Kategori

Jawatan Popular

1 Rhinitis
Adakah topeng untuk selesema dan selsema membantu?
2 Bronkitis
Mengapa kerengsaan muncul tanpa demam: penyebab, diagnosis dan rawatan
3 Bronkitis
Suara pemulihan selepas sejuk di rumah
Image
Utama // Bronkitis

Aspirin untuk selesema - alat yang boleh dipercayai dalam memerangi selsema


Aspirin adalah ubat kuat yang mempunyai kesan terapi analgesik, anti-radang, dan antipiretik di badan. Artikel ini mengenai sama ada aspirin boleh digunakan untuk selesema dan bagaimana berkesan untuk selesema.

Huraian ubat

Ramai yang tertanya-tanya sama ada aspirin boleh diambil untuk selesema. Malah, doktor mengatakan bahawa lebih baik menggunakan Aspirin untuk selesema tanpa demam, kerana maka ubat tidak akan memberi kesan yang berbahaya kepada tubuh. Jika tidak (jika anda mengambil aspirin untuk selesema dengan demam), seseorang boleh mengalami komplikasi yang sangat negatif.

Aspirin sendiri dianggap sebagai ubat yang agak serius yang bukan sahaja melegakan keradangan dan kesakitan, tetapi juga menyumbang kepada peningkatan kebolehtelapan vaskular dan penipisan darah.

Kelebihan mengambil Aspirin untuk selesema adalah bahawa ubat ini kaya dengan vitamin C yang bermanfaat, yang dapat dengan cepat menguatkan sistem imun seseorang yang sakit dengan penyakit pernafasan akut yang progresif.

Selepas pengambilan, Aspirin cepat diserap dalam sistem penghadaman dan mula memberi kesan terapeutiknya. Dengan bantuannya, dalam masa beberapa jam, anda boleh menghilangkan sakit kepala dan sakit otot, yang sering berlaku dengan sejuk, melegakan proses radang, bengkak, dan akut.

Adalah penting untuk mengetahui bahawa mengambil aspirin untuk selesema dan sejuk hanya dibenarkan dalam kes-kes yang teruk apabila seseorang tidak mempunyai antipiretik atau ubat anestetik yang lain di rumah. Selain itu, kerana ketoksikan yang tinggi, pesakit mesti terlebih dahulu berunding dengan doktor sebelum menggunakannya, kerana Aspirin hanya ubat yang, jika digunakan secara tidak wajar, boleh menyebabkan lebih banyak mudarat daripada yang baik.

Borang pelepasan

Tidak seperti kebanyakan analog terapeutiknya, Aspirin hanya mempunyai satu bentuk dos pembebasan - tablet. Mereka dibungkus dalam bekas plastik atau lepuh 10 keping.

Adalah penting untuk diperhatikan bahawa adalah dilarang untuk dirawat dengan ubat ini tanpa pengawasan perubatan selama lebih dari dua hari berturut-turut.

Petunjuk dan kontraindikasi

Hari ini, asid acetylsalicylic boleh digunakan untuk selesema tanpa demam, tetapi hanya seperti yang ditetapkan oleh ahli terapi. Juga, tanda-tanda tambahan untuk penggunaan ubat ini adalah:

  1. Sakit kepala sistemik dan migrain.
  2. Kesakitan yang disebabkan oleh proses keradangan akut di dalam badan.
  3. Penyakit radang akut sistem muskuloskeletal.
  4. Kesakitan berkala pada wanita.
  5. Sakit gigi yang teruk pada orang dewasa.
  6. Kesakitan yang boleh berlaku di latar belakang sejuk, termasuk sakit telinga dan ketidakselesaan di dalam kerongkong.
  7. Meningkatkan suhu badan dalam penyakit berjangkit pada orang dewasa.

Secara amnya, ubat ini sedikit sebanyak dianggap sebagai analgesik sejagat, bagaimanapun, perlu diingat bahawa ubat-ubatan baru hari ini sentiasa muncul di pasaran farmakologi yang tidak mempunyai kesan yang menjejaskan badan dan sistemnya.

Malangnya, aspirin untuk influenza tidak boleh digunakan oleh semua orang, kerana ubat ini mempunyai banyak kontraindikasi penting untuk digunakan, yang tidak dapat dipecahkan, supaya tidak menyebabkan kesan sampingan.

Oleh itu, Aspirin untuk ARVI dan selesema tidak boleh diambil dalam kes berikut:

  1. Kecenderungan seseorang pendarahan dalaman, serta kehadiran pendarahan usus yang sudah ada di dalam tubuh.
  2. Intoleransi individu oleh pesakit bahan aktif ubat ini, serta hipersensitiviti kepada ubat kumpulan NSAID. Dalam keadaan ini, pesakit disyorkan untuk menetapkan ubat lebih selamat yang boleh menghilangkan suhu dan kesakitan yang tinggi, selalunya berlaku dengan selesema.
  3. Rawatan serentak dengan ubat-ubatan yang kuat.
  4. Kehadiran asma bronkial pada manusia.
  5. Penyakit kronik yang teruk. Di antara mereka, penting untuk memerhatikan diabetes mellitus, yang secara literal "menghentam" semua sistem dalam tubuh manusia. Dalam keadaan ini, mengambil ubat adalah benar-benar kontraindikasi.
  6. Oleh kerana risiko yang sangat tinggi terhadap sindrom Reye, serta kemerosotan sistem badan, Aspirin tidak digunakan untuk merawat selesema dan selesema pada kanak-kanak di bawah umur lima belas tahun. Oleh itu, untuk melegakan demam dan kesakitan tinggi pada kanak-kanak sehingga usia ini, lebih selamat menggunakan ubat antipiretik tradisional seperti Paracetamol, Ibuprofen atau Nurofen. Mereka boleh diterima dengan baik dan jarang menyebabkan kesan sampingan.
  7. Dengan penjagaan dan hanya dengan preskripsi doktor, ubat ini harus digunakan oleh orang yang mengidap hepatik kronik serta kegagalan buah pinggang kronik.
  8. Perhatian harus diberikan kepada pesakit tua.
  9. Penyakit akut sistem pencernaan, serta penyakit kronik dalam tempoh pemisahan. Ia amat berbahaya untuk mengambil ubat ini dengan ulser perut.
  10. Tempoh selepas operasi kompleks yang baru dipindahkan ke kapal dan jantung.

