Kategori

Jawatan Popular

1 Rhinitis
Pencegahan SARS
2 Rhinitis
Sakit hati tonsils: apa yang perlu dilakukan jika sakit untuk menelan di satu pihak
3 Rhinitis
Ciri-ciri ubat-ubatan popular untuk sakit tekak
Image
Utama // Klinik

Teraflu - senarai analog murah dengan harga


Jangkitan virus saluran pernafasan sentiasa disertai dengan gejala yang tidak menyenangkan: hidung berair, batuk, sakit kepala, otot yang sakit, kurang selera makan, hyperthermia. Sesetengah pesakit menderita selama maksimum tiga hari, berkat sistem imun yang kuat, yang lain berada dalam senarai yang sakit selama dua minggu.

Artikel ini akan membincangkan analog murah dari Teraflu ubat, kita akan membincangkan ubat itu sendiri dan membandingkan kelebihan dan kekurangan analognya.

Kekebalan - sesuatu yang nipis untuk memastikannya berfungsi dengan baik, beberapa agen antivirus dan imunomodulator tidak dapat melakukannya. Pengerasan, pengisian, pemakanan, tekanan rintangan - ini adalah "paus" utama kesihatan, yang akan membantu ramai rakyat untuk tidak menaja perniagaan farmaseutikal, telah lama menjadi pemusnah poket kami.

Jika, bagaimanapun, flu atau ORVI telah melawat badan, dan anda mempunyai keadaan yang jauh dari biasa, dan kaedah rawatan tradisional tidak cukup berkesan, anda boleh menggunakan ubat untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut, dan itu Teraflu. Ia tidak menghilangkan penyebab penyakit itu, tetapi memudahkan perjalanannya, iaitu. melawan suhu tubuh yang meningkat, bengkak nasofaring, bersin, menggigil dan gejala lain yang tidak menyenangkan ARVI.

Kompleks Swiss teraflu sangat popular di kalangan penduduk dan ia diketahui hampir semua orang, menasihati antara satu sama lain adalah ubat anti-sejuk yang berkesan. Theraflu mempunyai siri selesema dan ubat sejuk - sirap, semburan, pil dan serbuk. Beg serbuk yang paling popular. Mereka mempunyai rasa buah liar, jeruk, lemon, epal dengan kayu manis.

Minuman serbuk teraflu dengan cepat merendahkan suhu, mencerahkan kepala, pesakit merasa hampir sihat. Tetapi perlu diperhatikan bahawa selepas masa tertentu telah berlalu, apabila serbuk telah berlalu, gejala-gejala sejuk kembali, maka pesakit harus sekali lagi mengambil satu dos (sachet) teraflu.

Walaupun virus itu berlipat ganda dalam tubuh, gejala-gejala penyakit itu dapat ditindas dengan bantuan teraflu atau analognya, yang boleh menjadi lebih murah dan lebih mahal. Sebelum pergi terus ke analog, mari kita sebentar mengenali arahan untuk menggunakan teraflu ubat untuk mengemudi dengan betul pilihan pengganti yang layak.

Komposisi teraflu dan tindakan bahan asas

Theraflu bukan ubat tunggal, tetapi sekumpulan ubat. Bahan-bahan aktif utama ialah paracetamol dan phenylephrine. Beberapa ubat termasuk dalam kompleks teraflu, ditambah dengan pheniramine dan vitamin C. Kombinasi komponen aktif theraflu adalah sebatian yang dipilih dengan baik yang memberikan kesan terapeutik yang cepat.

Paracetamol menormalkan suhu badan, melegakan reaksi keradangan dan mengurangkan kesakitan.

Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictive, yang membolehkan anda membuang bengkak nasofaring dan lacrimation.

Pheniramine tergolong dalam ubat-ubatan anti-gergasi, jadi pasti bermanfaat jika gatal-gatal, pembengkakan, pembakaran, bersin, dan gejala-gejala lain yang serupa dengan alergi. Pheniramine meningkatkan kesan terapeutik teraflu bahan aktif utama, dan juga mempunyai kesan menenangkan pada sistem saraf pusat.

Asid askorbat (vitamin C) - mencairkan darah, menormalkan suhu, memberi kesan terhadap peraturan sistem imun. Ia bukan secara kebetulan bahawa dengan ARVI ia ditetapkan dalam dos kejutan. Semasa mengambil teraflu, sumber tambahan vitamin C lebih baik diambil dari buah sitrus: lemon, oren dan grapefruit.

Arahan penggunaan teraflu

Petunjuk untuk digunakan

Teraflu ditunjukkan sebagai rawatan simptomatik untuk manifestasi berikut influenza dan ARVI:

  • suhu badan tinggi (lebih daripada 38 darjah) - jika pesakit dapat diterima dengan baik oleh kenaikan itu, lebih baik untuk tidak menggembirakan suhu, supaya tubuh secara bebas mengembangkan antibodi pelindung;
  • sakit kepala;
  • kesesakan hidung dan bengkak;
  • sakit sendi dan otot;
  • "Memutar" pada anak lembu;
  • bersin;
  • menggigil

Contraindications

Walaupun penggunaan teraflu dalam jangkitan pernafasan, adalah perlu untuk tidak melupakan larangan dalam penyakit dan keadaan tertentu, seperti berikut:

  • intoleransi individu terhadap bahan aktif;
  • kanak-kanak sehingga 12 tahun;
  • kehamilan dan penyusuan susu ibu;
  • diabetes mellitus
  • intoleransi fruktosa;
  • ketagihan alkohol;
  • hipertensi (portal).

Terdapat juga kontraindikasi relatif, maka mereka dibenarkan untuk menerima teraflu, tetapi mereka melakukannya dengan berhati-hati atau menggunakan dos minima, yang termasuk:

  • tekanan darah tinggi;
  • gastrik;
  • asma bronkial;
  • aterosklerosis arteri koronari dalam bentuk teruk;
  • kegagalan buah pinggang dan hati;
  • penyakit hematologi;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • hipertiroidisme;
  • proses hiperplastik kelenjar prostat;
  • hiperbilirubinemia.

Ia tidak disyorkan untuk mengambil teraflu bersama-sama dengan perencat MAO, antidepresan tricyclic dan beta-blocker.

Malangnya, senarai contraindications adalah besar, yang tidak membenarkan penggunaan luas ubat ini.

Apakah kesan sampingan yang mungkin?

Dengan rawatan jangka pendek, teraflu biasanya tidak berlaku. Kenyataan ini biasanya dirujuk sebagai orang yang sihat yang sihat dengan imuniti yang normal. Pesakit lebih lemah mempunyai "kesan sampingan" berikut:

  • tindak balas kulit alahan: dermatitis, urticaria, pembakaran, gatal-gatal;
  • angioedema;
  • pening;
  • mengantuk;
  • kelesuan;
  • masalah tidur;
  • keceriaan;
  • tekanan darah tinggi;
  • takikardia;
  • menunaikan air kencing;
  • simptom dyspeptik;
  • mulut kering;
  • mual (muntah mungkin);
  • sakit di epigastrium;
  • tekanan intraokular meningkat.

Sekiranya terdapat gejala-gejala ini, ubat perlu ditarik balik.

Bagaimana untuk mengambil teraflu?

Soalan ini boleh dijawab tidak lama lagi - mengikut arahan. Ia semua bergantung kepada bentuk ubat yang diperoleh di farmasi. Marilah kita hanya tinggal di serbuk, teraflu yang paling dijual.

