Testimoni: Febrifuge untuk flu dan TheraFlu sejuk - Ia membantu dengan baik, tetapi hanya pada tanda pertama sejuk!
Hello Dears baca kajian saya dan seluruh laman web "Otzovik."
Saya ingin menulis ulasan mengenai pembantu saya yang terbaik, pada tanda pertama sejuk - ia adalah ubat untuk selesema dan sejuk dengan rasa lemaf Theraflu.
Di sini dalam kotak ini adalah alat ini.
Di dalam kotak di semua pihak, dicat semua maklumat mengenai alat itu.
Kotak ini mengandungi 10 beg Theraflu.
Flu dan ubat sejuk Theraflu mempunyai ciri-ciri berikut:
- ini adalah febrifuge,
- ini adalah pelega kesakitan,
- ia adalah anti-radang,
- ia adalah dekongestan,
- Ini bermakna antiallergik.
Seperti yang anda dapat lihat, Theraflu mempunyai pelbagai tindakan.
Kotak mengandungi tanda-tanda untuk penggunaan Theraflu. Ini adalah rawatan simptomatik untuk penyakit inflamasi dan radang ARVI dan selesema, yang disertai dengan demam tinggi, menggigil, sakit badan, sakit kepala dan sakit otot, hidung berair, kesesakan hidung, bersin.
Kaedah pentadbiran dan dos yang dicat.
Kandungan beg mesti dicairkan dalam air panas. Minum panas. Minum adalah bergaya tidak lebih daripada 3 kali sehari.
Theraflu mempunyai beberapa rasa yang berbeza. Saya suka rasa lemon yang paling, dengan rasa lain saya tidak boleh meminumnya. Dan dengan lemon, saya juga suka rasa. Rasanya masam, tetapi menyenangkan (seperti rasa teh dengan lemon).
Kotak ini juga menunjukkan komposisi Theraflu.
Komposisi alat ini termasuk: paracetamol 325 mg., Pheniramine membuat huru-hara 20 mg, phenylephrine hydrochloride 10 mg, asid askorbik 50 mg. Ini adalah bahagian utama dari Theraflu. Ia juga termasuk pelbagai pewarna dan perisa.
Maklumat keadaan simpanan yang ada
Dan maklumat mengenai sijil pendaftaran.
Di bahagian paling atas kotak, serta pada setiap beg secara individu, tarikh tamat tempoh dana ditunjukkan.
Di bahagian bawah kotak adalah kod bar dan nombor sijil pendaftaran.
Di dalam kotak itu terdapat 10 beg seperti ini. Setiap beg untuk kegunaan tunggal.
Pada setiap beg di kedua-dua pihak, fon yang sangat kecil juga menyenaraikan semua maklumat mengenai Teraflu ubat (nombor pendaftaran, nama dagang, nama kumpulan, bentuk dos, komposisi, perihalan, sifat produk, yang ditunjukkan untuk digunakan, kontraindikasi, laluan pentadbiran dan dos, pengulangan, interaksi dengan produk perubatan lain, arahan khusus ditunjukkan, bentuk pelepasan, syarat penyimpanan, jangka hayat, maklumat mengenai pengeluar).
Setiap beg mempunyai tanda kedudukan di atas.
Ubat untuk selesema dan sejuk Theraflu Saya sangat suka! Saya menggunakannya untuk masa yang lama. Saya cuba sentiasa menyimpan beberapa beg alat ini di rumah. Theraflu membantu hanya pada tanda pertama sejuk. Dalam kes sedemikian, malah mengambil satu beg yang mengeluarkan semua gejala, dan penyakit itu hilang. Jika anda tidak minum ubat ini dalam masa yang singkat, maka ia tidak akan membantu lagi, ia hanya akan mengurangkan gejala-gejala sejuk, itu sahaja!
Adalah dinasihatkan untuk minum teraflu pada waktu malam, kerana ia cenderung untuk tidur. Ya, dan kesannya lebih besar jika, selepas minum ubat ini, tidur, tidur.
Tempoh hidup Theraflu adalah 2 tahun.
Terdapat satu kotak dengan 10 beg - 320 rubles.
Farmasi juga menjual satu beg Theraflu. Anda boleh membeli satu beg alat ini.
+ Theraflu juga membantu jika anda meminumnya pada tanda pertama sejuk.
+ Ia berfungsi dengan cepat (suhu turun dengan serta-merta, sejuk akan hilang, ia menjadikan kepala sejuk lebih mudah, anda berhenti bersin).
+ Pembungkusan yang mudah. Anda boleh mengambil dengan anda di dalam beg itu, memakan sedikit ruang.
+ Mudah digunakan (hanya perlu membubarkan kandungan beg dalam segelas air panas).
+ Spektrum tindakan yang luas. Ia mempunyai antipiretik, nesobalivayuschimi, anti-radang, anti-edema dan tindakan antiallergik.
+ Rasa. Theraflu terasa sedap dengan teh dengan lemon.
+ Anda boleh membeli beberapa beg. Kotak alat ini bernilai banyak, dan ia mudah dibeli untuk raket.
- Adalah dinasihatkan untuk minum teraflu pada waktu malam kerana anda mahu tidur dari itu.
- Terdapat kontraindikasi. Senarai kontraindikasi yang cukup besar.
Senarai penyakit yang mana ubat yang dinyatakan tidak patut diambil adalah disenaraikan. Juga, tidak boleh diambil untuk kanak-kanak lebih muda daripada 12 tahun.
Dalam keluarga kami, ubat Teraflu berada di peringkat pertama dalam memerangi selsema. Teraflu tidak menyebabkan sebarang kontraindikasi kepada mana-mana kawannya atau kepada mana-mana ahli keluarga saya.
Saya pasti mengesyorkan untuk merawat selesema dan sejuk Theraflu dengan rasa lemon. Saya hanya mengesyorkan menggunakannya pada tanda pertama sejuk!
Mengapa teraflu mahu tidur? Apa pil tidur di theraflu?
Theraflu mengandungi feniramine maleate. Pil tidur tidak. Ia mempunyai tindakan antiallergik (blok histamin (H1) dan reseptor muscarinik medulla oblongata. Semasa penyakit pernafasan akut, adalah penting untuk menghilangkan kesesakan hidung (tindakan decongestive), merobek dan gatal-gatal di mata.
Walau bagaimanapun, ia mempunyai kesan sampingan - ia menyebabkan rasa mengantuk dan reaksi perlahan.
Theraflu tidak mempunyai pil tidur. Dan biasanya anda mahu tidur dengan dua sebab.
Yang pertama adalah kehadiran pheniramine. Ia ditambah kepada ubat, untuk mengurangkan air mata, gatal-gatal di hidung dan sedikit - sejuk. Walau bagaimanapun, seperti bahagian singa antihistamin, pheniramine mempunyai kesan sampingan - mengantuk, penurunan kepekatan. Ia adalah kerana komponen ini yang Theraflu tidak mengesyorkan minum kepada orang yang bekerja, di mana kepekatan dan perhatiannya penting. Sebagai contoh, pemandu.
Yang kedua - disebabkan oleh suhu yang lebih rendah. Minuman panas mengandungi bahan dalam keadaan hancur. Oleh itu, mereka cepat diserap ke dalam darah dan suhu mula menurun dengan cepat. Pada suhu tinggi, tidak semua orang boleh tidur, kerana kadang-kadang ia disertai dengan menggigil. Suhu jatuh, lelaki itu santai dan cepat tidur.
