sifat yang dinyatakan dalam arahan. Saya ingin ambil perhatian bahawa jika anda mempunyai masa untuk berbaring di rumah dan tidak menggunakan ubat yang mempunyai kesan toksik pada hati - terlibat dalam rawatan bahan semulajadi. Dalam kes seperti itu, berguna dan bawang, bawang putih, dan teh chamomile serta linden. Anda juga boleh melangkah kaki anda, dalam beberapa jam pertama selepas hipotermia. Ia membantu seratus peratus. Bagi Theraflu, saya ingin mengatakan bahawa ubat itu layak.

Theraflu: arahan untuk digunakan

TheraFlu Lemon adalah ubat simtomatik untuk menghapuskan manifestasi penyakit "sejuk" (sakit kepala, demam, kesesakan hidung, dan lain-lain).

Petunjuk untuk digunakan

TheraFlu direka untuk melegakan gejala dengan cepat dan mengurangkan keadaan penyakit berjangkit dan keradangan, disertai oleh demam tinggi, kesesakan hidung, sakit otot, sakit badan, dan demam. Ia digunakan dalam jangkitan virus pernafasan akut, sinusitis, rhinitis, selesema, rhinopharyngitis, rhinusinusopathy, influenza dan penyakit lain yang "sejuk".

Dia juga mengatasi masalah sindrom kesakitan yang lemah atau sederhana dalam masalah pergigian, arthralgia, migrain, myalgia, algomenorrhea.

Komposisi dadah

Ubat ini mengandungi beberapa bahan aktif. Dalam 1 beg:

  • Paracetamol - 0.325 g
  • Phenylephrine (sebagai hidroklorida) - 0.01 g
  • Pheniramine (sebagai maleate) - 0.02 g
  • Vitamin C - 0.05 g

Bahan-bahan lain adalah natrium sitrat (dalam bentuk dihydrate), malic dan citric kepada-anda, bahan tambahan makanan (warna, perisa), kalsium, sukrosa.

Serbuk Tambahan TheraFlu mengandungi dos double paracetamol - 0.65 g, ia tidak mengandungi asid askorbik, bahan aktif yang lain diberi dalam jumlah yang sama seperti dalam penyediaan pertama. Komponen tambahan adalah bahan tambahan makanan yang berbeza - pewarna dan perisa.

Sifat ubatan

Tindakan gabungan TheraFlu dicapai kerana sifat bahan aktifnya. Ubat ini melegakan pelbagai jenis kesakitan, mengurangkan suhu, memudahkan pernafasan, melegakan kesesakan hidung dan meningkatkan laluan udara:

  • Paracetamol mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan tidak dinyatakan. Ia terserap dari saluran gastrointestinal, kadar tertinggi dijumpai sudah sejam selepas pentadbiran. Separuh hayat dos terapeutik berkisar antara 1 jam hingga 4, sepenuhnya dihapuskan dari badan pada siang hari.
  • Phenylephrine melegakan gejala-gejala penyakit dengan baik: ia menurunkan suhu, menghalang pembuluh darah, sehingga mengurangkan pembengkakan di saluran hidung dan memudahkan pernafasan.
  • Pheniramine meneutralkan reseptor H1, mempamerkan tindakan antiallergik. Sebagai sebahagian daripada Theraflu berhenti mengoyak dan melepaskan hidung, mengurangkan keamatan proses keradangan, menghapuskan gatal, mata gatal dan hidung.
  • Asid askorbik mengurangkan kebolehtelapan saluran darah, menyokong imuniti, meningkatkan kesejahteraan.

Borang pelepasan

Kos purata ialah 392-502 rubel.

Ubat ini boleh didapati dalam bentuk serbuk halus untuk penyediaan penyelesaian penyembuhan. Campuran putih dengan kemasukan kuning, berbau seperti lemon. Kemungkinan melekat serbuk dalam beg itu tidak merugikan. Cecair yang pulih adalah sedikit kekuningan, berlumpur, mempunyai rasa limau atau cinnamon-apple.

Alat ini dibungkus pada 21.78 g Dalam pek - 10 bungkus, abstrak.

Kaedah penggunaan

Serbuk Teraflyu, mengikut arahan untuk digunakan, dicairkan sebelum pentadbiran. Menyediakan penyelesaian terlebih dahulu tidak digalakkan. Anda boleh menggunakan air pada sebarang suhu, tetapi lebih baik minum minuman penyembuhan panas - jadi ubat bertindak lebih cepat. Seperti mana-mana antipiretik, ubat-ubatan tidak boleh dimakan sebelum makan, mereka perlu diminum kira-kira sejam selepas makan. Dengan kaedah ini mengurangkan risiko kerosakan pada perut.

Kadar harian teraflu dalam sachet adalah 3 sachet pada selang waktu biasa (sekurang-kurangnya 4 jam). Ubat ini diminum pada siang hari, lebih baik untuk melakukan pengambilan terakhir tidak lama sebelum tidur.