Dos adalah mudah: beg yang dibuka dituangkan ke dalam air masak panas, dicampur dan diminum. Beg tersebut disyorkan untuk menggunakan hanya tiga keping sehari, memerhatikan selang minimum 4 jam. Kursus rawatan perlu dihentikan selepas normalisasi suhu, dan tidak perlu mengambil teraflu lebih daripada 5 hari.

Harga teraflu

Sehingga kini, harga teraflu telah meningkat sedikit, secara purata, satu dos ubat dalam serbuk boleh dibeli untuk 35-40 rubel. Ia mudah untuk membuat stok di teraflu nombor 10, yang akan dikenakan dalam lingkungan 350-450 rubel. Biasanya, sepuluh beg cukup untuk melegakan simptom akut penyakit. Tetapi harus diperhatikan, walaupun keberkesanan teraflu ubat, banyak pekerja flu sedang mencari analog murah, dan dalam beberapa kes, lebih suka pengganti Rusia untuk ubat-ubatan yang diimport.

Murah Theraflu - Senarai

Baru-baru ini, terdapat permintaan besar untuk analogi ubat-ubatan mahal, yang lebih murah, teraflu tidak terkecuali, jadi mari membuat senarai ubat yang sesuai dalam kes kami.

Senarai analog teraflu murah:

  • kludakt fly plus (kapsul No. 10) - 200 gosok;
  • stopgripan (nombor serbuk 10) - 270 rubel;
  • Rinicold Hotmix (nombor serbuk 10) - 240 rubel;
  • Upsarin UPSA (tablet effervescent 16 pcs.) - 200 rubles;
  • MaxiCold Rico (nombor serbuk 10) - 200 Rubles;
  • antigrippin untuk orang dewasa klasik (tablet effervescent nombor 10) - 290 rubel;
  • selesema flu (nombor serbuk 10) - 230 rubles;
  • Fibersks UPSA (nombor bubuk 8) - 300 Rubles;
  • sejuk (nombor serbuk 10) - 150 rubel;
  • rinzasip - (nombor serbuk 10) - 330 rubel;
  • Coldrex Hotrem lemon (nombor serbuk 10) - 330 rubel.

Dibentangkan analog teraflu lebih murah, tetapi sebahagian daripada mereka mempunyai harga yang sedikit lebih rendah, hanya 20-30 rubel. Antara analog yang lebih mahal, anti-selesema (serbuk No 5) untuk 200 rubel dan animax (serbuk No. 12) dalam 360 rubel disyorkan.

Harus diingat bahawa komposisi banyak ubat yang dianggap hampir bertepatan dengan teraflu. Sebagai contoh, cara-cara seperti stopgripan, flufoflu, maxicold Reno mempunyai bahan aktif yang sama: paracetamol, pheniramine, vitamin C. Perbezaannya hanya boleh terdapat dalam jumlah bahan aktif.

Perbandingan selesema gejala dan ubat ARVI

Semasa selesema, tanpa menunggu doktor, kami sering menjalankan "pertolongan pertama" ke farmasi, membeli produk yang mengurangkan semua gejala "teruk" jangkitan virus. Sememangnya, apabila memilih ubat, majoriti rakyat berpenyakit hilang, dan tidak tahu apa yang terbaik untuk dibeli.

Marilah kita dan kami akan cuba membandingkan beberapa ubat yang berkesan untuk gejala sejuk, dan memberi penekanan kepada manfaat setiap ubat.

Animax atau teraflu?

Membandingkan ubat ini, anda boleh mencari perbezaan yang signifikan dalam komposisi mereka. Kedua-dua paracetamol dan vitamin C adalah bahan biasa kedua-duanya. Pheniramine dan phenylephrine juga termasuk dalam teraflu, dan anvimax mengandungi ruthehydride trihydrate, kalsium gluconate monohydrateloratadine dan rimantadine hydrochloride.

Anvimax, sebagai tambahan kepada tindakan antipiretik, analgesik dan antihistamin, yang juga mempunyai teraflu, juga mempunyai kesan antiviral, angioprotective dan interferonogenic. Ringkasnya, anvimax adalah ubat etiotropik yang, sebagai tambahan kepada kesan simptomatiknya, boleh menghapuskan punca utama jangkitan virus.

Petunjuk, contraindications, kesan sampingan dadah adalah serupa. Harga animax hampir sama dengan teraflu. Kadang-kadang terdapat sedikit perbezaan sehingga 50 rubel.

Teraflu dihasilkan oleh beberapa negara asing, dan Anvimax adalah ubat buatan Russia. Tidak seperti teraflu, anximax tidak digunakan pada kanak-kanak dan remaja, dan ini adalah kelemahan yang jelas.

Oleh kerana kedua-dua dadah mempunyai senarai panjang amaran, mengikut arahan semasa, hanya seorang doktor yang bertanggungjawab untuk menetapkan mana-mana mereka.

Apa yang lebih baik - Ferwex atau teraflu?

Persiapan mempunyai praktik komposisi yang sama, hanya teraflu yang masih mengandung phenylephrine hydrochloride. Fervex dibenarkan dari umur 15 tahun, dan teraflu mula diambil dari umur dua belas tahun.

Menurut parameter lain - petunjuk, kontraindikasi, kaedah pentadbiran, cara ini adalah sama. Kebenaran dalam arahan Ferveks dilarang menggunakan hanya pada trimester ke-1 dan ke-3, yang bermaksud bahawa pada trimester ke-2 dadah dibenarkan untuk diberikan di bawah pengawasan pakar. Harga Fervex sedikit lebih murah, kira-kira 50 rubel, dan ini ditambah.

Antigrippin atau teraflu - apa yang harus dipilih

Kedua-dua ubat ini mempunyai asid askorbat dan paracetamol dalam komposisi mereka, bahan-bahan aktif yang lain adalah berbeza. Antigrippin dibenarkan dari 15 tahun, teraflu dari 12 tahun.

Antigrippin lebih murah dengan kira-kira 60-70 rubel. Kaedah penerimaan antigrippina sedikit lebih mudah, ia boleh dibubarkan dalam air suam dan tidak boleh diminum sebagai minuman panas. Bukan semua pesakit yang bertolak ansur dengan minuman panas, dan ini memungkinkan untuk mengambil ubat dengan cara yang lebih selesa.

Menurut parameter lain, mengikut arahan untuk ubat-ubatan, tidak ada perbezaan khas. Apabila membuat pilihan ke arah anti-selesema atau teraflu, mereka lebih memperhatikan toleransi umur mereka, harga dan kemudahan penggunaan.

Coldrex atau teraflu - yang lebih baik

Teraflu termasuk bahan seperti pheniramine, sisa komposisi semasa mereka mempunyai yang sama. Kedua-dua ubat ini digunakan dari usia 12 tahun, dan mereka sama dalam parameter lain dari arahan rasmi. Oleh itu, sangat sukar untuk membandingkannya.

Adakah harga Coldrex sedikit berbeza, hanya dengan 30-40 rubel.

Perbandingan video Coldrex dan Theraflu

Menyimpulkan

Satu-satunya perkara yang perlu anda perhatikan adalah jumlah bahan aktif dalam dadah. Sebagai contoh, jika anda mengambil paracetamol, maka dalam beberapa ubat itu lebih banyak, dan pada yang lain ia kurang, oleh itu kekuatan kesan antipiretik.

Ramai pesakit memuji teraflu, coldrex dan serbuk lain. Pilihan biasanya cenderung kepada kepekaan individu mana-mana ubat. Seseorang membantu lebih banyak, contohnya, Ferveks, dan yang lain - upsarin UPSA, semuanya secara individu. Semasa memeriksa ubat-ubatan, adalah mungkin untuk melihat bahawa komposisi mereka adalah 70% sama.