Dan bentuk itu sendiri menyumbang untuk tidur. Seseorang minum panas, ia menghangatkan dan melegakan.
Dana untuk rawatan selesema dan flu Novartis TeraFlu - ulasan
Masalah tidur - ambil Theraflu!
Cuti Mei adalah "bernasib baik" untuk membuat rumah di rumah dengan sejuk.
Dan menarik syaitan di farmasi untuk membeli Theraflu ini!
Harga pembungkusan - 231 rubel.
Dalam bungkusan itu, 4 bungkus serbuk, yang saya hulurkan selama 2 hari, saya fikir jika saya boleh membantu, saya akan membeli lebih banyak.
Serbuk mudah dibubarkan dalam air panas, rasa itu sangat, sangat masam. Bau lemon.
Pengeluar mengesyorkan tidak lebih daripada 3 paket sehari dengan selang waktu 4 jam.
TeraFlu dari selesema dan sejuk boleh digunakan pada bila-bila masa sepanjang hari, tetapi kesan terbaik datang dari mengambil ubat pada waktu tidur, pada waktu malam.
Beg pertama yang saya ambil semasa makan tengah hari, kedua sebelum tidur. Pada waktu pagi saya berasa sedikit lebih ceria dan lebih baik. "Hooray!" - Saya fikir, - "Kisah!"
Beg ketiga dibubarkan pada sebelah petang. Selepas beberapa lama, saya tidak hanya jatuh ke tidur, saya ditebang. Anda berbaring di katil, tutup mata anda selama satu atau dua minit, buka - oops! lulus satu setengah jam! Dan sepanjang hari - kelopak mata sangat berat, mereka menutup sendiri, dan saya tidak boleh berbuat apa-apa - saya menghabiskan sepanjang hari dalam keadaan sedar itu. Walaupun dengan selesema beberapa tahun lalu, saya tidak begitu tertarik untuk tidur! Tiada kekuatan, kepala terlalu berat dan dia terbentang ke bantal.
Saya tidak tahu bagaimana saya akan duduk sepanjang hari bekerja, jika saya bekerja.
Gejala juga membuang tidak lebih buruk daripada analog lain. Setelah mencuba sekumpulan ubat-ubatan yang sejuk, saya tidak ingat bahawa sesetengah dadah akan membuat saya mengantuk-gila, dan oleh itu saya tidak akan mengesyorkan Theraflu!
Off. Berhati-hati dengan teraflu dan omong kosong yang serupa
Che menangkap sesuatu yang sejuk, minum dua paket dengan rehat yang singkat dan masuk ke dalam rawatan intensif. Jantung Walaupun saya tidak pernah mengadu tentangnya sebelum ini.
Ternyata kehilangan banyak kali elektrolit kalium, kata jantung oh.
Berhati-hatilah, adik-beradik.
Tiada seorang pun di paracetamol UK dilarang. > Di London, preporat yang dilarang
Tetapi apakah hakikat resep itu.
))> dia, dengan cara itu, menyelamatkan saya dari pelantikan perubatan yang bengkok.
bagaimana anda boleh membuktikan bahawa lengkungnya?
sebagai seorang doktor biasa suka mengatakan "ia perlu untuk merawat pesakit lebih cepat, sehingga penyakit itu sendiri telah berlalu."
Pulmanolog - kereta Pulman merawat? Ini adalah sejenis Tolstovschina, dengan jujur, berjalan kaki tanpa alas kaki, untuk mencetuskan beberapa wanita dan bau herbal.
Hexoral dan Chukhno sejati. Ia adalah mungkin untuk bernafas walaupun ke atas kentang dalam seragam - ini adalah kira-kira 10 kali lebih murah dan tiga kali lebih cekap.
Pada asasnya, ya. tetapi di pejabat saya, seseorang yang telah selamat dari otitis media dan sinusitis berkeliaran dan masih berjalan dalam topeng.
Tetapi ini adalah pilihan peribadi.
Lelaki, baik, awak berikan. Ini adalah mucolytic - satu cara untuk meningkatkan pembentukan sputum, dan anda akan memberikannya dengan sakit tekak.
Pernahkah anda membaca manual sebelum digunakan.
Di sini seorang ahli pediatrik menetapkan mucolytic kepada kanak-kanak (bukan saya) dan ubat batuk yang menyedihkan (.). Akibatnya, kanak-kanak itu mempunyai bronkitis obstruktif.
Anak masak telah mencuba wain. Berpisah setengah liter dan letakkan tidur.
Satu-satunya perkara - jangan bau daun lingonberries di sana.
Sangat berkesan, tetapi boleh dilakukan.
a Diabaikan :) doktor mesti mendengar, melihat dan menetapkan. untuk batuk kering, ENT memberikan sedikit dos lasolvan melalui inhaler, ia membantu kami - dahaga mula beralih.
tetapi yang lebih tua entah bagaimana mempunyai "batuk sisa" setiap malam, yang bulan tidak boleh lulus, jadi ia hanya disebabkan oleh kekacauan, yang mengalir di sepanjang dinding belakang dan sudah tentu pada waktu malam dalam mimpi mengejutkan tekak.
pakar pediatrik hanya menulis kami, tetapi masalahnya tidak di tekak, tetapi di tonsil yang tidak sembuh dari penyakit itu, yang dikatakan oleh ENT.
jadi. Dosis pertama telah mula bertindak ke atas badan dan anda memukulnya dengan dos kuda paracetamol dan phenylephrine.
Amaran keracunan badan dengan produk pembusukan virus meletakkan ketegangan pada hati, dan juga terdapat kepekatan paracetamol yang tinggi, yang juga memuatkan hati. Plus, di atas tentang kesan sampingan kepekatan phenylephrine yang tinggi. Di sini, ada masalah di dalam badan (selepas semua, bukan berumur 20 tahun :() boleh memberikan hasil yang tidak dapat diramalkan.
Untuk masa depan, buang semua cara yang diiklankan.
Lebih banyak kompot - untuk melegakan mabuk.
Hingga 38.5 - jangan menembak jatuh. Jika sangat sukar - paracetamol mengikut arahan.
Kami merasakan permulaan bengkak saluran hidung dan kesukaran bernafas - antihistamin mengikut arahan atau nazivin secara tempatan tanpa fanatik.
Dan siram hidung dengan asin.
Kami merasakan tekak - kita mula mencuci dengan sup chamomile, furatsilinom (1 tab / segelas air hangat). Tenggorokan tenggelam lebih rendah - menghentak Laura.
Tiada imunomodulator / perangsang dan antivirals - hati tumbuhan. Tubuh perlu dibantu untuk memerangi virus dengan cara di atas.
Adakah anda mengukur dalam setiap beg? :) Ya, 325 mg - ini adalah dos perkara biasa parasetamol, tetapi saya terlalu ketat berkomunikasi dengan ahli farmasi yang bercakap mengenai dos ketidakstabilan dalam bahagian yang lebih kecil, dan di besar. Dituangkan ke dalam "pengadun" 1 kg paracetamol, 0.2 kg asid askorbik, 10 kg makanan tambahan, bercampur dengan baik, dibungkus, pada akhirnya, satu beg berfungsi dengan baik, dan beg dari kotak lain adalah buruk.