Penerimaan semasa kehamilan

Tidak semua wanita tahu sama ada ia mungkin meminum Aspirin dengan selesema semasa membawa anak dan sama ada ia akan merosakkan proses. Malah, bahan aktifnya dapat menembusi perlindungan plasenta, jadi rawatan dengan Aspirin semasa mengandung dilarang sama sekali, terutamanya dalam trimester pertama kursusnya.

Sekiranya isteri sedang menyusu, tidak akan membahayakan kanak-kanak dari pil tunggal. Sekiranya kita bercakap tentang rawatan sistemik dengan ubat selama beberapa hari, maka penyusuan susu ibu harus ditinggalkan.

Sebelum mengambil ubat ini semasa hamil atau menyusu, anda harus selalu berunding dengan doktor anda. Rawatan diri dalam kes ini tidak boleh diterima.

Kaedah penggunaan

Ubat ini adalah untuk pentadbiran lisan. Adalah lebih baik untuk diminum selepas makan.

Sebelum mengambil pil, lebih baik membubarkannya dalam gelas dengan air. Oleh itu, adalah lebih baik untuk mencerna dan bertindak lebih cepat.

Dos harian standard dadah untuk orang dewasa pada suhu tinggi adalah tiga tablet sehari. Dos harian maksimum melibatkan enam tablet.

Jika seseorang menderita hepatik kronik atau kegagalan buah pinggang, atau dia tua, doktor yang hadir mestilah menyesuaikan dos yang diambil dan memilihnya untuk orang tertentu secara individu.

Tempoh rawatan dengan ubat ini tidak boleh melebihi tujuh hari berturut-turut. Selepas itu, orang itu disyorkan untuk berunding dengan doktor. Sekiranya perlu, dia akan mengambil ubat lain dan memanjangkan terapi.

Kesan sampingan

Kesan sampingan untuk mengambil ubat seperti ini mungkin timbul dalam kes berikut:

  1. Rawatan dadah pada zaman kanak-kanak.
  2. Ubat kehadiran kontraindikasi penting, terutamanya pendarahan dan hipersensitiviti.
  3. Dos yang salah daripada dadah.
  4. Gabungan rawatan dadah dengan ubat-ubatan lain yang kuat.

Selalunya, mengambil ubat ini menimbulkan rasa mual dan muntah. Dengan penggunaan jangka panjang ubat ini boleh menyebabkan pendarahan gastrik, cirit-birit, maag-maag yang teruk dan hilang selera makan. Dalam kes-kes yang lebih maju, rawatan membawa kepada sakit perut, penghadaman yang lemah dan kegagalan hati.

Antara tindak balas alergi, ruam, gatal-gatal kulit, peningkatan berpeluh, edema, dan bronkospasme mungkin berlaku. Di negeri ini, keperluan mendesak untuk mendapatkan nasihat doktor dan menghentikan terapi.

Apabila merawat kanak-kanak dengan ubat ini, mereka boleh mengembangkan sindrom Reye, serta bentuk akut kegagalan buah pinggang atau hepatik. Dalam kes yang lebih maju, kanak-kanak mungkin mengalami hepatitis, sawan dan koma.

Di bahagian indra, kemerosotan fungsi visual, kehilangan pendengaran, tinnitus, nefritis, serta perkembangan yang disebut "aspirin asma" adalah mungkin.

Dengan rawatan yang berpanjangan, seseorang boleh menukar komposisi kimia darah, membangunkan kegagalan jantung akut dan tanda-tanda mabuk dari Aspirin (sakit kepala yang teruk, pening, kelesuan, demam).

Dengan overdosis aspirin, pesakit mungkin mengalami loya dan muntah, kekeliruan, asidosis, mengantuk dan sawan. Terdapat juga pendarahan dalaman.

Rawatan overdosis aspirin simtomatik. Ia melibatkan lavage gastrik, induksi muntah, mengambil sorben dan menjalankan terapi detoksifikasi.

Untuk menjalankan terapi sedemikian hendaklah sentiasa berada di hospital di bawah pengawasan yang teliti terhadap seorang doktor. Ini adalah benar terutamanya untuk rawatan orang tua dan pesakit dengan penyakit kronik yang teruk.

Adalah penting untuk mengetahui bahawa dos aspirin Aspirin, yang boleh mengakibatkan kematian seseorang, dianggap 10 g sehari (untuk orang dewasa) dan 3 g sehari untuk kanak-kanak.

Interaksi dadah

Terdapat ciri-ciri berikut interaksi terapeutik Aspirin dengan ubat lain:

  1. Ubat ini meningkatkan kesan terapeutik ubat-ubatan anti-radang yang lain.
  2. Aspirin meningkatkan ketoksikan apabila ia digabungkan dengan heparin dan analgesik.
  3. Apabila digabungkan dengan diuretik Aspirin mengurangkan kesannya.

Arahan khas

Untuk merawat selesema dengan Aspirin dengan jayanya dan membawa faedah yang diharapkan, anda harus sedar ini:

  1. Anda tidak boleh mengambil ubat dengan kehadiran tindak balas alergi, kerana dapat menguatkannya.
  2. Ia adalah dilarang untuk menggabungkan ubat ini dengan ubat-ubatan kuat lain tanpa preskripsi doktor.
  3. Untuk mengurangkan kemungkinan kesan sampingan, tidak perlu melebihi dos ubat.
  4. Semasa terapi, adalah penting untuk selalu menjalani ujian darah klinikal, serta analisis najis untuk darah ghaib. Pada kemerosotan pertama, terapi harus dihentikan dengan serta-merta.
  5. Ubat ini dapat meningkatkan kecenderungan pendarahan. Ini harus diambil kira semasa terapi ini, jika seseorang akan melakukan operasi, mengeluarkan gigi, dan sebagainya.
  6. Bahan aktif ubat boleh mengurangkan pengeluaran asid urik. Ini, seterusnya, boleh menyebabkan kegatalan gout dalam pesakit.
  7. Anda tidak boleh menggabungkan pengambilan ubat ini dengan minuman beralkohol, kerana ini boleh menyebabkan pendarahan dalaman, juga memburukkan kerja hati.
  8. Ahli terapi perlu sentiasa mengikuti keseluruhan rawatan.
  9. Sekiranya ubat tidak membantu menghilangkan suhu yang tinggi, masih mustahil untuk melebihi dos.