Secara umum, terdapat lebih banyak tinjauan positif terhadap rakan-rakan teraflu yang dibentangkan. Pesakit menyatakan penurunan pesat dalam suhu badan, penghapusan otot dan sakit kepala. Gejala sistem pernafasan juga menjadi kurang jelas. Pembengkakan terasa dikeluarkan dan pernafasan hidung bertambah baik.

Pesakit seperti rasa yang menyenangkan teraflu dan analognya, yang memungkinkan untuk memberikan keutamaan kepada lemon atau, sebagai contoh, serbuk raspberi. Pesakit, minum minuman panas, benar-benar lupa bahawa mereka minum ubat. Psikoterapi yang aneh juga bermanfaat.

Berhenti memilih pilihan analogi teraflu, janganlah kita lupa bahawa segala cara tidak selamat, terutamanya bagi orang yang menderita pelbagai penyakit kronik yang dibentangkan dalam arahan. Oleh itu, nasihat doktor adalah yang paling penting, anda mungkin ditawarkan ubat yang lebih lembut atau rakyat untuk menghapuskan gejala influenza dan ARVI. Selamatkan awak!

Analogi dan Substitusi Coldrex

Coldrex - ubat untuk tanda-tanda SARS, tersedia dalam tablet dan serbuk. Ia melegakan sindrom demam, menggigil, sakit badan dan sendi, kesesakan hidung, sakit dan sakit tekak. Ia dijual tanpa preskripsi untuk orang dewasa dan kanak-kanak.

Sekiranya terdapat kontraindikasi terhadap penggunaan ubat-ubatan, rasa tidak puas hati dengan harga, sifat rasa ubat-ubatan, adalah perlu untuk mengenali analogous Coldrex, ciri-ciri mereka, ciri-ciri tujuan dan batasan.

Komposisi Coldrex dan banyak pengganti termasuk paracetamol, yang mempunyai kesan negatif pada hati. Oleh itu, mereka tidak boleh digunakan untuk merawat lesi teruk badan, alkohol.

Mengenai dadah

Coldrex boleh didapati dalam dua versi dengan rasa yang berbeza, bahan aktif: tablet, serbuk untuk pembuatan penyelesaian lisan. Harga bergantung kepada ciri-ciri ubat.

Kesan Coldrex didasarkan pada bahan yang masuk: paracetamol, kafein, phenylephrine, terpinehydrate, dan asid askorbik. Alat ini mengurangkan suhu, melegakan sakit sendi, sakit kepala, sesak nafas akibat sejuk dan bengkak pada mukosa hidung, meningkatkan ketahanan keseluruhan tubuh dan nada.

Tablet Coldrex diluluskan untuk kegunaan dari 6 tahun. Oleh kerana sifat komposisi, mereka mempunyai batasan untuk digunakan:

  • kafein menyebabkan peningkatan tekanan darah, ubat yang dikontraindikasikan dalam hipertensi;
  • paracetamol mempunyai kesan negatif pada mukosa gastrik, hati, dalam keadaan serius organ-organ ini, ubat tidak boleh diambil;
  • kontraindikasi lain adalah penyakit organ pembentuk darah, diabetes mellitus, alkoholisme kronik, thyrotoxicosis.

Serbuk Coldrex mengandungi paracetamol, phenylephrine, vitamin C dalam dos yang berlainan dan mempunyai harga yang berlainan. Rasa mereka adalah lemon atau madu-lemon. Dos kejutan NSAID (ubat anti-radang bukan steroid - paracetamol) terkandung dalam MaksGripp, kurang di HotRem, bilangan minimum - dalam Junior. Ini mengenakan sekatan umur apabila menggunakan produk: ubat pertama dimaksudkan secara eksklusif untuk orang dewasa, yang kedua mungkin untuk kanak-kanak berumur 12 tahun, yang ketiga - dari 6 tahun.

Sebelum digunakan, agen mesti dibubarkan dalam air suam panas dan dicampur dengan teliti. Penggunaan air panas tidak boleh diterima: ia memusnahkan komponen yang berguna, mengurangkan keberkesanannya. Minuman sejuk juga kurang berguna untuk gejala dan penyakit sejuk.

Apabila menggunakan ubat Coldrex dari sebarang jenis, manifestasi alahan boleh dilakukan dalam bentuk ruam kulit, sakit perut, muntah, loya, peningkatan tekanan. Untuk mengurangkan kesan negatif pada saluran gastrousus, perlu diminum selepas makan.

Jumlah maksimum ubat tidak boleh melebihi 4 kali sehari. Tanpa nasihat pakar, kursus terapeutik adalah sehingga 5 hari. Apabila menggunakan antipiretik tambahan, agen analgesik, keutamaan harus diberikan kepada ubat-ubatan yang tidak mengandungi paracetamol. Contohnya, Analgin, Ibuprofen (Mig, Nurofen).

Apa yang perlu menggantikan Coldrex: analog murah

Semasa hidup selama 75 tahun, seseorang boleh mendapat jangkitan pernafasan akut dengan purata 200 kali. Dan kanak-kanak yang mempunyai sistem imun yang lemah menjadi sakit hingga 8-10 kali setahun. Datang untuk menyelamatkan Coldrex, yang direka untuk menangani patogen virus dan jangkitan.

Kadangkala terdapat kesan sampingan semasa rawatan atau kontraindikasi dikenalpasti, doktor mencadangkan menggantikan dengan ubat yang serupa.

Senarai analogre murah Coldrex, arahan untuk kegunaan, harga dalam rubel dan ulasan penggantian ubat lain, lihat di bawah.

Arahan untuk digunakan

Coldrex - ubat untuk rawatan jenis gabungan. Ia digunakan terhadap gejala pernafasan akut pelbagai penyakit pernafasan. Bergantung kepada dos yang disyorkan dan bentuk pentadbiran ubat, rejimen dos adalah berbeza.

Coldrex Junior Hot Drink untuk kanak-kanak 6-12 tahun - 1 beg serbuk 1 kali dalam 4 jam, tidak lebih daripada 4 kali sehari. Serbuk dari beg itu dicairkan dengan air panas dalam 125 ml, sambil menambah, jika perlu, disejukkan cecair atau gula rebus.

Coldrex MaxGripp atau HotRem untuk kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 1 sachet 3 kali dalam 24 jam. Pesakit dewasa - 1 sachet sehingga 4 kali sehari, tetapi tidak lebih kerap daripada selepas 4 jam. Sachet dicairkan dalam air panas dengan jumlah 200 ml. Masukkan gula atau cecair rebus yang sejuk jika dikehendaki.

Tablet untuk kanak-kanak dari 12 tahun dan pesakit dewasa - 2 pil setiap 6 jam. Untuk remaja 6-12 tahun - 1 tablet sehingga 4 kali sehari.

Sirap Broncho untuk orang dewasa, tua dan remaja dari umur 12 tahun - 10 ml (200 mg), untuk kanak-kanak berusia 3 hingga 12 tahun, 5 ml (100 mg) setiap 3 jam.

Sirap Knight untuk pesakit dewasa dan remaja dari usia 12 tahun - sekali sehari, 20 ml. Kanak-kanak dari 6 hingga 12 - 1 kali sehari selama 10 ml. Dadah hanya diperkenalkan sebelum tidur.

Ubatnya, masuk ke dalam badan, merosot ke dalam beberapa zat aktif, bertindak dengan cara mereka sendiri pada seseorang.

Penyerapan paracetamol dan asid askorbik dalam organ pencernaan melepasi dengan mudah dan dalam mod dipercepatkan.