Dan, dengan cara itu, baca manual teraflu ini: "tidak lebih dari 3 (!!) pakej setiap hari" (ada versi dengan 4 pakej). Pengilang tidak begitu reinsured lemah: selepas semua, parasetamol boleh dimakan 4 gram sehari. (.), dan 3-4 pek teraflu hanya 1-1.5 g, nampaknya. :)
Oleh itu, jika kita mengeluarkan tanda-tanda, ia hanya komponen individu, tetapi tidak "pakej letupan" kompleks. Paracetamol bermakna paracetamol, nurofen bermakna nurofen, zodak bermakna zodak, nazivin bermakna nazivin, dan sebagainya, dalam kes ini, anda tahu dos anda dengan pasti.
Dan oleh belia anda boleh dan menikmati, selagi tubuh dibenarkan.
Malah, kekurangan kalium dikaitkan dengan ini. Ini sememangnya satu pandangan pada masalah ini.
Ia lebih baik dirawat oleh doktor.
---
Madu dan alkohol - rawatan madu alkoholisme Hello kawan! Berikut post semalam mengenai gen ketenangan, ditemui oleh penyelidikan Amerika "di kedalaman bijih Siberia" badan kita, saya membawa kepada perhatian anda hari ini, memukul saya rawatan preskripsi pergantungan alkohol, dan keinginan untuk meminum arak, dengan menggunakan "mengubati semua" - madu. Asas teknik ini adalah kehadiran kalium dalam madu.
Kajian terkini oleh para saintis telah menunjukkan terdapat kekurangan kalium dalam tubuh seseorang peminum. Dan doktor Amerika Jarvis mengisytiharkan bahawa kekurangan kalium dalam tubuh manusia adalah salah satu punca utama alkoholisme - oleh itu, ketergantungan alkohol tidak lebih daripada keinginan semula jadi tubuh kepada sumber kalium.
Paracetamol memerlukan pendekatan yang seimbang apabila menetapkan pesakit dari kumpulan risiko, termasuk alkoholik. Dalam alkoholik, hati yang telah diracun, ketoksikan paracetamol boleh berlaku pada dos yang sangat rendah, dan dalam beberapa keadaan, walaupun satu 500 mg tablet boleh membawa maut.
Dengan overdosis paracetamol, hati adalah organ sasaran. Kegagalan hepatik yang teruk paling kerap berlaku apabila kombinasi beberapa faktor yang merugikan: pengenalan dosis tinggi ubat, penyediaan rawatan intensif yang tidak matang dan tidak rasional, kerentanan tertentu pesakit terhadap kerosakan hati (pesakit dari kumpulan risiko).
THERAFLU (THERAFLU)
Novartis Pharma N02B E51
KOMPOSISI DAN BORANG ISU:
Teraflyu
sejak itu d / lisan p-ra, dengan rasa buah beri liar, pakej, № 1, № 10
№ UA / 5436/01/01 dari 08/03/2011 hingga 08/03/2016
THERAPY DARI FLU DAN COLD dengan rasa lemon
sejak itu d / lisan pakej p-ra, № 1, № 10
№ UA / 5529/01/01 dari 08/03/2011 hingga 08/03/2016
HARTANAH FARMAKOLOGI:
ubat gabungan untuk rawatan simptom selesema dan sejuk. Ia mempunyai kesan antipiretik, dekongestan, analgesik dan anti-alergi.
Paracetamol mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan ringan. Phenylephrine hydrochloride mempunyai kesan sympathomimetic, menyebabkan vasoconstriction, mengurangkan pembengkakan dan hiperemia mukosa hidung dan sinus paranasal. Pheniramine maleate, blocker H1-reseptor, memberikan kesan anti-reergik, mengurangkan keterukan manifestasi eksudat tempatan, mengurangkan air mata, rhinorrhea, gatal-gatal di mata dan hidung.
Selepas pengambilan, paracetamol diserap dalam saluran pencernaan. Denganmaks dalam plasma darah dicapai dalam masa 30-60 minit. Apabila digunakan dalam dos terapeutik T? adalah 1-4 jam. Paracetamol dimetabolismekan dalam hati terutamanya melalui tindak balas conjugation. Bergantung kepada kepekatan plasma, sebahagiannya adalah deacetylated atau hidroksilasi. Laluan utama perkumuhan adalah dengan air kencing (90-100% selama 24 jam), dalam bentuk conjugates glucuronides (60%), sulfat (35%) atau cysteine (3%).
Denganmaks Maleen pheniramine dalam plasma darah dicapai dalam 1-2.5 jam; T? membuat 16-19 jam. 70-83% daripada dos diterima di dalamnya dikeluarkan dengan air kencing tidak kelihatan berubah atau dalam bentuk metabolit.
Phenylephrine mempunyai bioavailability yang terhad kerana penyerapan tidak mencukupi dalam saluran pencernaan dan kesan presistik dalam usus dan hati, yang disebabkan oleh tindakan MAO.
INDIKASI:
rawatan gejala jangka pendek selesema dan selsema, termasuk demam dan menggigil, sakit kepala, rinitis, kesesakan hidung, bersin dan sakit badan.
PERMOHONAN:
Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun ditetapkan 1 paket setiap 4-6 jam (seperti yang diperlukan untuk mengurangkan keterukan gejala), tetapi tidak lebih daripada 3 paket sehari. Satu dos tidak boleh melebihi 1 paket. Jangan gunakan ubat selama lebih dari 7 hari. Sebelum digunakan, kandungan 1 bungkusan mesti dibubarkan dalam segelas air panas yang direbus. Ambil panas.
CONTRAINDICATIONS:
hipersensitiviti kepada ubat. Gangguan kardiovaskular, hati atau buah pinggang yang teruk, hiperbilirubinemia kongenital, tekanan darah tinggi; pheochromocytoma, thyrotoxicosis, adenoma prostat dengan masalah kencing; halangan serviks, pundi kencing, penyakit darah, halangan pyloroduodenal, stenosing gastrik dan ulser duodenum, kencing manis, penyakit paru-paru (termasuk asma), sudut penutupan glaukoma, kekurangan dehidrogenase glukosa-6-fosfat, epilepsi, ketagihan arak, terapi seiring perencat MAO dan untuk 2 minggu selepas berhenti menggunakannya.
KESAN KESELAMATAN:
paling kerap: pening, mulut kering atau kerongkong, keletihan, sakit kepala, kebimbangan, kegelisahan, takikardia, berdebar-debar. Jarang menyatakan keadaan teruja, gangguan tidur, edema.
Jarang boleh mengenal pasti:
tindak balas alergi: gatal-gatal, ruam, urtikaria, dalam beberapa kes - reaksi kulit yang teruk dan lain-lain yang teruk, petechiae, angioedema, bronkospasme, penurunan tekanan darah sehingga kejutan, anafilaksis;
di bahagian saluran pencernaan: gangguan pencernaan, termasuk sembelit, loya, muntah, cirit-birit atau kembung perut, sakit epigastrik, fungsi hati yang tidak normal;
di bahagian sistem endokrin: turun naik dalam tahap glukosa dalam darah;
sistem saraf: kekeliruan, gangguan vestibular.
Berkaitan dengan penggunaan paracetamol: trombositopenia, leukopenia, anemia hemolitik, dalam beberapa kes - agranulocytosis. Pada pesakit yang tidak bertoleransi terhadap asid acetylsalicylic (5-10%), reaksi terhadap paracetamol adalah mungkin (contohnya, pesakit dengan BA).
Berkaitan dengan penggunaan phenylephrine: peningkatan tekanan darah, rasa sakit di jantung, mydriasis, penglihatan dan penginapan yang merosot, meningkatkan tekanan intraokular dan kesan yang berpotensi pada endokrin dan pengawal selia lain proses metabolik, merosakkan kencing.