Pendapat doktor

Untuk lebih memahami sama ada ia mungkin untuk minum Aspirin dengan selesema, mari kita sebutkan pendapat pakar:

  • Anatoly "Saya, sebagai ahli terapi, tidak mengesyorkan mengambil Aspirin untuk selesema, kerana hari ini terdapat lebih daripada sedozen ubat antipiretik yang berkesan yang lebih selamat untuk pesakit dan kesihatannya. Itulah sebabnya lebih baik mengambil Paracetamol atau Nimesil apabila tanda pertama ARVI atau selesema muncul. "
  • Victoria "Tidak ada yang melarang mengambil aspirin untuk selesema, tetapi perlu dilakukan dengan berhati-hati. Dari pengalaman saya sendiri, saya akan mengatakan bahawa adalah lebih baik untuk mengambil ubat ini dengan selesema, yang tidak disertai oleh demam. Pada umumnya, adalah perlu untuk menghentikan pilihan penyediaan ini sebagai usaha terakhir. Ini benar terutama untuk rawatan kanak-kanak. "
  • Daria "Selama beberapa tahun sekarang, di banyak negara di dunia mereka telah dilarang untuk mengambil Aspirin, kerana seperti tidak ada orang lain yang mengganggu fungsi sistem pencernaan dan sangat negatif dipaparkan pada keadaan mukosa lambung. Atas sebab ini, saya percaya bahawa mengambil Aspirin untuk selesema adalah jauh dari pilihan terbaik, kerana hari ini, dengan bantuan ahli terapi, anda boleh memilih ubat yang lebih berkesan. "

Asid Acetylsalicylic untuk selesema

Acetylsalicylic acid atau Aspirin, ubat yang biasa digunakan di mana-mana kedai ubat dan di setiap rumah. Produk farmaseutikal ini dianggap sebagai ubat panen di kalangan orang ramai, jadi ia digunakan untuk sakit kepala, sakit otot, sakit gigi, menggigil dan penyakit sistem jantung.

Huraian ubat

Setiap orang perlu mengambil asid acetylsalicylic semasa sejuk. Penggunaan ubat-ubatan ini untuk ARVI, selesema dan sejuk adalah disebabkan oleh sifatnya. Aspirin sempurna mengurangkan suhu badan dan menghilangkan sakit kepala, sakit sendi dan otot dan mengurangkan keradangan.

Selepas penemuan pada permulaan penggunaan asid acetylsalicylic, didapati bahawa ubat ini lebih sesuai untuk rawatan selesema. Aspirin secara aktif memberi kesan kepada pusat thermoregulation manusia, meningkatkan proses berpeluh. Oleh itu, ubat itu melegakan demam. Kerana kesan dipercepatkan pada rahim keradangan, ubat ini memudahkan keadaan pesakit dalam masa yang singkat.

Salah satu sifat penting asid acetylsalicylic dalam penyakit virus adalah pengeluaran interferon dengan merangsang sistem imun manusia.

Mengambil dadah

Peraturan utama untuk mengambil Aspirin adalah menggunakannya selepas makan. Ia adalah wajib untuk minum penyediaan dengan segelas air, dan lebih disukai susu. Oleh itu, bahan aktif melarutkan dengan cepat, tanpa kesan negatif pada mukosa gastrik. Aspirin dalam bentuk serbuk, seperti semua serbuk untuk selesema, mesti dicairkan dalam segelas air hangat, dan tablet effervescent dibubarkan di dalam air pada suhu bilik. Jangan ambil tablet effervescent dalam bentuk yang tidak dapat ditembusi.

Sekiranya gejala sejuk tidak hilang semasa menggunakan Aspirin selama tiga hari, anda perlu menghubungi pakar. Kemungkinan besar, penyakit ini mempunyai komplikasi dan memerlukan penggunaan antibiotik.

Penggunaan asid acetylsalicylic mesti diperhatikan dengan ketat mengikut arahan, kerana dos bergantung pada berat badan dan umur pesakit.

Tindakan dan kumpulan farmakologi

Kajian farmakologi termasuk asid acetylsalicylic dalam kumpulan ubat anti-radang nonsteroid.

  • Kesan anti-radang dadah itu disebabkan oleh kesannya kepada proses-proses yang berlaku di dalam keradangan keradangan.
  • Kesan antipiretik adalah disebabkan oleh pengaruh asid acetylsalicylic yang kuat pada pusat thermoregulation hypothalamus.
  • Sifat analgesik dikaitkan dengan kesan yang berkesan ke atas pusat kepekaan kesakitan dalam sistem saraf pusat.

Asid Acetylsalicylic ditetapkan untuk:

  • Sakit kepala.
  • Neuralgia.
  • Penyakit Catarrhal.
  • Chill.
  • Bekalan darah yang lemah ke otak dan jantung.
  • Peningkatan trombosis.

Sekiranya anda menggunakan aspirin secara teratur, risiko serangan jantung dan katarak akan dikurangkan.

Acetylsalicylic acid menghentikan kerja aktif enzim cyclooxygenase, yang mengawal sintesis prostaglandin dalam badan, yang bertanggungjawab untuk pembentukan edema dan hyperalgesia. Oleh sebab prostaglandin tidak dihasilkan, keterukan proses radang dan kesan pyrogenik pada pusat thermoregulation menurun.

Pelbagai bentuk asid acetylsalicylic membantu mengurangkan risiko infark miokard, berkesan dalam pencegahan utama penyakit kardiovaskular. Dos yang mencukupi dalam ubat ini merangsang perkumuhan asid urik, tetapi pada masa yang sama meningkatkan kemungkinan pendarahan serius semasa rawatan dengan antikoagulan.