Paracetamol ditukar dalam hati dan keluar dari badan dengan bantuan uretra. Asid askorbik mengikat dalam 25% daripada protein aliran darah, di bahagian lain meninggalkan organ dalaman melalui air kencing.

Kafein dan phenylephrine dihapuskan. Komponen pertama mencapai kepekatan maksimum dalam darah dalam masa 1 jam selepas mengambil ubat, yang sepenuhnya dihapuskan selepas 3.5 jam.

Petunjuk

Ubat ini digunakan untuk meneutralkan gejala influenza dan selsema. Pendedahan berkesan diambil perhatian apabila tanda-tanda berikut:

  • Sakit di sinus (sinusitis);
  • Bengkak yang teruk dan kesesakan hidung;
  • Sakit di otot dan sendi;
  • Bronkitis pelbagai asal;
  • Tracheitis dalam bentuk akut;
  • Batuk kering jenis;
  • Demam;
  • Kemerahan tekak dan kesakitan;
  • Sakit di kepala pelbagai etiologi.

Jika anda merasakan tanda-tanda penyakit, disyorkan untuk minum ubat. Pada peringkat awal penyakit, lebih mudah meneutralkan gejala daripada dalam proses keradangan akut.

Komposisi

Coldrex adalah ubat kompleks yang berdasarkan 5 bahan utama - asid askorbik, phenylephrine, kafein dan terpinehidrat, paracetamol.

Selain itu, penyediaan termasuk: kalium sorbate dan povidone, asid stearik. Pati dan tepung jagung, warna matahari terbenam "Sunset FCF" tidak penting. Terdapat lauril sulfat.

Borang pelepasan

Pembebasan dadah dibuat dalam beberapa bentuk. Ubat berikut boleh didapati di pasaran:

  1. Sirap (broncho);
  2. Serbuk (Junior Hotdrink);
  3. Tablet (Coldrex);
  4. Soot untuk pembiakan (MaxGripp dan HotRem).

Setiap produk yang dibentangkan mempunyai kategori umur dan komposisi optimum yang berbeza dari ubat lain dengan dos komponen utama yang terkandung.

Kos

Harga ubat Coldrex berbeza bergantung kepada bentuk pelepasan. Tablet dalam jumlah 12 pcs., Boleh dibeli untuk 111 rubles. Serbuk untuk input di dalam HotRem dan MaksGripp pada 133 sapu. dan 147 rubel. Oleh itu, dalam setiap pakej tidak akan ada lebih dari 5 buah komputer. beg teh. Sirap Broncho dalam 7 ml kapsul. Dikeluarkan di farmasi untuk 410-476 Rubles.

Bergantung kepada rantau dan rangkaian farmasi, kos ubat mungkin sedikit berbeza.

Analog

Dadah ini mempunyai sejumlah besar pengganti.

Faktor utama yang menyatukan semua generik Coldrex, termasuk yang Rusia, adalah satu set bahan aktif yang biasa. Komposisi analogi ubat ini termasuk senarai bahan aktif berikut - paracetamol, asid askorbik, phenylephril dan chlorphenamine. Dalam sesetengahnya, ada kafein tambahan.

Kesan sampingan kebanyakan ubat bertepatan. Antara fenomena negatif seperti perasaan tidak menyenangkan ini ditunjukkan dalam orang yang mengambil ubat tersebut:

  1. Reaksi alahan: gatal-gatal, kemerahan, ruam, kadang-kadang urtikaria;
  2. Mual, muntah;
  3. Anemia;
  4. Mulut kering;
  5. Sakit kepala dan pening;
  6. Persepsi samar terhadap dunia sekeliling;
  7. Mengurangkan potensi;
  8. Mengantuk, letih;
  9. Kelewatan kencing.

Di samping itu, terdapat peningkatan tekanan darah dan takikardia ketika mengambil Maxicold, Caffetine dan Coldactlu (dewasa). Apabila menggunakan antigriippina, kejutan anaphylactic ditambah kepada kesan sampingan utama. RinikoldBronkho dalam sirap melekat pada senarai umum sembelit atau sebaliknya, saluran gastrousus yang mengganggu.

Senarai besar kesan sampingan diperkaya Rinza - pedih ulu hati, halusinasi, pasir di mata, hipoglikemia.

Rusia

Coldrex adalah usaha sama antara Sepanyol dan Inggeris. Senarai analogre murah dari Russia:

  • Paracetamol;
  • Tsefekon D;
  • Aquacitramon;
  • Ferwex;
  • Aquimax;
  • Maxicold;
  • Grippostad S (juga dihasilkan oleh Jerman).

Semua ubat mempunyai bentuk pelepasan yang berbeza. Dalam kapsul dilaksanakan Anvimaks, Grippostad C, Aquacitramon. Coldrex mempunyai analog dalam serbuk - AntifluCids, Vervex dan Anvimax. Aquacitramon juga dijual di granul dan tablet. Paracetamol dijual dalam pil, sirap dan lilin. Di suppositories, Cefecone D dijual, dan di tablet - Maxicold.

Apa yang boleh menggantikan Coldrex Junior? Analog seperti Anti-Bendalir, Cefecone (dari 1 bulan), Aquimax (hanya untuk kanak-kanak), Paracetamol sesuai untuk wanita hamil. Larangan untuk kanak-kanak dan wanita dalam kedudukan itu terpakai kepada Aquacitramon.

Diizinkan untuk kanak-kanak berumur 6 tahun - Ferveks, tetapi hanya dalam bentuk serbuk khusus untuk kanak-kanak, dalam hal lain bentuk pelepasan memperuntukkan larangan hingga 15 tahun. Maxicold digunakan dari 9 tahun. Grippostad C digunakan dari 12 tahun dan semasa kehamilan.

Dalam kes lain, ketika membawa kanak-kanak di bawah larangan untuk digunakan, hanya Maksikold boleh dengan hati-hati.

Untuk menggantikan Coldrex dan Paracetamol dan Tsefekon D akan lebih murah - 38.5 dan 41 Rubles. Kategori harga sederhana: Grippotad, Maxicold dan Aquacitramon - 118, 127 dan 150 rubel. masing-masing. Generasi mahal Coldrex adalah Ferwex dan Animax - 281 dan 295 rubel.

Luar Negara

Syarikat farmaseutikal di negara asing menghasilkan pengganti. Ubat-ubat dan pengeluar berikut popular di kalangan penduduk Rusia:

  • India - ColdFlu, Ibuklin, Ibuklin Junior, Rinza, Rynicold Broncho, Flucoldex Forte, Dolospatabs;
  • Macedonia - Caffeine;
  • Jerman - Anti Selesema;
  • Great Britain - Vicks Active Simpto Max;
  • Poland, Belanda - Antigrippin;
  • USA, Kanada - Theraflu.

Masukkan untuk rawatan untuk kanak-kanak dari lahir hanya boleh Ibuklin Junior. Sejak tempoh 2 tahun membenarkan Viks Active Simpto Max, dan dari 3 tahun - serbuk Antigrippin.

Dari umur 6 tahun, mereka menerima sinonim kanak-kanak seperti Coldrex sebagai Rinicold Broncho, Coldactlu, Flucoldex forte. Sehingga 12, Ibuklin, Theraflu dan Kafein dilarang, dan berumur 15 tahun - Rinza. Sehingga kehamilan, semasa mengandung dan menyusu, Dolospatabs tidak boleh digunakan.