Berkaitan dengan penggunaan pheniramine: kekeringan membran mukus mata, insomnia, dalam beberapa kes - koma, sawan, dyskinesia, perubahan tingkah laku.
Tidak seperti antihistamin generasi kedua, penggunaan pheniramine tidak dikaitkan dengan pemanjangan jangka masa Q-Tc dan arrhythmia jantung.
ARAHAN KHAS:
Jangan melebihi dos yang disyorkan atau ambil ubat selama lebih daripada 7 hari berturut-turut.
Rujuk doktor jika gejala adalah:
- jangan hilang dalam masa 7 hari,
- disertai oleh demam, yang berlangsung lebih dari 3 hari,
- termasuk sakit tekak yang berlangsung selama lebih dari 3 hari, disertai oleh demam, sakit kepala, ruam, mual atau muntah.
Penggunaan serentak ubat lain yang mengandungi paracetamol perlu dielakkan.
Apabila menggunakan ubat tidak disyorkan untuk mengambil minuman beralkohol, kerana etil alkohol, semasa mengambilnya dengan paracetamol, boleh menyebabkan disfungsi hati.
Ubat ini digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan hipertrofi prostat, penyakit tiroid, penyakit hati dan buah pinggang, bradikardia, pankreatitis akut, trombosis, trombophlebitis, pesakit lebih dari 70 dengan penyakit kardiovaskular.
Tanpa preskripsi, jangan gunakan ubat untuk pesakit yang menjalani rawatan dengan ubat lain.
Phenylephrine boleh menyumbang kepada keputusan positif palsu dalam kawalan doping di atlet.
Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan. Ubat ini dikontraindikasikan semasa mengandung dan menyusu.
Pengaruh keupayaan untuk memandu kenderaan dan bekerja dengan mekanisme. Semasa penggunaan ubat tidak disyorkan untuk memandu kenderaan dan bekerja dengan mekanisme yang memerlukan tumpuan perhatian tinggi dan tindak balas psikomotorik berkelajuan tinggi. Dengan penggunaan sedatif serentak, penenang atau alkohol boleh meningkatkan rasa mengantuk.
Kanak-kanak Ubat ini dikontraindikasikan pada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.
INTERAKSI:
Interaksi dadah dengan paracetamol biasanya boleh diabaikan, tetapi dipertingkatkan apabila ubat-ubatan yang bersamaan, seperti antikoagulan (warfarin dan coumarin) dan ubat anticonvulsant, mempunyai indeks terapeutik yang rendah. Penggunaan paracetamol serentak dengan NSAIDs boleh meningkatkan nefrotoxicity mereka. interaksi farmakodinamik boleh berlaku dengan ubat analgesik yang lain seperti kafein, opioid; barbiturates mengurangkan kesan antipiretik. T? peningkatan kloramfenikol. Probenecid, colestyramine (INN - colestyraminum) menghalang metabolisme paracetamol. Rawatan tuberkulosis dengan rifampicin dan isoniazid meningkatkan hepatotoxicity paracetamol. Ubat antepileptik (phenobarbital, phenytoin, carbazepine) tidak meningkatkan risiko kesan hepatotoksik.
Phenylephrine hydrochloride tidak boleh digunakan dengan perencat MAO, penghalang - dan? -Adrenoreceptors, agen antihipertensi lain, derivatif phenothiazine (misalnya, promethazine), bronkodilator, ubat simpatomimetik, antidepresan trifycik, guanethidine, atau atropin, dengan bantuan pendekatan yang mudah, antidepresan tricyclic, guanethidine atau atropine ubat-ubatan yang menjejaskan selera makan, psikostimulan seperti amphetamine, perangsang buruh, anestetik, alkaloid ergot.
Pheniramine maleate memperlihatkan tindakan ubat-ubatan yang menekan sistem saraf pusat (contohnya, ubat anti-parkinsonian dan antipsikotik), serta alkohol, menghalang tindakan antikoagulan dan berinteraksi dengan progesteron, reserpine, diuretik thiazide. Kontraseptif oral boleh mengurangkan keberkesanan antihistamin dan penyerapan vitamin C (termasuk dalam terapi dari selesema dan sejuk dengan rasa lemon). Asid askorbik meningkatkan penyerapan penisilin, besi, mengurangkan keberkesanan heparin dan antikoagulan tidak langsung, meningkatkan risiko crystalluria dalam rawatan salisilat.
OVERDOSE:
gejala paracetamol berlebihan: kesan hepatotoxic, dalam kes yang teruk, nekrosis hati berkembang. Diiringi oleh loya, muntah, sakit perut, yang mungkin berlaku dalam masa 24-48 jam selepas berlebihan. Pelanggaran metabolisme glukosa dan asidosis metabolik, ARF dengan nekrosis tiub; aritmia, pancreatitis, sulfhemoglobinemia, methemoglobinemia, anemia.
Gejala-gejala yang berlebihan yang dikaitkan dengan potentiasi kesan parasympatholytic komponen antihistamin dan kesan sympathomimetic phenylephrine: perubahan hemodinamik dan kekurangan kardiovaskular dengan kemurungan pernafasan, mengantuk, selepas pengujaan mungkin (terutama pada kanak-kanak); kemurungan, ulser membran mukus mulut, penglihatan kabur, sakit kepala; pening, insomnia, koma, sawan; perubahan tingkah laku; AH; bradikardia; psikosis seperti atropin.
Gejala-gejala overdosis asid askorbik (yang merupakan sebahagian dari theraflu dari selesema dan sejuk dengan rasa lemon): apabila diambil lebih daripada 2 g - kembung perut, cirit-birit, kolik buah pinggang, zink metabolik dan tembaga, crystalluria, urolithiasis.
Rawatan: lavage gastrik, dalam / dalam atau pentadbiran oral N-asetilcysteine sebagai penawar kepada paracetamol, mengambil karbon aktif, julap mineral, memantau pernafasan dan peredaran darah (menggunakan adrenalin (INN - epinephrinum) adalah kontraindikasi). Terapi rawatan dan penyelenggaraan secara simtomatik. Dalam kes sawan, diazepam ditetapkan.
Sekiranya hipotensi arteri,? -Penghantaran blocker atau agen vasoconstrictor boleh digunakan.
SYARAT PENYIMPANAN:
Theraflu: petunjuk, penggunaan, ulasan
Ubat itu tergolong dalam kumpulan bahan untuk rawatan simptom jangkitan virus pernafasan akut..
Arahan Teraflu
Dadah diambil secara lisan. 1 beg mesti dibubarkan dalam air masak. Penyelesaian dadah dimakan panas pada bila-bila masa sepanjang hari. Ubat ini mempunyai kesan terbesar apabila diambil pada waktu malam. Sekiranya perlu, anda boleh menambah gula. Dos harian maksimum ialah 3 sachets. Jeda antara dos mestilah sekurang-kurangnya 4 jam. Jika dalam tempoh 3 hari gejala penyakit berterusan, adalah perlu untuk mendapatkan bantuan perubatan yang berkelayakan.
Komposisi Teraflu
Satu paket serbuk mengandungi: paracetamol 325 mg, pheniramine maleate 20 mg, phenylephrine hydrochloride 10 mg. Juga penyediaan terdiri adjuvan: acesulfame potassium, saccharose, E129 pewarna, E133 pewarna, M100 maltodekstrin, silikon dioksida, rasa raspberry semula jadi, rasa cranberry, semula jadi, asid sitrik, natrium sitrat dihidrat, kalsium fosfat, magnesium stearat.