Semasa mengandung dan menyusu

Theraflu tidak digunakan semasa kelahiran dan penyusuan, kerana paracetamol hadir dalam komposisinya mempunyai aktiviti yang tinggi: ia dapat mengatasi halangan plasenta dan terkumpul dalam cairan amniotik. Gunakan ubat hanya boleh ditetapkan oleh doktor sekiranya berlaku kecemasan.

Tidak dianjurkan untuk minum Theraflu dan wanita menyusui. Jika tidak ada cara lain untuk mengatasi ketidakselesaan, maka pada masa mengambil laktasi dadah harus digantung.

Contraindications

Theraflu dilarang mengambil:

  • Sekiranya terdapat hipersensitiviti individu terhadap komponen
  • Dalam penyakit teruk sistem kardiovaskular, hati, ginjal
  • Dengan peningkatan aktiviti kelenjar tiroid (hipotiroidisme)
  • Sekiranya terdapat penyakit sistem hematopoietik
  • Dalam epilepsi, trombosis, gangguan tidur
  • Semasa rawatan, MAOI (serta 2 minggu sebelum dan selepas penggunaan ubat), antidepresan trisiklik, penyekat β
  • Dengan ketergantungan alkohol atau serentak dengan ubat yang mengandungi alkohol
  • Sekiranya tidak mencukupi sukrase / isomaltase, malasorpsi glukosa-galaktosa
  • Jika pesakit mempunyai intoleransi fruktosa kongenital
  • Kanak-kanak berumur sehingga 12 tahun
  • Semasa mengandung dan HBV.

Theraflu ditetapkan dengan hati-hati, jika ada:

  • Diabetes
  • Hipertensi
  • Penyakit pernafasan yang teruk, darah
  • Pelanggaran kencing (untuk adenoma prostat)
  • Penutupan sudut glaukoma.

Ini dan penyakit-penyakit lain yang sedia ada perlu dilaporkan kepada doktor supaya dia akan menganalisis keadaan dan menentukan sama ada Theraflu boleh diambil dalam kes tertentu. Ini akan membantu mengelakkan kesan sampingan yang serius dan komplikasi.

Langkah berjaga-jaga keselamatan

Theraflu tidak menyembuhkan penyakit ini, tetapi hanya melegakan simptomnya, jadi sesetengah pesakit mempunyai pemulihan palsu. Selepas mengambil serbuk, orang itu berasa lebih baik - suhu berkurangan, pernafasan hidung bertambah baik, batuk melepasi. Tetapi sebenarnya, penyakit itu kekal di dalam tubuh. Dan jika anda tidak berunding dengan doktor, tidak menerima rawatan, anda boleh mendapatkan komplikasi. Ia adalah lebih baik untuk minum Theraflu dalam kes-kes ketika tidak mustahil untuk menjadi sakit sama sekali - sebelum peristiwa penting yang tidak dapat dibatalkan - jika ada perjalanan yang mendesak, sesi, wawancara. Iaitu, dadah diambil jangka pendek sebagai agen bersamaan dalam merawat penyakit yang mendasari. Selain itu, kursusnya tidak boleh melebihi tiga hari. Selepas masa ini, anda mesti berjumpa doktor.

Semasa mengambil TeraFlyu anda tidak boleh minum apa-apa alkohol: minuman, ubat, tincture, supaya tidak menyebabkan kerosakan hati.

Semak ubat-ubatan yang diambil untuk kehadiran paracetamol agar tidak melebihi elaun harian bahan dan tidak menyebabkan overdosis.

Paracetamol mengganggu ujian glukosa makmal.

Oleh kerana TeraFlu mempengaruhi kerja sistem saraf pusat - menyebabkan rasa mengantuk dan mengurangkan perhatian, ia perlu diambil dengan berhati-hati kepada semua orang yang terlibat dalam memandu kenderaan atau terlibat dalam aktiviti yang memerlukan tindak balas yang cepat.

Interaksi dadah silang

Apabila mengambil Theraflu, seseorang mesti mengambil kira kemampuannya untuk bertindak balas dengan komponen-komponen ubat lain:

Paracetamol - bahan yang dapat mengumpul di dalam badan, dengan penggunaan jangka panjang menyebabkan kerosakan toksik ke hati, menimbulkan pendarahan. Kesan merosakkannya dipertingkatkan apabila digabungkan dengan derivatif coumarin, barbiturat, ubat anti-epileptik dan anti-tuberculosis.

  • Penyerapan bahan meningkat apabila digabungkan dengan metoclopramide atau Domperidone. Oleh itu, kepekatan paracetamol dalam plasma darah meningkat.
  • Paracetamol memperlahankan penyingkiran chloramphenicum, mengurangkan kesan diuretik. Apabila digabungkan dengan zidovudine meningkatkan risiko neuropenia dan pendarahan.
  • Alkohol meningkatkan kesan hepatoksik paracetamol.