Bagi wanita dalam kedudukan itu lebih mudah untuk mengatakan bahawa mungkin - Theraflu dan Coldactflu. Dalam kes lain, larangan lengkap. Kemasukan dibenarkan sekiranya keputusan positif yang dijangka melebihi risiko akibat yang serius untuk janin.

Bentuk alternatif pelepasan Coldrex berbeza pada:

  • Serbuk untuk pembiakan - Antigrippin, Theraflu, Weeks Active Sympto Max;
  • Tablet - DOLOSSPATABPS, CAFFETIN, Flucoldex Forte, Rinza, Ibuklin Junior, Ibuklin, Antigrippin;
  • Sirap - Rinicold Broncho;
  • Kapsul - Coldactlu.

Coldrex generik asing berada dalam kategori harga yang sama. Berdiri murah Dolospatabs dan Ibuklin - 93 dan 101 Rubles. Kafein (155 rubel), Anti Flu dan KoldaktFlyu dijual pada harga 181 rubel, Rinza (202 rubel), Vicks Active Simpto Max (213 rubel) dan Antigrippin - 230 rubel. Mahal - Theraflu dan Rinicold Broncho - pada 329 rubel.

Oleh itu, anda boleh membeli sebuah analog dari Coldrex, dan ia tidak akan memukul keadaan material. Perkara utama yang diambil oleh ubat dan menghilangkan proses keradangan dan penyakit.

Apa yang perlu menggantikan Coldrex di rumah

Sekiranya tiada antipiretik dan ejen antiviral di tangan, disyorkan untuk menggunakan barangan isi rumah. Untuk memulakan, anda boleh memohon teh dengan linden atau raspberry untuk mengurangkan suhu.

Lipa menyebabkan berkeringat meningkat, yang menyebabkan penurunan haba. Raspberry mempunyai sifat aspirin dan juga bertindak pada tubuh sebagai linden.

Minuman yang tidak berkualiti tinggi untuk Coldrex dan pengganti lain: 200 ml cecair panas dicairkan dengan 1 sudu teh. propolis berwarna (alkohol). Rebus jus segar sebanyak setengah limau dan 1 sudu besar ditambah. madu Jika boleh, tambahkan 1 sudu teh. Echinacea alkohol.

Tetapi anda tidak perlu terlibat dalam kaedah rawatan buatan sendiri; perundingan dengan doktor diperlukan untuk mengenal pasti diagnosis yang tepat.

Ulasan

Marina

"Musim sejuk yang lalu saya menangkap Coldrex yang sejuk, dalam kit pertolongan cemas, memohon kepada tindakan itu. Tetapi pada waktu petang, tidak pada waktu pagi saya tidak merasa lebih baik. Saya menggunakannya dalam tindakan 2 kali lagi, tidak ada peningkatan. Saya terpaksa menggantikan Coldrex dengan generik, saya mengambil Theraflu. Rasanya lebih baik dan saya berasa lebih baik daripadanya. "

Dmitry

"Saya sakit baru-baru ini. Kesan selepas aplikasi tidak dirasakan. Ya, suhu jatuh, tetapi sejam kemudian kembali ke tempat asalnya. Kesesakan hidung tidak dikeluarkan, batuk tidak dihapuskan. Doktor preskripsi Grippostad S. sebagai pengganti. Selepas mengambilnya, suhu berlalu, dan berhenti membuat bunyi di kepala saya. Saya menghabiskan seluruh penyakit dengan Grippostad C. "

Senarai analog murah dari Theraflu pengeluaran Rusia dan asing dan perbandingan mereka

Teraflu adalah ubat gabungan dengan antipiretik, anti-edematous, anti-alergi, dan sifat analgesik. Ia dibentangkan dalam bentuk serbuk untuk penyediaan penyelesaian untuk penerimaan dalaman dengan pelbagai citarasa. Pengilang adalah syarikat Famar France.

Kos dadah asing cukup tinggi: 350 rubel. untuk 10 beg, bagaimanapun, anda boleh mengambil apa-apa analog, untuk menggantikan Theraflu yang akan kos kurang, tetapi mempunyai kesan yang sama.

Tindakan farmakologi

Kesan farmakologi adalah disebabkan oleh bahan-bahan aktif di Theraflu:

  • Paracetamol - mengurangkan suhu badan, menghilangkan sakit kepala dan sakit otot.
  • Terima kasih kepada phenylephrine, pernafasan hidung dinormalisasi.
  • Pheniramine memperlihatkan sifat-sifat antikergik, melegakan membengkak membran mukus.
  • Asid askorbik - mempunyai kesan antioksidan, mengawal proses redoks dan metabolik.

Petunjuk dan dos

Teraflu direka untuk melegakan gejala-gejala penyakit berjangkit dan keradangan: SARS, influenza, yang disertai oleh peningkatan suhu badan yang ketara, perkembangan menggigil, sakit sendi, rhinitis, sakit kepala dan sakit otot.

Ubat ini bertujuan untuk pengambilan, kandungan pra-dilaraskan beg dengan air panas. Untuk meningkatkan rasa, anda boleh menambah sedikit gula.

Tiga kali penggunaan dadah setiap hari dibenarkan. Lebih baik menggunakan ubat itu pada waktu tidur.

Jika selepas 72 jam kesan positif tidak dipatuhi, adalah perlu untuk berjumpa dengan doktor sekali lagi dan menyemak semula rejimen rawatan.

Kontra dan kesan sampingan

Adalah disyorkan untuk menahan diri daripada mengambil ubat apabila:

  • Intoleransi individu terhadap komponen dadah.
  • Hipertensi portal.
  • Alkohol.
  • Penggunaan serentak dengan antidepresan trisiklik, inhibitor MAO, beta-blocker.
  • Rawatan pesakit di bawah umur 12 tahun, wanita hamil dan menyusui.

Arahan untuk laporan penggunaan yang semasa rawatan, tindak balas buruk boleh berlaku dalam bentuk alahan, tekanan darah tinggi dan kegembiraan, perasaan keletihan, sakit kepala, mulut kering, tindak balas psikomotor dikurangkan, pengekalan kencing, mual, muntah, gangguan tidur, mydriasis.

Dengan perkembangan ini atau apa-apa kesan sampingan yang lain, penggunaan ubat harus dihentikan dan berunding dengan doktor.

Senarai analog lebih murah Theraflu

Kos Theraflu dalam bentuk serbuk untuk penyediaan minuman dibentuk seperti berikut: dari 175 rubel. untuk 4 beg dan 350 Rubles. untuk 10 sachets.

Sekiranya perlu, doktor akan membantu anda memilih penggantian ubat yang lebih banyak dengan komposisi yang serupa, atau dengan bahan aktif yang lain tetapi dengan kesan terapeutik yang sama (contohnya, dalam hal alergi terhadap komponen apa pun).

Analog pengeluaran Rusia:

  • "Grippoflu" - pengganti Theraflu lebih murah daripada 260 rubel. untuk 8 sachets.
  • "Maxicold Reno" - daripada 200 rubel. untuk 10 sachets.

Senarai persediaan Ukraine dalam bentuk serbuk untuk penyediaan minuman dengan kesan yang sama:

  • "Amicitron" - daripada 175 rubel.
  • "Astracitron" - daripada 135 rubel.
  • "Grippocytron" - daripada 160 rubel.
  • Parafex - dari 140 rubel.

Analog Belarusia lebih murah daripada Theraflu - "Angrimax Neo" bernilai dari 90 rubel.

Pengganti asing adalah:

  • "Asterisk Fleu" (Vietnam) - daripada 280 rubel. untuk 10 sachets.
  • "Rinza Hotsip" (India) - daripada 145 rubel.
  • Serbuk "Stopgripan" India - 270 gosok.