Semburan teraflu
Semburan antiseptik Theraflu datang dalam jumlah 30 ml. Mengandungi lidocaine dan benzogeksoniya hydrochloride. Mempengaruhi mikroorganisma gram positif. Ia digunakan dalam otolaryngology: untuk pharyngitis, laringitis, sakit tekak catarrhal, gingivitis ulseratif.
Pil Teraflu
1 tablet mengandungi lidocaine 1 mg dan benzogeksoniya hydrochloride 1 mg. Ia digunakan secara teratas untuk merawat penyakit-penyakit otolaryngology dan pergigian. Dos untuk orang dewasa 1 tablet untuk menghisap, setiap 3-4 jam. Tablet disimpan dalam rongga mulut sehingga dibubarkan. Dalam kes-kes yang teruk, ia mungkin menggunakan 1 tablet setiap 1-2 jam. Boleh digunakan dari 4 tahun. Tempoh maksimum untuk mengambil ubat adalah 5 hari.
Serbuk Teraflu
Terdapat dalam bentuk serbuk untuk penyediaan penyelesaian. Ia diambil secara lisan. Serbuknya terdiri daripada butiran putih, kuning, merah jambu dan ungu. Selepas penyediaan, penyelesaian menjadi merah jambu-ungu, legap. Dadah ini mempunyai rasa beri.
Salap Theraflu
Salap Theraflu mempunyai kesan anti-radang, antimikrob dan expectorant. Ia digunakan secara luaran untuk penyakit saluran pernafasan atas. 1 g minyak wangi mengandungi minyak rosemary 5%, minyak daun eucalyptus 5%, balsam Peru 6%, camphor racemic 6%.
Sifat farmakologi
Teraflu mempunyai kesan antipiretik, analgesik dan anti-edema. Juga, dadah itu mempengaruhi komponen alahan jangkitan.
Petunjuk Teraflu
Ubat ini ditetapkan untuk penyakit berjangkit yang melibatkan demam: jangkitan virus pernafasan akut, influenza, demam asal usul tidak diketahui, sebagai rawatan simtomatik rhinitis, sakit kepala, myalgia.
Contraindications
Teraflu tidak ditetapkan untuk:
- Penggunaan serentak antidepresan tricyclic, inhibitor monoamine oxidase dan beta-blockers;
- Di hadapan hipertensi portal;
- Dengan alkohol dan kencing manis;
- Semasa mengandung dan menyusu;
- Ia dilarang untuk dilantik pada usia kanak-kanak sehingga 12 tahun;
- Dalam kes hipersensitiviti kepada komponen individu ubat.
Kawalan gejala dan parameter makmal yang dipertingkatkan, memerlukan pesakit dengan aterosklerosis yang teruk pada arteri koronari, dengan hipertensi arteri, glaukoma penutupan sudut, dengan penyakit hati atau buah pinggang yang teruk. Ia juga penting untuk memantau keadaan pesakit dengan kelenjar prostat yang diperbesar, penyakit darah, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, dengan hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rother), hipertiroidisme, pheochromocytoma dan asma bronkial.
Aplikasi Theraflu
Ubat ini ditetapkan untuk penyakit berjangkit yang disertai demam: jangkitan virus pernafasan akut, influenza, demam asal tidak diketahui, sebagai rawatan gejala rhinitis, sakit kepala, myalgia
Teraflu semasa kehamilan
Ia adalah kontraindikasi untuk mengambil ubat semasa mengandung dan penyusuan.
Teraflu untuk kanak-kanak
Ia dilarang untuk dilantik pada usia kanak-kanak sehingga 12 tahun.
Berlebihan
Gejala overdosis adalah: sakit epigastrik, mual, muntah, peningkatan enzim hati, kegagalan buah pinggang dan hati, meningkatkan masa prothrombin, encephalopathy, koma.
Rawatan hospital kecemasan ditunjukkan. Dalam kes seperti itu, lakukan lavage gastrik, mengambil sorben, melakukan terapi gejala. Methionine adalah penawar spesifik jika dos terakhir Teraflu tidak lebih dari 8-9 jam. Selepas 12 jam, acetylcysteine ditadbir.
Kesan sampingan
Reaksi alahan badan: urtikaria, angioedema, ruam, kulit gatal.
Kesan ke atas sistem saraf pusat: gangguan tidur, perlahan reaksi psikomotor, mengantuk, atau amalan umum.
Di bahagian sistem pencernaan: loya, muntah, sakit epigastrik.
Reaksi badan am: pening, mulut kering, pengekalan kencing, sakit kepala.
Sejak sistem kardiovaskular: denyutan jantung, tekanan darah meningkat.
Kesan pada organ penglihatan: paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular.
Kesan pada sistem darah: trombositopenia, anemia, agranulositosis.
Dengan penggunaan ubat yang berpanjangan boleh menyebabkan kegagalan buah pinggang dan hati.
Interaksi dadah
Theraflu meningkatkan kesan ubat tersebut: inhibitor MAO, sedatif.
Kesan hepatotoksik meningkat apabila digabungkan dengan: paracetamol, etanol, barbiturates, phenytoin, rimpampicin, carbamazepine, zidovudine.
Risiko kerosakan hati meningkat apabila Teraflu digabungkan dengan dadah anti-Parkinsonian, antidepresan, antipsikotik, derivatif phenothiazine.
Tekanan intraokular meningkat apabila diambil bersama dengan: glucocorticosteroids.
Paracetamol mengurangkan kesan ubat uricosuric, meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung. Gabungan dengan antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic. Apabila menggunakan teraflu dengan galaton, aritmia ventrikel mungkin berlaku. Penggunaan paras guanethidine mempunyai kesan hipotensi.
Theraflu Analog
Aurora Hot Sip - mengandungi paracetamol, phenylephrine, codeine, asid askorbik.
Axagrip - terdapat dalam tablet, mengandungi paracetamol, guaifenazine, phenylephrine.
Antigrippin - terdapat dalam tablet, mengandungi paracetamol, chlorphenamine, asid askorbik.
Antikataral - terdapat dalam beg, mengandungi paracetamol, fenlefrin, chlorphenamine.
Antiflu - terdapat dalam beg, mengandungi asetaminofen, asid askorbik, chlorphenamine.
Malam malam - terdapat dalam tablet, mengandungi diphenhydramine, paracetamol.
Apap plus - bentuk pelepasan - tablet, mengandungi paracetamol dan asid askorbik.
Bentuk pelepasan tambahan - cetek, mengandungi paracetamol dan kafein.
Askopar - terdapat dalam tablet, mengandungi asid acetylsalicylic, paracetamol, kafein.
Harga Teraflu
Kos purata sebanyak 10 kantung ubat adalah 420 rubel dan mungkin berbeza-beza bergantung kepada kawasan kediaman anda.
Ulasan Teraflu
Karina: sejuk di tempat kerja dan di rumah, jadi saya sering sakit. Saya memakai semua pakaian hangat yang saya ada dan masih berasa sejuk. Saya rasa imuniti tidak teratur. Lebih banyak berat jatuh baru-baru ini. Mula membeli Theraflu. Ia mesti dibubarkan dalam secawan air panas dan segera minum. Saya tidak mengesyorkan mengambilnya pada siang hari, jadi selepas ubat saya mahu tidur. Saya sangat menyukai kesan serbuk, selepas beberapa hari saya tidak mempunyai sejuk. Harga berpatutan, tiga beg sudah cukup untuk saya melegakan gejala. Saya nasihatkan anda untuk berlari untuk Theraflu pada tanda pertama sejuk!