Pheniarmin. Ciri antihistaminnya dipertingkatkan apabila digabungkan dengan ubat-ubatan yang mempengaruhi sistem saraf pusat (pil tidur, penenang, barbiturat, ubat antikonvulsan, dan lain-lain). Bahan itu sendiri meningkatkan kesan atropin dan pelbagai ubat antispasmodik.

Phenylephrine meningkatkan kesan perencat MAO, yang boleh mencetuskan krisis hipertensi. Penggunaan TheraFlu dengan ubat-ubatan simtom lain menimbulkan hipertensi dan gangguan kardiovaskular, dan dengan glikosida jantung - pelanggaran hati dan perkembangan serangan.

Kesan sampingan

Theraflu boleh menyebabkan kesan yang tidak diingini:

  • Menguatkan kelemahan dan ketidakselesaan
  • Sakit kepala, pening kepala
  • Meningkatkan kerengsaan dan kerengsaan, ketakutan dan kebimbangan
  • Kehilangan orientasi di ruang angkasa
  • Kekeliruan, gangguan tidur
  • Tinnitus
  • Berdebar-debar jantung
  • Meningkatkan tekanan darah
  • Mual, muntah
  • Gangguan kerusi
  • Kesakitan abdomen, pedih ulu hati
  • Mulut kering
  • Bronkospasme
  • Alahan kulit (ruam, kemerahan, gatal-gatal)
  • Pengaktifan enzim buah pinggang (tanpa perkembangan penyakit kuning).

Jika mana-mana gejala di atas atau manifestasi individu penyakit lain muncul, ubat harus dibatalkan dan dirujuk oleh doktor.

Berlebihan

Jangan melebihi dos ubat TheraFlu, kerana mabuk boleh menjadi sangat berbahaya dan menyebabkan banyak masalah kesihatan yang serius. Lebih-lebih lagi, penawar kepada dadah tidak wujud.

Kesan teruk yang berlebihan terutamanya berkaitan dengan sifat paracetamol. Dalam kes yang kompleks, fenomena nekrotik berkembang di hati, yang melibatkan pelanggaran atau kegagalan organ dan sistem dalaman.

Pada orang dewasa, proses yang tidak diingini berkembang selepas memakan 10 g paracetamol, pada kanak-kanak jumlahnya adalah 150 mg setiap 1 kg berat badan. Kumpulan risiko juga termasuk orang tua dan kanak-kanak, pesakit dengan patologi hati, ahli alkohol, dijangkiti HIV, pesakit dengan defisit berat badan.

Selepas satu dos dos ubat yang tinggi, pesakit itu pucat dalam kulit dan mengalami loya. Tanda kerosakan hati tidak muncul dengan serta-merta, tetapi selepas beberapa jam atau bahkan beberapa hari selepas pengingesan. Salah satu tanda-tanda adalah sakit perut.

Oleh itu, overdosis paracetamol tidak boleh teragak-agak dengan rawatan perubatan. Ia perlu secepat mungkin untuk menyebabkan ambulans.

Suatu overdosis phenyramine maleate dan phenylephrine menyebabkan:

  • Mengantuk dengan perkembangan seterusnya kegembiraan saraf
  • Penindasan sistem saraf pusat
  • Penglihatan kabur
  • Sakit kepala, vertigo
  • Gegaran anggota badan
  • Gangguan tidur
  • Membran mukus kering
  • Suhu tinggi
  • Arrhythmia
  • Pengsan
  • Cramps (koma dalam kes yang teruk).

Terma dan syarat penyimpanan

Ubat ini boleh digunakan selama 2 tahun dari tarikh pembuatan. Simpan di tempat yang dilindungi dari cahaya matahari, kelembapan dan tidak dapat diakses kepada kanak-kanak, pada suhu bilik sehingga 25 ° C

Analog

Untuk memperbaiki keadaan penyakit sistem pernafasan, terdapat banyak ubat. Untuk membuat pilihan lebih mudah, anda perlu menghubungi doktor atau ahli farmasi.

Antiflu

Kontrak Pharmacal Corporation (Amerika Syarikat)

Kos: (5 batang) - 203 Rubles.

Ubat untuk rawatan simptomatik selesema, selsema, dan sebagainya. Paracetamol, phenylephrine dalam bentuk hydrochloride, chlorpheniramine dalam bentuk maleate memberikan kesan dadah. Ubat ini direka untuk orang dewasa, ia boleh diberikan kepada kanak-kanak berumur 12 tahun.

Terdapat dalam bentuk serbuk yang dibungkus untuk penyediaan penyelesaian terapeutik. Anda boleh mengambil tidak melebihi 4 batang sehari (rehat sekurang-kurangnya 4 jam).

Maruah:

  • Cepat menghapuskan selesema.

Kelemahan:

  • Banyak kontraindikasi
  • Harga tinggi
Top