Komposisi paling dekat dari senarai ini ialah: "Stopgripan", "Grippoflu", "Maxicold Reno", "Coldrex", "Anti Flu". Perbezaannya hanya dalam jumlah bahan aktif.

Ferwex atau Theraflu - yang lebih baik?

Komposisi Ferwex hampir sama dengan Theraflu, tetapi ia tidak mempunyai phenylephrine komponen.

Bagi orang dewasa, ubat ini ditetapkan dari umur 15 tahun: kandungan beg dibubarkan dalam air suam dan diambil selepas makan sehingga 3 kali sehari.

Untuk melegakan kesakitan, jangan gunakan ubat selama lebih dari 5 hari. Pesakit yang mengalami gangguan fungsi hati mesti mematuhi selang waktu antara sekurang-kurangnya 8 jam.

Terutamanya untuk pesakit-pesakit yang lebih muda, terdapat Fervex untuk kanak-kanak: serbuk dapat dimanfaatkan dari usia 6 tahun dengan tujuan rawatan jangka pendek yang berkaitan dengan demam, rhinitis, rhinopharyngitis.

Penjagaan khas diperlukan untuk merawat pesakit diabetes mellitus, hiperbilirubinemia benign, dan disfungsi hati dan buah pinggang.

Kontraindikasi dan kemungkinan tindak balas ubat-ubatan yang sama adalah sama. Pengilang Fervexa menunjukkan bahawa serbuk adalah dilarang untuk digunakan pada trimester pertama dan ketiga kehamilan.

Kemungkinan kemasukan dalam trimester kedua perlu dijelaskan dengan doktor, perundingan juga perlu apabila digunakan serentak dengan glucocorticosteroids, kerana risiko mengembangkan glaukoma.

Apabila digabungkan dengan antipsikotik, air kencing boleh berlanjutan, mulut kering dapat berkembang, sukar buang air besar (sembelit). Serbuk meningkatkan kesan ubat-ubatan dengan sifat sedatif.

Coldrex atau Theraflu

Coldrex adalah analog dalam pengeluaran bahasa Inggeris, mirip dengan Theraflu dalam komposisi dan menggabungkan sifat analgesik,

Kandungan kuantitatif vitamin C dan paracetamol (750 mg) dalam Coldrex adalah lebih tinggi (dan dalam Coldrex Max Influenza adalah 1000 mg), yang menjadikannya lebih berkesan pada suhu tinggi, tetapi pheniramine (bahan anti-reergik) tidak hadir.

Juga, dadah itu dibentangkan dalam bentuk tablet untuk kegunaan dalaman.

Pesakit berusia lebih 12 tahun menunjukkan rejimen dos ini:

  • serbuk dibubarkan dalam air suam dan digunakan di antara makanan utama.
  • Jumlah maksimum beg - 4 sehari.
  • Mungkin ada reaksi buruk dalam bentuk peningkatan tekanan darah, mual, muntah, gangguan tidur, alergi, berdebar-debar jantung.
  • Sekiranya anda tidak mengikuti dos yang disyorkan, arrhythmia, mual, muntah, sakit perut boleh berkembang, kulit menjadi pucat, dan peningkatan peluh. Ia adalah perlu untuk meminta rawatan untuk rawatan simptomatik secepat mungkin untuk mengelakkan risiko kesan negatif ke atas hati.

Jika anda menggabungkan Coldrex dengan minuman, yang termasuk kafein, ia meningkatkan kemungkinan untuk merangsang saraf dan keterlaluan. Gabungan dengan alkohol membawa kepada ancaman kerosakan hati toksik.

Ubat ini meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung, apabila digabungkan dengan metoclopramide dan domperidone, peningkatan kadar penyerapan komponen aktif serbuk dapat dilihat.

Apa yang lebih baik - Theraflu atau Antigrippin?

Antigrippin, seperti Theraflu, berkesan melancarkan hidung kesesakan, demam, hidung luka, sakit tekak, otot dan sendi.

Ubat ini berkesan dalam rhinitis asal-usul yang berbeza: virus, bakteria, alergi.

Komponen aktif ubat diserap dengan cepat dan diedarkan secara sama rata dalam tisu badan. Antigrippin mula bertindak selepas 10-60 minit, separuh hayat mengambil masa sehingga 3 jam.

Ubat ini dibentangkan dalam bentuk tablet serbuk dan effervescent, larut dalam air. Kemasukan dibenarkan untuk pesakit dari umur 15 tahun, sementara penggunaan Theraflu ditunjukkan dengan 12 kali.

Komposisi ubat agak berbeza: Antigrippin, sebagai tambahan kepada paracetamol dan vitamin C, mengandungi chlorphenamine maleate - bahan dengan sifat anti-alahan.

Satu kelebihan Antigrippin mungkin bentuk dos yang lebih mudah. Tablet boleh dibubarkan dalam air suam, minuman tidak perlu panas.

Dadah lebih murah, dan tempoh rawatan tidak melebihi 5 hari. Ketiadaan kesan positif dalam masa 72 jam adalah petunjuk untuk perundingan kedua dengan doktor.

Apabila memilih ubat yang sesuai, anda perlu memberi perhatian kepada sekatan umur dan perbezaan dalam komposisi ubat (untuk mengelakkan alahan terhadap bahan aktif).

Senarai tanda-tanda, kontraindikasi dan kemungkinan kesan sampingan ubat-ubatan adalah serupa.

Bahan-bahan aktif menembusi melalui otak darah dan halangan hemato-plasenta, oleh itu mengambil semasa mengandung dan menyusu adalah kontraindikasi.

Animax atau Theraflu

Kedua-dua Animax dan Teraflu boleh digunakan untuk menghilangkan demam tinggi, sakit kepala, gangguan selera makan, kesesakan hidung, dan sendi sakit.

Walaupun kesan terapeutik yang sama, dadah berbeza dalam komposisi.

Selain asid askorbik dan parasetamol, aktiviti Anvimax adalah disebabkan oleh tindakan:

  • Loratadine - bahan dengan kesan anti-beraroma, yang menghilangkan gatal-gatal, bengkak, dan menormalkan ketelapan kapilari.
  • Rimantadine adalah komponen antiviral yang tidak hanya memberi kesan kepada gejala-gejala yang berlaku, tetapi juga penyebab perkembangan proses patologi. Adalah penting untuk diingat bahawa rimantadine aktif menentang influenza A.
  • Kalsium glukonat monohidrat, yang menormalkan pemakanan tisu otot, mengurangkan kebolehtelapan membran, mempunyai kesan antiallergik.
  • Rutin, memperkuat dinding pembuluh darah.

Animax akan menjadi lebih baik daripada Tamiflu jika penyakit itu dicetuskan oleh virus influenza A.

Di antara kelebihannya adalah penting untuk menonjolkan:

  • Kesan etiotropik, kesannya kepada punca-punca gejala yang tidak menyenangkan.
  • Lebih banyak kos bajet (pengilang Rusia).
  • Keupayaan untuk memilih bentuk dos lain, jika perlu (kapsul untuk pentadbiran lisan).
  • Senarai kontraindikasi yang lebih meluas: ulser perut, lebihan vitamin K dalam badan, pengesanan hemofilia, hipertensi portal, pendarahan gastrousus, diatesis hemorrhagic, hypoprothrombinemia, penyakit tiroid, sarcoidosis, nefroluritiasis.
  • Boleh digunakan dari 18 tahun.
  • Rimantadine - bahan antivirus generasi lama. Ia mungkin tidak menjejaskan jenis virus influenza yang lain, seperti jenis B, walaupun Tamiflu pada mulanya tidak mempunyai kesan antivirus.