Svetlana: Saya menyukai hakikat bahawa dadah perlu diambil dalam bentuk haba. Hanya untuk kerongkong minuman panas hangat membantu. Dengan mudah, anda tidak perlu membeli semua pembungkusan sekaligus, tetapi anda boleh membeli bilangan beg yang diperlukan. Kesannya datang dengan serta-merta, lebih mudah selepas dos pertama. Kesesakan hidung, hidung berair, sakit kepala hilang. Terdapat juga vitamin C dalam komposisi, dan ini merupakan penguat untuk sistem imun.
Olga: apabila saya sejuk, saya cuba untuk tidak minum apa-apa jenis kimia. Saya menguruskan penyedut herba, madu, teh panas. Tetapi, seperti kebanyakan orang, pada waktu pagi anda perlu bekerja dan mempunyai masa untuk sakit di rumah. Dalam kes sedemikian, saya datang untuk membantu beg Theraflu. Saudara-mara dan saudara mara mengambilnya apabila mereka mempunyai jangkitan virus. Jadi saya mendapat ketagih. Kali terakhir adalah cukup untuk saya hanya 2 beg ubat, dan oleh itu, tidak ada tindak balas yang buruk. Adalah menyenangkan bahawa persiapan mempunyai rasa yang menyenangkan. Anda juga boleh memilih sendiri untuk masing-masing - lemon atau apel dan kayu manis. Dia minum secawan teh wangi yang panas, dan pada waktu pagi sebagai timun. Tidak ada suhu, tidak menggigil dan sakit kepala hilang. Saya boleh menasihati Theraflu, kerana ia memenuhi semua jangkaan saya dan memenuhi sifat-sifat yang dinyatakan dalam arahan. Saya ingin ambil perhatian bahawa jika anda mempunyai masa untuk berbaring di rumah dan tidak menggunakan ubat yang mempunyai kesan toksik pada hati - terlibat dalam rawatan bahan semulajadi. Dalam kes seperti itu, berguna dan bawang, bawang putih, dan teh chamomile serta linden. Anda juga boleh melangkah kaki anda, dalam beberapa jam pertama selepas hipotermia. Ia membantu seratus peratus. Bagi Theraflu, saya ingin mengatakan bahawa ubat itu layak.
Mengapa sentiasa mahu tidur.
Mereka mengatakan bahawa tidur yang baik adalah jaminan kesihatan, kecantikan dan suasana hati yang baik. Bagaimana jika seseorang tidur selama 9 jam, tetapi dia disertai sepanjang hari oleh keletihan dan mengantuk ?! Seseorang mencari klarifikasi dalam cuaca mendung, seseorang di musim ini (musim luruh musim sejuk), dan seseorang cuba mencari tahu sebab sebenar untuk tidur terus.
Mengantuk bukan penyakit, tetapi faktor yang penting dan tidak menyenangkan yang mengganggu fungsi normal. Biasanya, dengan rasa kurang tidur, orang disertai dengan tekanan darah tinggi, keletihan dan sakit kepala, kerap mendesak ke tandas, penurunan potensi pada lelaki.
Mari kita kenal dengan sebab utama mengantuk dan cari tahu mengapa anda selalu mahu tidur.
Sepanjang masa saya ingin tidur, alasannya
- Ubat. Kebanyakan ubat cenderung mengubah corak tidur semulajadi. Mereka memburukkan tidur pada waktu malam, sehingga menyebabkan tidur mengantuk. Mereka yang mengambil antidepresan (Clomipramine, Amitriptyline, Imipramine), penyakit anti-gerakan, dan sedatif (Novopassit, Valerian, Motherwort) biasanya dalam keadaan kekurangan tidur yang kekal. Tetapi berhati-hati juga harus orang yang berjuang dengan sejuk dengan Nurofen, Migrenol, Theraflu, Coldrex, kerana ia termasuk aditif anti-alergi yang menyebabkan rasa letih dan keinginan untuk tidur.
- Nutrisi yang tidak betul. Ia telah lama terbukti bahawa orang yang memakan bahan kimia, pengawet tidak hanya cenderung untuk mendapatkan berat badan yang berlebihan, tetapi juga hidup dengan rasa keletihan yang tetap dan keinginan untuk tidur. Ini juga terpakai bagi mereka yang menyalahgunakan alkohol dan merokok banyak.
- Selepas makan. Mungkin, semua orang menyedari bahawa selepas makan tengah hari yang hangat, ada keinginan liar untuk tidur. Sebab mengapa anda ingin tidur selepas makan adalah bahawa darah bergegas ke sistem pencernaan, dan otak pada masa ini mula bekerja pada separuh kekuatan. Dalam proses mencerna makanan, badan pemikiran kita telah kehilangan oksigen, dan kerana itu, keletihan dan rasa mengantuk timbul.
- Kekurangan vitamin. Sentiasa mahu tidur boleh mereka yang badannya mengalami kekurangan vitamin dan nutrien lain. Jika anda mempunyai keinginan untuk tidur pada siang hari, ia mungkin disebabkan oleh kekurangan vitamin B. Mereka didapati dalam tomato, hati, kacang, kubis, bit, epal, oren, oat, dan kuman gandum. Vitamin D, yang terdapat di dalam ikan jenis lemak: salmon, herring, tuna, makarel, serta dalam mentega, akan membantu meningkatkan kesejahteraan anda.
- Masalah kesihatan. Terdapat kes apabila rasa mengantuk adalah gejala salah satu penyakit. Sepanjang masa, orang yang mengalami anemia, hipotensi, diabetes, kemurungan, dan proses keradangan kronik ingin tidur. Juga, keinginan untuk tidur pada siang hari mungkin disebabkan oleh ketidakseimbangan hormon.
- Narcolepsy. Ia adalah penyakit neurologi kronik yang disebabkan oleh ketidakupayaan otak untuk mengawal siklus tidur. Orang-orang dengan narkolepsi cenderung mengalami serangan mengantuk tiba-tiba, dan kadang-kadang juga halusinasi. Seorang somnologist boleh mendiagnosis penyakit dengan menjalankan penyelidikan di makmal somnological.
Setelah memahami sebab-sebab mengapa anda ingin tidur, semua orang akan dapat membuat kesimpulan, dengan mengambil kira gaya hidup mereka. Kita perlu menukar diet biasa, yang lain membuang dadah, yang ketiga - untuk mengimbangi kekurangan vitamin dalam badan.
Penyelesaian masalah itu "selalu ingin tidur"
Sekiranya rasa mengantuk meningkat, para pakar mengesyorkan sedikit perubahan dalam cara hidup biasa. Rehat, sukan, berjalan di udara segar, pengerasan, makanan yang diperkuatkan menyerahkan tubuh untuk terjaga dan dapat mengurangkan atau menghapuskan keinginan untuk tidur di mana sahaja anda berada di siang hari.
- Mandi menyegarkan. Telah diketahui bahawa air sejuk mengaktifkan proses peredaran darah, akibatnya otak mulai bekerja lebih cepat. Mereka yang marah, tahu bahawa keinginan untuk tidur hilang dengan serta-merta selepas prosedur, yang, dengan cara itu, berguna untuk seluruh organisma, jika dilakukan dengan betul.