Asid Acetylsalicylic mempunyai kesan farmakologi yang serius untuk selesema, tetapi penggunaannya harus di bawah pengawasan seorang doktor.

Petunjuk dan kontraindikasi digunakan

Dalam amalan perubatan, asid acetylsalicylic telah digunakan secara meluas selama lebih dari seratus tahun. Hari ini, dadah adalah ubat yang paling popular dan paling teliti dikaji di seluruh dunia. Ubat moden dengan keyakinan bercakap tentang manfaat menggunakan ubat ini untuk kategori pesakit yang paling pelbagai, tetapi pelbagai petunjuk untuk penggunaan asid acetylsalicylic terus berkembang.

Petunjuk untuk digunakan

Acetylsalicylic acid kerana sifat terapeutiknya mempunyai pelbagai petunjuk untuk kegunaan dan sering ditetapkan untuk:

  • Demam reumatik akut, pericarditis (keradangan dalam membran serous jantung), arthritis rheumatoid (kerosakan pada tisu penghubung dan pembuluh kecil), chorea rematik (dicirikan oleh kontraksi otot yang tidak terkawal), Sindrom Dressler (gabungan perikarditis dengan pleura radang atau radang paru-paru).
  • Sindrom nyeri intensiti yang lemah dan sederhana: migrain, sakit kepala, sakit gigi, sakit semasa haid, osteoarthritis, neuralgia, rasa sakit bersifat artikular dan berotot.
  • Penyakit tulang belakang, disertai oleh sindrom kesakitan yang kuat: sciatica, lumbago, osteochondrosis.
  • Sindrom demam.
  • Keperluan untuk pembentukan toleransi terhadap ubat-ubatan anti-radang pada pesakit dengan "aspirin triad" (gabungan asma bronkial, polip hidung dan intoleransi asid acetylsalicylic) atau asma "aspirin".
  • Pencegahan infark miokard semasa penyakit jantung koronari atau pencegahan kambuh.
  • Kehadiran pelbagai faktor risiko untuk iskemia miokardia yang tidak menyakitkan, penyakit jantung iskemia, angina yang tidak stabil.
  • Pencegahan tromboembolisme (penyumbatan kapal dengan trombus), penyakit jantung mitral valvular, prolaps (disfungsi) injap mitral, fibrillation atrium (kehilangan keupayaan serat otot atrial untuk bekerja serentak).
  • Trombophlebitis akut (keradangan dinding pembuluh darah dan pembentukan bekuan darah yang merangkumi lumen di dalamnya), infark paru (penyumbatan saluran makan paru dengan bekuan darah), embolisme pulmonari yang berulang.
  • Selesema: selesema, jangkitan virus pernafasan akut, selsema sebagai antipiretik, analgesik, anti-radang.

Penggunaan asid acetylsalicylic disebabkan oleh spektrum tindakan yang luas, oleh itu, selalunya orang menggunakan ubat ini tanpa kawalan, memandangkan ia benar-benar selamat untuk semua kategori populasi.

Contraindications

Penggunaan ASA mesti dikawal ketat oleh arahan untuk digunakan dan mesti diawasi oleh pakar, karena obat itu sendiri memiliki sejumlah kontraindikasi penting:

  • Pendarahan gastrointestinal pelbagai asal usul.
  • Luka berair dan ulseratif pada saluran penghadaman dalam fasa akut.
  • The Triad Aspirin.
  • Reaksi terhadap penggunaan asid acetylsalicylic atau ubat anti-radang lain dalam bentuk rhinitis, urticaria.
  • Diatesis hemoragik (penyakit sistem peredaran darah, yang dicirikan oleh kecenderungan peningkatan pendarahan).
  • Hemophilia (pembekuan darah tertangguh dan peningkatan pendarahan).
  • Hypoprothrombinemia (peningkatan kecenderungan pendarahan akibat kekurangan prothrombin dalam darah).
  • Mengelak aneuris aorta (pelepasan palsu tambahan patologi dalam ketebalan dinding aortik).
  • Hipertensi portal.
  • Kekurangan vitamin K yang teruk
  • Kegagalan buah pinggang atau hati.
  • Kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase.
  • Sindrom Reye (kerosakan teruk pada hati dan otak pada kanak-kanak akibat daripada jangkitan virus dengan aspirin).

Dalam kes apabila penggunaan asid acetylsalicylic mencadangkan tanda-tanda, ubat ini tidak ditetapkan dengan kehadiran hipersensitiviti kepadanya atau salicylates lain.

Gunakan semasa hamil

Kebanyakan ubat-ubatan untuk selesema adalah sangat kontraindikasi semasa kehamilan, tetapi untuk mengekalkan kesihatan dan mengelakkan selesema semasa mengandung adalah sukar.

Trimester pertama

Trimester pertama kehamilan disebabkan oleh plasenta yang tidak wujud, yang diperlukan untuk melindungi embrio. Oleh itu, sehingga dua belas minggu bayi masa depan tidak dilindungi sama sekali. Asid Acetylsalicylic mempunyai sifat negatif terkumpul di dinding perut, membentuk ulser. Apa yang boleh kita katakan mengenai kanak-kanak yang tidak dilindungi. Aspirin semasa kehamilan pada peringkat awal adalah sangat kontraindikasi, kerana penggunaannya boleh menjejaskan kesihatan dan perkembangan kanak-kanak, menyebabkan gangguan pada jantung dan ginjal, dan bahkan menimbulkan keguguran.

Trimester kedua

Di tengah-tengah kehamilan, pakar bukan sahaja boleh menyelesaikan tetapi juga mengesyorkan penggunaan asid asetilsalicylic. Tetapi ini berlaku hanya dalam kes apabila kesan yang diharapkan akan jauh lebih tinggi daripada kemungkinan manifestasi negatif.