Ia tidak digalakkan menggunakan kedua-dua ubat sebagai satu-satunya rawatan.

Rinza atau Theraflu

Rinza adalah analog murah dari Teraflu (159 rubel untuk 5 beg) untuk rawatan gejala influenza, ARVI, dan selsema. Aktiviti serbuk itu disebabkan oleh komposisi multikomponennya: pengilang menggunakan paracetamol dalam kombinasi dengan phenyramine dan phenylephrine.

Tidak seperti Theraflu, kafein sebagai tambahan kepada asid askorbik ditambah kepada Rinza. Ia mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat, membolehkan anda menangani peningkatan keletihan dan mengantuk, meningkatkan prestasi mental dan fizikal.

Senarai kontraindikasi adalah serupa: Rinza tidak boleh digunakan oleh wanita hamil dan menyusu, bersama dengan perencat MAO, antidepresan trisiklik, beta-blocker.

Penjagaan khusus perlu diambil pada pesakit yang mempunyai sejarah hipertensi arteri, glaucoma penutupan sudut, aterosklerosis arteri koronari, asma, thyrotoxicosis, diabetes, penyakit pulmonari obstruktif, hiperplasia prostat, buah pinggang, kekurangan hati.

Maksimum dos harian serbuk Rinza tidak lebih daripada 4 sachet, dan tempoh rawatan tidak lebih dari 5 hari.

Ubat itu harus digunakan selepas 60-120 minit selepas makan utama dan tidak boleh digabungkan dengan ubat-ubatan, termasuk paracetamol, pil tidur, anxiolytics, minuman beralkohol.

Maxicold atau Theraflu

Kedua-dua persediaan dibentangkan dalam bentuk serbuk untuk penyediaan penyelesaian untuk pentadbiran dalaman.

Komposisi Maxicold termasuk bahan aktif yang sama, kecuali fenlephrine, oleh itu ia adalah analog murah dari Theraflu.

Ubat ini menormalkan suhu badan, mempunyai kesan analgesik, memudahkan pernafasan hidung. Terima kasih kepada vitamin C, kekurangan asid askorbik dikompensasi untuk sejuk.

Seperti Teraflu, Maxicold ditunjukkan untuk pesakit dari usia 12 tahun. Serbuk dewasa boleh diambil sehingga 4 kali sehari, kanak-kanak lebih dari 12 - maksimum 3 sachets.

Untuk memberi kesan anestetik, ubat boleh diminum selama tidak lebih daripada 5 hari dan tidak lebih daripada 72 jam untuk mengurangkan suhu badan. Sekiranya gejala berterusan, rujuk doktor anda.

Maksold tidak digabungkan dengan minuman beralkohol, penerimaan bersama boleh menyebabkan pankreatitis akut. Penggunaan ubat serentak dari kumpulan ubat anti-radang nonsteroid dan salisilat meningkatkan kesan toksik pada hati. Kontraindikasi dan kemungkinan kesan sampingan terhadap ubat-ubatan adalah serupa.

Kelebihan Maxicold boleh menjadi kos anggaran yang lebih tinggi - ia adalah 110 rubel. lebih murah Theraflu (untuk 10 beg).

Rakan-rakan Theraflu murah - senarai harga, perbandingan prestasi

Teraflu adalah salah satu ubat Swiss yang paling biasa digunakan untuk jangkitan virus. Kategori ini termasuk sebilangan produk dalam bentuk serbuk, tablet, semburan dan sirap. Dalam beberapa kes, adalah perlu untuk mencari analog teraflu. Ini terbaik dilakukan di bawah bimbingan seorang doktor.

Ciri-ciri ubat

Sebelum memilih teraflu analog yang lebih murah, adalah wajar menganalisis komposisi ubat ini. Beberapa jenis ubat ini dijual, tetapi semuanya mengandungi paracetamol dan phenylephrine. Pada masa yang sama asid askorbik dimasukkan ke dalam theraflu untuk selesema dan selesema. Juga, beberapa produk dari barisan mengandungi pheniramine.

Komposisi ubat ini berjaya mengatasi kesesakan hidung, kelemahan umum, sakit kepala. Ia juga boleh digunakan untuk menghilangkan suhu dan gejala lain ARVI.

Kesan dana disebabkan oleh komposisinya:

    Paracetamol - ramuan ini mempunyai kesan antipiretik dan berjaya mengatasi kesakitan. Ia tidak berkesan seperti analgesik lain - sebagai contoh, aspirin atau ibuprofen. Walau bagaimanapun, bahan ini dianggap lebih tidak berbahaya. Ia lebih berkemungkinan menyebabkan kerosakan sistem pencernaan.

Pheniramine mempunyai kesan sedatif. Oleh itu, mengambil teraflu pada waktu malam meningkatkan tidur, yang sering diganggu oleh jangkitan dengan jangkitan virus.

Petunjuk utama untuk penggunaan dana termasuk rawatan gejala patologi radang dan berjangkit. Bahan ini sangat membantu dengan meningkatkan suhu, menggigil, kesesakan hidung. Juga dengan bantuannya, anda boleh menghilangkan sakit kepala, ketidakselesaan otot, rinitis.

Teraflu ditetapkan untuk orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun. Untuk menangani SARS, kandungan beg mestilah dicampur dengan segelas air panas. Alat ini mesti dimakan panas. Jumlah maksimum harian yang dibenarkan ialah 3 sachet. Antara mengambil dana yang anda perlukan untuk melakukan jurang antara 5-6 jam. Terapi tanpa nasihat pakar dibenarkan maksimum 5 hari. Sekiranya keadaan pesakit tidak bertambah baik, anda perlu menghubungi ahli terapi.

Senarai analog murah Theraflu

Dalam beberapa kes, terdapat keperluan untuk memilih ubat gantian. Harga analog teraflu mungkin berbeza. Oleh itu, apabila memilih ejen untuk rawatan, beberapa parameter perlu diambil kira sekaligus - komposisi, dos, jumlah.

Berikut adalah senarai analog teraflu:

  • antigripin - datang dalam bentuk pil effervescent dan kos kira-kira 300 Rubel;
  • dicincang campuran panas - serbuk akan menelan belanja kira-kira 250 rubel;
  • stopgripan - satu cara yang dihasilkan dalam bentuk serbuk, kos kira-kira 270 rubel;
  • Maxicold Rino - alat ini akan menelan kos kira-kira 200 Rubel;
  • Upsarin UPSA - tablet effervescent akan menelan kos sekitar 200 rubel;
  • selesema selesema - serbuk ini menelan kos kira-kira 230 Rubles;
  • koldakt flyu plus - membuat dalam bentuk kapsul yang menelan kos kira-kira 200 Rubles;
  • rinzasip - dihasilkan dalam bentuk serbuk untuk 330 rubel;
  • harga serbuk sejuk ialah 150 rubel;
  • Coldrex Hotrem lemon - alat ini dalam bentuk serbuk kos kira-kira 330 Rubel;
  • Fibersks UPSA - akan menelan kos kira-kira 300 Rubles.

Komposisi analog teraflu hampir sama. Oleh itu, flu-flu, stopgripan termasuk bahan-bahan aktif yang sama - asid askorbik, paracetamol, pheniramine. Satu-satunya perbezaan ialah jumlah bahan aktif.

Dalam sesetengah kes, ia dikehendaki memilih analog semburan teraflu. Ini termasuk dadah seperti anzibel, Novosept Forte, anti-angina, dll.