- Pemakanan yang betul. Masukkan makanan anda lebih ringan dan makanan yang diperkaya, dan mengurangkan penggunaan makanan berlemak dan berat. Selepas makan tengah hari, walaupun anda sedang bekerja, ambil masa untuk mendapatkan udara segar.
- Minuman tenaga. Ini bukan mengenai minuman berbahaya yang memenuhi rak supermarket. Teh hijau dan jus semulajadi membantu untuk memberikan kecergasan tubuh. Kopi juga mampu menangkis rasa mengantuk, tetapi mereka tidak boleh disalahgunakan.
- Sukan Kekurangan sukan dalam kehidupan seseorang tidak dapat memberi peluang kepadanya untuk mengetahui keberaniannya. Jogging pagi atau senaman di udara segar sangat membantu untuk menyesuaikan diri dengan hari kerja dan menghilangkan rasa mengantuk.
Tidak ada orang di sekeliling yang dapat menyelamatkan seseorang daripada mengantuk jika ia disebabkan oleh gaya hidup yang tidak normal. Jika keadaan "sentiasa mahu tidur" adalah masalah untuk anda, ambil alih keadaan dan mula bertindak!
Petua 1: Theraflu / Coldrex: Harm atau Manfaat
Kandungan artikel
- Theraflu / Coldrex: bahaya atau faedah
- Apa yang membantu analgin dan diphenhydramine
- Apakah sebahagian daripada anti-selesema
Apakah bahagian dari Theraflu dan Coldrex?
Ubat-ubatan ini adalah kompleks, tindakan gabungan, jadi ia mengandungi beberapa bahan aktif, ini adalah paracetomol, aspirin, chlorphenamine, dextromethorphan, asid askorbik, kafein atau perangsang yang serupa.
Paracetamol dan aspirin menghilangkan sakit kepala dan mengurangkan demam. Chlorphenamine mengurangkan pembengkakan membran mukus rongga hidung dan konjunktiva mata, menghilangkan hidung berair dan menahan batuk. Di samping itu, ia mempunyai kesan antihistamin, menghapuskan manifestasi sifat alergi. Menyekat batuk dan dextromethorphan. Asid askorbik dan beberapa vitamin lain, yang juga termasuk dalam komposisi ubat-ubatan tersebut, meningkatkan imuniti dan ketahanan badan umum terhadap jangkitan dan toksin. Stimulan diperlukan untuk meningkatkan nada dan meningkatkan aktiviti otak. Seperti yang anda dapat lihat, ramuan yang membentuk Theraflu dan Coldrex memberikan sokongan badan dalam memerangi virus, tetapi mereka juga mempunyai kesan sampingan yang menjadikannya tidak selamat.
Kemudaratan dadah "Theraflu" dan "Coldrex"
Bahan aktif seperti paracetomol, secara negatif mempengaruhi fungsi organ dalaman dan boleh menyebabkan peningkatan tekanan darah. Berlebihan boleh mengakibatkan pelanggaran hati, ginjal, organ saluran pencernaan, yang menimbulkan rasa mual, sakit perut dan abdomen, pening, pengekalan kencing dan rupa reaksi alergi.
Kesan antipiretik juga tidak selalu diperlukan - kerana suhu meningkat membantu tubuh untuk menghadapi jangkitan virus. Lebih-lebih lagi, untuk ini, anda tidak boleh menggunakan aspirin, yang dikenali dengan pengaruh agresif pada saluran pencernaan dan meningkatkan pembekuan darah.
Ubat-ubat ini juga berbahaya kerana sesetengah menganggap mereka sebagai ubat untuk selesema dan percaya bahawa mereka boleh digunakan untuk merawat penyakit virus. Tetapi ini tidak sama sekali - Teraflu dan Coldrex hanya melegakan simptom untuk seketika, tetapi tidak mempunyai kesan yang menyembuhkan. Ia adalah yang paling berbahaya bahawa rasa mereka cukup menyenangkan, jadi sesetengah ibu bahkan memberi anak-anak mereka. Sementara itu, ini adalah ubat-ubatan yang dimaksudkan untuk orang dewasa, dan anak-anak tidak boleh diberikan sehingga mereka berumur 12 tahun.
Tetapi orang dewasa juga harus menggunakannya hanya apabila kesan sementara diperlukan, sebagai contoh, sebelum menghadiri acara yang bertanggungjawab atau pertemuan penting yang anda tidak boleh ketinggalan.
Teraflu
Kandungan
Sifat farmakologi daripada Teraflu ubat
Ubat gabungan untuk rawatan selesema dan selsema. Ia mempunyai kesan antipiretik, dekongestan, analgesik dan anti-alergi.
Paracetamol mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan ringan. Phenylephrine hydrochloride mempunyai kesan sympathomimetic, menyebabkan vasoconstriction, mengurangkan pembengkakan dan hiperemia mukosa hidung dan sinus paranasal. Pheniramine maleate, penghalang reseptor H1, yang mempunyai kesan anti-reergik, mengurangkan keparahan manifestasi eksudat tempatan, menghilangkan air mata, rhinorrhea, mengurangkan gatal-gatal pada mata dan hidung.
Selepas pengambilan, paracetamol cepat diserap dalam saluran pencernaan. Kepekatan plasma maksimum dicapai dalam 30-60 minit. Apabila digunakan dalam dos terapeutik, separuh hayat adalah 1-4 jam. Paracetamol dimetabolisme dalam hati terutamanya melalui reaksi konjugasi. Bergantung kepada kepekatan plasma, sebahagiannya adalah deacetylated atau hidroksilasi. Laluan utama perkumuhan adalah dengan air kencing (90-100% selama 24 jam), dalam bentuk konjugasi - glucuronides (60%), sulfat (35%) atau cysteine (3%).
Kepekatan maksimum pheniramine maleate dalam plasma darah dicapai dalam 1-2.5 jam; separuh hayat penghapusan membuat 16-19 h. 70-83% daripada dos yang diterima di dalamnya dikeluarkan dengan air kencing dalam keadaan tidak berubah atau dalam bentuk metabolit.
Phenylephrine mempunyai bioavailability terhad kerana penyerapan tidak mencukupi dalam saluran gastrousus dan metabolisme presistik dalam usus dan hati, yang disebabkan oleh tindakan MAO.
Petunjuk untuk menggunakan Teraflu dadah
Rawatan jangka pendek gejala penyakit berjangkit dan radang pada orang dewasa (influenza, ARVI), disertai dengan suhu badan tinggi, menggigil dan demam, sakit kepala, hidung berair, kesesakan hidung, bersin dan sakit otot.
Penggunaan ubat Theraflu
Orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun ditetapkan 1 paket setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 3 paket sehari. Jangan gunakan ubat selama lebih daripada 5 hari. Sebelum digunakan, kandungan 1 bungkusan mesti dibubarkan dalam segelas air panas yang direbus. Ambil panas.
Kontraindikasi terhadap penggunaan ubat Teraflu
Contraindicated dalam syarat-syarat berikut:
- hipersensitiviti kepada dadah;
- penyakit kardiovaskular, hati atau buah pinggang yang teruk;
- Hipertensi (hipertensi arteri);
- adenoma prostat dengan kencing yang sukar;
- halangan leher pundi kencing;
- halangan pyloroduodenal;
- ulser lambung dan duodenal;
- diabetes;
- penyakit paru-paru (termasuk asma);
- glaukoma penutupan sudut;
- kekurangan glukosa - 6 - fosfat dehidrogenase;
- epilepsi;
- tempoh kehamilan dan laktasi (lihat ARAHAN KHAS);
- berumur sehingga 12 tahun.