Trimester ketiga

Pada masa kehamilan Acetylsalicylic mengandung dilarang sama sekali. Disebabkan harta penipisan darah, Aspirin boleh menyebabkan pendarahan bukan sahaja pada ibu, tetapi juga pada kanak-kanak. Fetus mungkin mempunyai pendarahan otak. Risiko kelahiran pramatang, tenaga kerja tertunda, selain asid acetylsalicylic boleh menjejaskan perkembangan mental dan fizikal bayi.

Penggunaan asid acetylsalicylic semasa kehamilan dilarang dengan ketat, pengecualian mungkin hanya dengan kebenaran doktor yang menghadiri. Ubat-ubatan sendiri boleh menyebabkan keguguran atau kelainan pada perkembangan janin.

Gunakan pada kanak-kanak

Aspirin diresepkan kepada kanak-kanak pada suhu tinggi semasa sejuk, dan juga untuk kesakitan yang berlainan. Bagi kanak-kanak berumur 14 tahun, dos tunggal ialah 250 mg (separuh tablet) 2 kali sehari, dengan dos harian maksimum 750 mg. Ia tidak disyorkan untuk menggunakan ubat ini sebagai antipiretik selama lebih dari 3 hari dan, sebagai ubat penahan sakit, selama lebih dari seminggu.

Artikel ini akan memberitahu anda bagaimana untuk merawat sejuk.

Penggunaan aspirin pada kanak-kanak kecil dianggap berbahaya. Mengambil dadah dalam organisma yang kecil dan kurang maju boleh menimbulkan komplikasi yang serius - sindrom Ray. Keadaan ini dicirikan oleh kerosakan otak toksik dan perkembangan dramatik kegagalan buah pinggang dan hati. Kesan sampingan yang lain termasuk rasa mual, muntah, cirit-birit, dan sakit perut. Di samping itu, asid acetylsalicylic boleh menyebabkan pendarahan dan ulserasi saluran gastrousus, serta tindak balas alahan.

Terdapat peratusan kecil kemungkinan kematian berkaitan dengan penampilan sindrom Ray, oleh itu, terapi aspirin untuk kanak-kanak harus berada di bawah pengawasan seorang doktor.

Komplikasi yang mungkin

Sejak asid Acetylsalicylic adalah ubat, terdapat kemungkinan komplikasi dari mengambilnya:

  • Aspirin merengsa saluran gastrousus, dan oleh itu boleh menyebabkan ulser peptik, dalam kes yang jarang berlaku, kanser perut.
  • Menurunkan pembekuan darah.
  • Penghidap alahan mengalami ruam sifat.
  • Pendarahan di perut.
  • Mual, muntah.
  • Anemia
  • Kegagalan buah pinggang dan hati.

Perlu diingat bahawa Aspirin dan Paracetamol untuk pilek dikontraindikasikan untuk wanita hamil dan kanak-kanak di bawah usia 14 tahun.

Video

Kesimpulan

Asid Acetylsalicylic adalah sangat baik untuk selesema kerana ciri antipiretik, anti-radang dan analgesiknya. Tetapi, seperti mana-mana ubat mempunyai beberapa kontraindikasi dari sistem badan penting. Aspirin dikontraindikasikan pada wanita hamil dan kanak-kanak di bawah umur 14 tahun.

Acetylsalicylic acid dengan selesema

Berjuta-juta orang di seluruh dunia menderita selesema setiap musim sejuk. Kerana gejala yang tidak menyenangkan dalam bentuk sakit kepala dan sakit otot, hidung berair, perasaan kelemahan umum, menyebabkan kecacatan, anda perlu pergi ke hospital.

Salah satu gejala penyakit yang paling tidak menyenangkan adalah demam, yang melemahkan kesihatan manusia. Dalam keadaan sedemikian, aspirin datang untuk membantu dengan sejuk.

Tindakan

Penampilan gejala yang tidak menyenangkan seperti hidung kering, lacrimation, sakit badan, hidung berair, demam, menunjukkan tahap awal sejuk. Aspirin adalah ubat anti-radang bukan steroid. Ia mempunyai kesan berikut:

  • antipiretik;
  • ubat sakit;
  • anti-radang.

Keuntungan sejuk dari aspirin adalah untuk mengurangkan keadaan pesakit dan mengurangkan gejala yang tidak menyenangkan. Anda boleh membelinya di mana-mana farmasi. Untuk membeli resipi asid acetylsalicylic tidak diperlukan.

Rakan asalnya adalah kulit willow, dari mana bahan salicin diperolehi. Tidak lama kemudian ia menjadi komponen utama aspirin moden. Hari ini, ubat ini telah ditambah kepada Guinness Book of Records, kerana ia adalah pemimpin jualan nombor satu.

Kesan sampingan

Walaupun rawatan dadah mempunyai hasil yang baik, ia mempunyai beberapa kesan sampingan yang perlu dipertimbangkan:

  1. Kerengsaan saluran gastrousus. Penggunaan ubat yang berpanjangan boleh menyebabkan sensasi membakar dan pedih ulu hati akibat kerosakan pada membran mukus perut dan usus.
  2. Hypersensitivity kepada ubat. Hasil tindak balas ini mungkin "aspirin asma".
  3. Kemerosotan pembekuan darah. Masalah ini boleh mengakibatkan pendarahan dalaman.
  4. Tinnitus dan vertigo. Gejala-gejala seperti itu boleh berlaku dengan dos berlebihan dadah.

Aspirin untuk selesema dan selsema melegakan haba dengan baik, tetapi ia tidak sepatutnya diberikan kepada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun. Ia boleh menyebabkan kegagalan hati akut pada bayi, yang disebut sindrom Ray. Sekiranya dalam kes-kes tertentu ditetapkan, maka pil harus diberikan hanya di bawah pengawasan seorang ahli pediatrik.

Agar tidak mengganggu tindak balas imun terhadap penembusan patogen ke dalam badan, disyorkan untuk mengambil asid acetylsalicylic untuk selesema, jika suhu tidak lebih rendah daripada 39 darjah.

Dengan kehadiran penyakit kronik, anda boleh menembaknya pada 38 darjah. Tetapi jangan gunakan aspirin untuk selesema tanpa demam. Untuk mengelakkan kesan sampingan, anda mesti mengikuti dos dan mengikuti arahan ahli terapi.