Teraflu atau animax - yang lebih baik

Apabila membandingkan ubat ini, anda dapat melihat perbezaan yang signifikan dalam komposisi. Jumlah zat aktif termasuk paracetamol dan asid askorbik. Di samping itu, theraflu juga termasuk phenylephrine dan pheniramine. Pada masa yang sama, kalsium glukonat dan rutozide trihidrat hadir dalam komposisi animax. Mengandungi bahan ini Rimantadine hydrochloride dan monohydratloratadine.

Disebabkan ini, senarai kesan animaxa dengan ketara berkembang. Serta teraflu, bahan ini membantu mengurangkan suhu, menangkap sindrom kesakitan dan memberi kesan antihistamin. Di samping itu, animax mempunyai kesan antivirus, dicirikan oleh ciri-ciri interferonogenik dan angioprotective. Dengan kata lain, anximax tergolong dalam kategori ejen etiotropik, yang, sebagai tambahan kepada tindakan simptomatik, membantu untuk menangani punca ARVI.

Bahan-bahan ini mempunyai tanda-tanda dan kontraindikasi yang sama. Arahan untuk teraflu analog mengandungi senarai kesan sampingan yang sama. Harga dana ini juga hampir sama. Hanya perbezaan kecil yang mungkin, yang biasanya tidak melebihi 50 rubel.

Theraflu atau Fervex

Memilih Fervex atau teraflu, ia patut dipertimbangkan bahawa dana itu mempunyai komposisi yang hampir sama. Di samping itu, phenylephrine termasuk dalam teraflu. Perbezaan adalah sekatan umur. Oleh itu, fervex boleh diambil dari umur 15 tahun, sementara teraflu boleh diminum dari usia 12 tahun.

Kriteria yang tinggal, seperti petunjuk, ciri penggunaan, kontra, untuk dana ini adalah sama. Pada masa yang sama, manual untuk Fervex menyatakan bahawa ia tidak boleh digunakan pada trimester pertama dan ketiga kehamilan. Ini bermakna semasa trimester ke-2 ejen itu dibenarkan untuk digunakan. Walau bagaimanapun, ini dibenarkan hanya di bawah pengawasan seorang doktor.

Theraflu atau antigrippin - apa yang harus dipilih

Kedua-dua ubat termasuk paracetamol dan vitamin C. Walau bagaimanapun, komponen lain mereka berbeza. Di samping itu, bahan ini mempunyai batasan umur yang berbeza. Oleh itu, antigrippin dibenarkan untuk digunakan dari 15 tahun, sementara theraflu boleh digunakan seawal usia 12 tahun.

Kos ubat hanya sedikit berbeza. Antigrippin lebih murah oleh kira-kira 60 Rubles. Ia juga mempunyai kaedah permohonan yang lebih mudah - ia boleh dicampurkan dengan air suam dan tidak dimakan sebagai minuman panas. Hakikatnya ialah tidak semua orang boleh minum cecair panas. Antigrippin boleh diminum dalam bentuk yang lebih mudah.

Bagi keseluruhan kriteria, tiada perbezaan tertentu dalam dana ini. Apabila memilih ubat tertentu perlu memberi perhatian kepada umur, kos dan kemudahan penggunaan.

Teraflu atau stopgripan

Stopgripan ubat juga datang dalam bentuk serbuk. Pengeluaran dana yang terlibat dalam syarikat India. Ini adalah penyelesaian yang baik untuk mereka yang mencari analog lebih teraflu. Alat ini mempunyai komposisi yang sama, kerana ia mengandungi paracetamol, vitamin C, phenylephrine dan pheniramine. Jumlah bahan ini juga sama.

Perbezaan utama antara stopgripana dan teraflu ubat Swiss adalah komposisi bahan bantu tambahan. Orang yang suka rasa currant hitam lebih suka memilih stopgripan. Komposisi rasa dan warna juga berbeza.

Sekiranya anda memerlukan tahap paracetamol yang lebih tinggi, anda harus memilih forbital stopgripan forte. 650 mg bahan ini terdapat dalam komposisinya. Dalam barisan ubat teraflu jumlah ini mengandungi alat bertanda "tambahan". Walau bagaimanapun, stopgripan masih mempunyai sedikit perbezaan - ia juga mengandungi vitamin C dalam jumlah 50 mg.

Theraflu atau selesema selesema - apa yang harus dipilih

Bahan ini mempunyai set bahan aktif yang sama, yang membolehkan kita menyimpulkan bahawa ia adalah analog struktur. Terdapat beberapa perbezaan kecil. Oleh itu, teraflu mempunyai rasa lemon, manakala selesema selesema flu dihasilkan dengan aroma buah-buahan dan buah-buahan lain - khususnya, currants dan raspberi. Juga dijual anda boleh mencari ubat dengan bau cranberry dan strawberi.

Dalam senjata pengeluar Rusia ini, terdapat juga penyediaan selesema tambahan. Ia mengandungi dua kali jumlah paracetamol. Seperti stopgripana, bahan ini juga termasuk vitamin C.

Teraflu atau maxicold

Alat ini boleh didapati dalam bentuk serbuk. Komposisinya adalah sama dengan komponen aktif theraflu. Maxicold termasuk paracetamol, pheniramine, phenylephrine. Terdapat dalam komposisi dan asid askorbik. Kerana kehadiran aromatik dan aditif makanan, sangat menyenangkan untuk mengambil produk. Bahan ini mempunyai rasa oren, limau atau raspberry.

Di samping itu, pengilang menawarkan maxicold dengan kandungan parasetamol dan vitamin C. Ia mengandungi 750 mg parasetamol, serta 60 mg vitamin C. Di samping itu, ubat mengandungi 10 mg phenylephrine. Dalam kes ini, pheniramine dalam ubat ini tidak hadir.

Teraflu atau antiflu

Antiflu adalah ubat Amerika yang datang dalam bentuk tablet. Komposisi bahan ini bertepatan dengan teraflu. Dalam kes ini, dos bahan aktif dalam antiflulo sedikit kurang.

Theraflu extratab mengandungi 4 mg chlorpheniramine, yang merupakan derivatif sintetik phenyramine, 650 ml paracetamol dan 10 ml phenylephrine. Di samping itu, dalam kandungan antifu, jumlah komponen aktif adalah 2 kali lebih rendah.

Di samping itu, alat ini dihasilkan dalam bentuk serbuk untuk pembuatan minuman terapeutik. Nombor dan set bahan aktif dalam alat ini adalah sama dengan extrata theraflu.

Theraflu atau Coldrex - apa yang harus dipilih

Coldrex atau teraflu - yang lebih baik? Soalan ini sangat relevan. Bahan-bahan ini mempunyai set bahan aktif yang sama. Perbezaan utama antara coldrex dan teraflu adalah peningkatan kepekatan paracetamol dan vitamin C. Jumlah bahan-bahan ini adalah 750 mg dan 60 mg, masing-masing. Juga coldrex tidak mengandungi pheniramine. Jualan anda boleh mencari ubat dengan rasa currants dan lemon.

Satu lagi ubat dalam kumpulan ini ialah Coldrex Maxgripp. Susunannya mengandungi jumlah maksimum paracetamol - 1000 mg. Dalam kes ini, ubat mengandungi sedikit kurang vitamin C - 40 mg. Phenylephrine hadir di dalamnya dalam jumlah biasa 10 ml.

Oleh kerana alat ini mengandungi banyak paracetamol, sangat penting untuk mematuhi dos yang ketat. Ini adalah benar terutamanya bagi orang yang mempunyai patologi hati. Jumlah maksimum ubat yang dibenarkan adalah 3-4 sachet sehari.

Top