Kesan Sampingan Theraflu
Reaksi yang paling kerap adalah mengantuk, pening, mulut kering dan kerongkong, keletihan, sakit kepala, insomnia, kerengsaan atau kegelisahan, takikardia dan berdebar-debar. Jarang, terutama pada kanak-kanak, gangguan rangsangan dan tidur.
Di bahagian saluran pencernaan: loya, muntah, sembelit, cirit-birit atau perut kembung.
Reaksi buruk yang berkaitan dengan tindakan paracetamol: kadang-kadang urtikaria dan ruam kulit, trombositopenia, leukopenia, anemia hemolitik, dalam kes-kes yang jarang - agranulocytosis. Kadangkala terdapat reaksi pada pesakit yang tidak bertoleransi terhadap asid acetylsalicylic (sebagai contoh, dalam asma).
Reaksi buruk yang berkaitan dengan kesan sympathomimetic phenylephrine: peningkatan tekanan darah (terutamanya pada pesakit dengan hipertensi (hipertensi arteri), bradycardia refleks, mydriasis (dengan kesan ke atas glaukoma). Kesan yang mungkin pada endokrin dan sistem lain yang mempengaruhi metabolisme, pengekalan kencing dan stranguria (kesukaran membuang air kecil).
Reaksi buruk yang berkaitan dengan kesan antikolinergik perifer pheniramine: mulut kering, mukosa mata kering, pengekalan dan kesukaran membuang air kecil pada lelaki.
Reaksi buruk yang berkaitan dengan pengaruh utama pheniramine: mengantuk, dalam kes yang jarang berlaku - koma, sawan, dyskinesia, perubahan tingkah laku. Tidak seperti generasi kedua antihistamin, penggunaan pheniramine tidak dikaitkan dengan pemanjangan jangka masa Q - Tc dan arrhythmia.
Arahan khas untuk kegunaan ubat Teraflu
Jangan melebihi dos yang disyorkan atau ambil ubat selama lebih daripada 5 hari berturut-turut.
Dos yang tinggi paracetamol, termasuk tahap dos am yang tinggi dengan penggunaan yang berpanjangan, boleh menyebabkan kegagalan hati nefropati atau tidak dapat dipulihkan. Ia adalah perlu untuk memberi amaran kepada pesakit tentang kemungkinan kemunculan penggunaan ubat lain yang mengandungi paracetamol.
Untuk mengelakkan kerosakan toksik pada hati yang mengambil ubat tidak boleh digabungkan dengan penggunaan minuman beralkohol. Sehubungan dengan kemungkinan kesan vasoconstrictor phenylephrine, perlu mengambil ubat dengan berhati-hati pada pesakit yang berusia lebih dari 70 tahun dengan penyakit kardiovaskular.
Berhati-hati mengambil dadah untuk hiperplasia prostatik, penyakit kelenjar tiroid, hati dan buah pinggang.
Perlu diingat bahawa phenylephrine boleh menyebabkan keputusan positif dalam kawalan doping di kalangan atlet yang mengambil bahagian dalam pertandingan.
Sekiranya gejala penyakit kekal selepas 5 hari mengambil ubat, rawatan harus dihentikan.
Tempoh kehamilan dan penyusuan. Oleh kerana pengalaman klinikal dengan penggunaan dadah pada wanita semasa kehamilan dan penyusuan sangat terbatas, ia harus digunakan hanya apabila manfaat penggunaannya mengatasi potensi risiko pada janin / anak.
Pengaruh keupayaan untuk memandu kenderaan dan bekerja dengan mekanisme. Ubat ini boleh menyebabkan rasa mengantuk, jadi semasa tempoh rawatan ia tidak disyorkan untuk memandu kenderaan dan bekerja dengan mekanisme yang kompleks, untuk melakukan kerja yang memerlukan tumpuan perhatian yang tinggi dan tindak balas psikomotorik yang tinggi. Mengantuk boleh meningkat dengan penggunaan serentak dengan sedatif, penenang atau minuman beralkohol.
Kanak-kanak Ubat ini dikontraindikasikan pada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.
Interaksi Dadah Theraflu
Paracetamol boleh berinteraksi dengan antikoagulan (contohnya, warfarin, coumarin) dan anticonvulsants.
Penggunaan serentak dengan NSAID boleh meningkatkan risiko tindak balas buruk dari sistem kencing. Interaksi farmakodinamik dengan analgesik lain (kafein, opiat) telah diperhatikan.
Separuh hayat chloramphenicol meningkat dengan penggunaan gabungan dengan paracetamol. Probenecid menjejaskan metabolisme paracetamol. Risiko kesan hepatotoxicosis terhadap peningkatan dadah dengan penggunaan rifampicin dan isoniazid serentak.
Obat antepileptik (phenobarbital, phenytoin, carbazepine) tidak meningkatkan risiko tindakan hepatotoxic parasetamol.
Phenylephrine boleh menjadi punca kesan sampingan interaksi dengan perencat MAO, penghalang reseptor α- dan β-adrenergic, antihistamin jenis phenothiazine (mis promethazine), bronkodilator, sympathomimetics, antidepresan tricyclic (mis imipramine), guanethidine atau Atropine, ubat digitalis, alkaloid Rauwolfia, indomethacin, methyldopa, cara lain merangsang sistem saraf pusat, dan mungkin dengan theophylline. Dalam kes terpencil, terdapat peningkatan dalam kesan vasoconstrictor dengan penggunaan serentak dengan perangsang buruh dan aritmia - apabila digunakan dalam kombinasi dengan anestetik. Peningkatan tekanan darah yang berlebihan dengan pentadbiran intravenous alkaloid ergot serentak adalah mungkin.
Pheniramine memotivasi tindakan ubat-ubatan yang menekan sistem saraf pusat (contohnya, perencat MAO, antidepresan tricyclic, ubat anti -arkarkonik, barbiturat, penenang, ubat-ubatan), serta alkohol. Pheniramine boleh menghalang tindakan antikoagulan dan berinteraksi dengan progesteron, reserpine, diuretik thiazidine. Penggunaan serentak kontraseptif oral boleh mengurangkan keberkesanan komponen antihistamin.
Berlebihan ubat Teraflu, gejala dan rawatan
Gejala paracetamol berlebihan: kesan hepatotoxic, dalam kes yang teruk, nekrosis hati berkembang. Gejala pertama (loya, muntah dan kesakitan di kawasan epigastrik) mungkin muncul selama 24-48 jam atau lebih.
Gejala berlebihan yang dikaitkan dengan potentiation kesan parasympatholytic komponen antihistamin dan kesan sympathomimetic phenylephrine: mengantuk, yang boleh digantikan oleh agitasi (terutama pada kanak-kanak); kecacatan penglihatan; loya, muntah, sakit kepala; gangguan peredaran darah; koma; sawan; perubahan tingkah laku; Hipertensi (hipertensi arteri); bradikardia; psikosis seperti atropin.
Rawatan: pentadbiran iv tepat pada masanya atau pentadbiran lisan
N-asetilcysteine sebagai penawar kepada paracetamol, lavage gastrik, pelantikan karbon aktif, pemantauan sistem pernafasan dan peredaran darah (epinefrin tidak boleh digunakan). Sekiranya berlaku sawan, diazepam ditetapkan.