Cadangan untuk penggunaan dan dos

Ia adalah sangat penting untuk mengambil ubat dengan betul. Tablet perlu dibasuh dengan sejumlah besar cecair dan hanya selepas makan. Susu atau air paling sesuai untuk tujuan ini. Menurut arahan untuk menggunakan asid acetylsalicylic dalam kes yang sejuk, dos orang dewasa biasanya 500 mg, dalam keadaan demam, ia boleh ditingkatkan hingga 1000 mg. Ia perlu minum ubat 3 kali sehari seperti yang ditetapkan oleh doktor.

Masa antara mengambil aspirin perlu sekurang-kurangnya 4-5 jam. Dos harian tidak boleh melebihi 3 gram dadah, yang bersamaan dengan 6 tablet. Pengambilan terakhir harus segera sebelum waktu tidur. Ahli terapi tidak mengesyorkan menggunakan ubat selama lebih dari 3 hari supaya tidak membahayakan perut dan usus.

Untuk mencapai kesan yang baik dan pantas, seseorang sepatutnya memilih aspirin dengan penambahan vitamin C. Perubatan ini memberikan hasil yang sangat baik untuk selesema. Sama ada minum aspirin dengan selesema, adalah disyorkan untuk berunding dengan pengamal am. Tetapi gejala demam boleh dikeluarkan dengannya.

Contraindications

Dengan kehadiran penyakit tertentu, mengambil asid asetilsalicylic dengan selesema dan sejuk tidak disyorkan:

Ia dilarang sama sekali untuk melibatkan diri dalam rawatan diri. Tempoh pil dan dos mesti dipersetujui dengan doktor. Awas perlu dilakukan pada pesakit yang mengambil antikoagulan.

Dalam beberapa penyakit, aspirin boleh diambil dalam dos yang kecil, tetapi dengan berhati-hati. Penyakit seperti ini termasuk semua jenis penyakit kronik bronkus dan paru-paru, gout, polyposis hidung, aktiviti fungsi buah pinggang dan hati terjejas.

Faedahnya

Terdapat beberapa sebab mengapa aspirin dapat dibenarkan tanpa demam dan tanda-tanda lain selesema atau selesema. Adalah disyorkan untuk menggunakan ubat dalam keadaan berikut:

Selesema dan selesema boleh dirawat dengan ubat ini, walaupun ketersediaannya dan kos rendah. Adalah penting untuk mengetahui cara mengambil aspirin untuk selesema, dan untuk mengelakkan berlebihan. Sebelum menggunakannya, anda perlu berunding dengan doktor dan dapatkan senarai kontraindikasi.

Tindakan dan faedah aspirin

Sukar untuk menafikan faedah aspirin: pengambilan ubat ini menghalang pengeluaran hormon yang bertanggungjawab terhadap keradangan dan demam, akibatnya terdapat bantuan sementara dalam membawa gejala.

Apabila sakit gigi diambil untuk meletakkan pada gigi separuh tablet aspirin.

Penipisan darah membantu mencegah perkembangan penyakit jantung dan saluran darah yang serius, seperti:

Peningkatan kebolehtelapan vaskular juga menyumbang kepada mengurangkan risiko kanser.

Aspirin adalah popular sebagai produk kosmetik penjagaan kulit: ia melegakan jerawat, membersihkan liang-liang kotoran dan melegakan kemerahan, menjadikan kulit menjadi lembut.

Aspirin untuk selesema sangat berkesan. Tindakannya disebabkan oleh beberapa faktor. Dari segi mengurangkan sakit kepala dan tekanan intrakranial, vasodilation berfungsi.

Berhubung dengan meningkatkan suhu dan melegakan keradangan, aspirin memberi kesan kepada bidang otak yang bertanggungjawab terhadap tindak balas badan terhadap rangsangan.

Kerja otak memperlambat, menghentikan pengeluaran hormon yang meningkatkan suhu badan dan menyebabkan proses keradangan.

Penipisan darah disebabkan oleh tindakan langsung aspirin pada platelet, yang bertanggungjawab untuk pembentukan gumpalan darah dan plak darah. Tindakan ini datang dengan cepat, yang dihargai oleh orang yang menderita penyakit jantung.

Adakah kerosakan aspirin

Berbahaya aspirin adalah sebanding dengan manfaat. Apabila anak menggunakan asid acetylsalicylic, terdapat kemungkinan besar penyakit serius, sindrom Ray. Ini adalah penyakit zaman kanak-kanak yang berlaku akibat pengambilan ubat yang mengandung aspirin. Penyakit ini dicirikan oleh kerosakan pada hati dengan semua akibat dan keradangan otak. Dalam 30% kes, kanak-kanak yang sakit dengan sindrom Ray mati.

Gejala-gejala sindrom Ray yang nyata pada hari 6 asid acetylsalicylic dalam rawatan influenza, campak atau cacar air:

  • mual;
  • pada kanak-kanak yang berumur di bawah 3 tahun - kelesuan, sawan, penurunan aktiviti pernafasan;
  • pada bayi - ketegangan tulang springnose;
  • koma, disertai oleh kejang;
  • Pembesaran hati hampir dua kali ganda tanpa manifestasi jaundis;
  • perubahan dalam komposisi darah.

Untuk mengelakkan penyakit yang mengerikan ini, kanak-kanak berumur 15 tahun dengan ubat yang mengandungi aspirin dilarang sama sekali. Jangan gunakannya dan wanita hamil sahaja, hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor yang hadir dalam kes di mana faedah melebihi kemudaratan yang mungkin.

Pengambilan aspirin yang berulang menyebabkan kerosakan serius ke membran mukus perut: tablet menimbulkan pembentukan ulser. Untuk membahayakan minima, aspirin hanya diminum selepas makan, minum banyak produk susu atau air mineral: susu menyelubungi perut, melindungi dari kerosakan, air mineral pada umumnya membolehkan mukus pulih dengan cepat. Kerosakan itu tidak akan dihapuskan, tetapi akibatnya akan berkurang dengan ketara.

Satu dos atau kursus rawatan ditetapkan untuk penyakit berikut:

  • migrain;
  • sakit gigi;
  • sindrom nyeri di kerongkong;
  • sakit pada otot dan sendi;
  • sakit haid (kemungkinan peningkatan dalam haid);
  • sakit arthritis;
  • kenaikan suhu melebihi 38 ° C untuk jangkitan influenza dan lain-lain (lebih 15 tahun).

Ia perlu mengambil pil selepas makan, tanpa memecahkan dan meminum banyak susu atau air mineral.

Adalah penting bahawa tablet masuk ke perut dalam membran pelindung untuk mengurangkan kemudaratan pada saluran gastrousus. Jangan mengambil alkohol dan asid acetylsalicylic pada masa yang sama.

Kontra asid acetylsalicylic

  • sejarah ulser;
  • disebut gastritis;
  • anemia;
  • gout;
  • kandungan hormon tiroid yang tinggi dalam darah;
  • kekurangan vitamin K;
  • gangguan pengekalan air.

Jika anda mempunyai simptom berikut selepas pentadbiran asid acetylsalicylic tunggal atau sistemik, anda harus segera berjumpa doktor:

  • mual, muntah, cirit-birit, termasuk hitam, muntah darah;
  • membran membran mukus;
  • tinnitus, pening;
  • sakit di buah pinggang, kencing, sakit dengan dia;
  • angioedema, kejutan anaphylactic, ruam kulit.

Semua simptom ini adalah isyarat kerosakan serius badan, oleh itu, memerlukan rawatan segera. Ubat harus segera dikeluarkan. Sekiranya darah ditemui dalam muntah atau cirit-birit, ambulans perlu dipanggil segera.

Dengan penggunaan biasa "spektrum" enamel gigi menderita, akibatnya, karies muncul.

Sebelum ini dengan selesema, selesema, suhu diturunkan dengan asid acetylsalicylic, analgin.... Sekarang mereka mengatakan "tidak mustahil"!

Jawapan:

Centurion

Aspirin tidak boleh hanya dengan selesema! Dalam kes-kes lain, terutamanya jika ia larut, terdapat kesan sampingan yang kurang dari daripada mana-mana ubat lain! Analgin, ia biasanya alat berbahaya.

Encik Corax

Acetilka tidak baik, ditambah jika masalah perut boleh menyebabkan pendarahan.
Analgin secara umum - racun, serta paracetamol.

La otra

Aspirin sentiasa membahayakan kanak-kanak. Pada amnya, sehingga 38 darjah, badan tidak turun-pertempuran sendiri.

Andy C.

dan apa yang boleh?
Sekarang ada pelbagai superpuper... Sebagai contoh, superanalgitik adalah satu tablet dan anda berada di nirvana.. Dan anda kelihatan seperti natrium Metamizole sebanyak 90% (analgin yang sama, hanya 10 kali lebih mahal). Juga dengan antipiretik..
CUKUP, MINUMAN SEA KEYNED! 100% BANTUAN DAN SEGERA

Nastya Zaitseva

Analgin adalah ubat larangan di banyak negara. tetapi di Rusia dibenarkan.

Brezhnev L.I.

Badan melawan penyakit, demam menyumbang kepada ini. Anda hanya boleh menurunkan selepas 38.3. Keluarkan pesakit untuk mengeluarkan pakaian yang berlebihan, keluarkan selimut, lap dengan separuh dengan vodka atau air berasid. Amidopyrine atau paracetamol tidak membantu. Atau ambulans, jika ia benar-benar buruk.

Timik

Acetylsallicylic acid, juga dikenali sebagai aspirin, darah thins, yang mempromosikan laluan percuma, menjadi berbahaya untuk menghalang aspirin, minum aspirin secara teratur - lebih daripada 2 tablet sehari, secara amnya ia mempunyai kesan buruk pada darah, saya tahu sendiri! kes rawatan saya: Sekatan aspirin dilakukan kerana kesakitan pada sendi dan suhu 38.2, selama 4 hari, 3 tablet sehari, keputusan - selalunya - ketidaksuburan darah, tampang hidung, selepas 3 hari, selama 4 hari telah dirosakkan - sekali lagi pergi darah hampir seolah-olah dalam anime), seminggu kemudian darah mula pulih... sedih yang sukar dalam semua ini!

Andrey mengulangi semula

jika ada suhu maka tubuh melawan dirinya sendiri

Sofia Skobeleva

Jika ia membantu anda, demi Tuhan. Hanya menggigit aspirin atau mengunyah, minum susu. Dan analgin-pada suhu yang sangat tinggi. Paracetamol masih dimarahi di sini. Tetapi semua ubat antipiretik sekarang mengandunginya. Malah untuk kanak-kanak.

Acetylsalicylic acid

Aspirin meluas kerana ciri antipiretik, analgesik, anti-radang dan antirheumatiknya. Ubat ini digunakan dalam memerangi neuralgia, migrain, penyakit sendi dan demam. Asid Acetylsalicylic telah terbukti sebagai bantuan yang boleh dipercayai dalam penghapusan gejala. Di samping itu, komponen farmaseutikal sejagat menghalang perkembangan penyakit sistem kardiovaskular. Untuk mengetahui lebih lanjut, mari kita periksa secara terperinci ubat untuk seribu penyakit secara terperinci.

Komposisi dan bentuk pelepasan dadah

Di rak farmasi acetylsalicylic acid boleh didapati dalam bentuk tulen dan sebagai sebahagian daripada ubat-ubatan yang kompleks. Ubat jenis gabungan dengan kandungan bahan ini mempunyai spesifiknya sendiri. Bagi ACC tulen, ia biasanya didapati dalam bentuk tablet 250 dan 500 mg. Bagi kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, syarikat farmakologi menghasilkan ubat ini dengan dos yang lebih rendah. Tablet tersebut mengandungi 100 mg asid acetylsalicylic.

Petunjuk

Doktor menetapkan ACC jika pesakit mempunyai:

  • manifestasi akut demam reumatik;
  • pericarditis;
  • rheumatik chorea;
  • artritis reumatoid;
  • sindrom pemasak;
  • sindrom kesakitan intensiti sederhana dan rendah;
  • gangguan tulang belakang;
  • myalgia, neuralgia.

Di samping itu, ACC boleh digunakan sebagai agen penyembur untuk mencegah berlakunya tromboembolisme dalam vaskulitis, fibrilasi atrium, penyakit jantung valvular. Acetylsalicylic acid sering digunakan untuk selesema dan pada suhu jika paracetamol dan ubat-ubatan lain tidak membantu. Hipertensif mengambil aspirin sebagai tablet untuk pembasmian vaskular. Walau bagaimanapun, ubat ini membantu mengatasi mabuk, memudahkan keadaan keracunan makanan.

Dosis dan Pentadbiran

Untuk memastikan kesan maksimum, ubat diambil secara oral sekurang-kurangnya satu jam selepas makan. Tablet diletakkan dalam 100 ml air. Selepas pembubaran lengkap, cecair mabuk. Arahan tentang cara mengambil, dan dalam kuantiti apa, dikeluarkan oleh doktor yang menghadiri. Bagi orang dewasa yang tidak mempunyai kontraindikasi, dos harian maksimum ialah 6 tablet (3 kali sehari, 2 buah.). Bagi kanak-kanak di bawah 12 tahun, ACC ditetapkan pada kadar 25-27 mg sekilogram berat badan. Orang yang telah mengalami infarksi miokardium, ambil aspirin setengah tablet, 1-2 kali sehari.

Kontra dan kesan sampingan

Semasa mengambil ACC, kesan sampingan berikut mungkin:

  • kehilangan selera makan, loya, sakit dan pendarahan dalam saluran gastrousus;
  • kegagalan hati / buah pinggang;
  • reaksi alahan: angioedema, ruam kulit, asma aspirin;
  • sindrom nefrotik, nefritis interstitial, nekrosis papillary;
  • leukopenia, trombositopenia, anemia;
  • komplikasi kegagalan jantung;
  • sakit kepala, penglihatan kabur, kehilangan pendengaran, pening, tinnitus, meningitis aseptik;
  • sakit kepala dengan pemansuhan penerimaan ACC selepas penggunaan berpanjangan.

Aspirin dikontraindikasikan pada orang yang mempunyai penyakit / keadaan berikut:

  • hipersensitiviti kepada dadah;
  • fasa akut lesi erosive / ulcerative saluran penghadaman;
  • pendarahan dalam saluran penghadaman;
  • Asma aspirin;
  • diatesis;
  • kekurangan vitamin K;
  • hipertensi portal;
  • kegagalan hati / buah pinggang;
  • pertama dan ketiga trimester kehamilan;
  • tempoh laktasi;
  • arthritis gouty.

Bolehkah saya menggunakan tablet untuk kanak-kanak?

Tiada kontraindikasi perubatan yang tidak kompromi untuk kanak-kanak. Walau bagaimanapun, terdapat beberapa kaveat:

1) Dos harian maksimum ubat bergantung kepada umur dan berat badan.

2) Jika ada fungsi ginjal / hati yang cacat, penggunaan asid asetilsalicylic hanya dibenarkan dalam kuantiti minimum.

3) Untuk mengurangkan suhu kanak-kanak, ACC digunakan dalam kes keperluan melampau - jika tiang merkuri pada termometer melebihi tanda 37.5 ° C, dan ubat antipiretik lain tidak berfungsi.

4) Sekiranya hipersensitiviti terhadap ubat NSAID, aspirin digunakan dengan berhati-hati yang melampau, hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Dalam perihalan ubat-ubatan yang mengandung asid acetylsalicylic dalam komposisinya, dinyatakan bahawa penggunaan semasa kehamilan adalah sangat kontraindikasi. Mengambil ACC pada trimester pertama, wanita itu berisiko tinggi - kerana ubat ini, terdapat kemungkinan besar kecacatan perkembangan dalam embrio, yang boleh meningkatkan risiko penamatan kehamilan secara tiba-tiba. Pada trimester ketiga, dengan penggunaan ubat ini secara tetap, janin membina hipertensi pulmonari, yang menyebabkan aliran darah terjejas di saluran pernafasan.

Dalam kes keperluan melampau, doktor menetapkan ACC kepada wanita hamil dalam dos yang kecil. Disebabkan ini, kesan keseluruhan ubat pada badan dikurangkan - kedua-dua keberkesanan dan ancaman yang mungkin dikurangkan. Trimester kehamilan kedua dianggap paling selamat untuk menerima aspirin, tetapi doktor tidak mengesyorkan menyalahgunakannya.

Interaksi dengan ubat lain

Seseorang yang kerap mengambil ACC harus tahu apa kesan penggabungan ubat ini dengan ubat lain. Ahli farmasi memberi amaran tentang bahaya yang mungkin dalam penggunaan gabungan asetilsalicylic acid dengan ubat-ubatan tertentu. Jadi, mari kita pertimbangkan kombinasi ubat-ubatan yang paling berbahaya:

  • penggunaan serentak aspirin dan NSAID meningkatkan kesan terapeutik dan kesan sampingan yang kedua;
  • Acetylsalicylic acid berulang kali meningkatkan kesan sampingan methotrexate;
  • antikoagulan dalam kombinasi dengan ACC meningkatkan risiko pendarahan;
  • dengan penggunaan ubat-ubatan preoral secara serentak dengan kenaikan kesan hypoglycemic aspirin;
  • Gabungan dengan kortikosteroid meningkatkan kemungkinan pendarahan dalam saluran pencernaan;
  • Penggunaan serentak furosemide, spironolactone, ubat antihipertensi dan ubat yang bertujuan untuk mengeluarkan asid urik dari ACC, mengurangkan keberkesanan rawatan.

Ahli farmasi memberi cadangan yang berasingan mengenai penggunaan bersama ACC dengan antibiotik. Untuk mengelakkan mengurangkan keberkesanan ubat, dan juga untuk mengelakkan kesan yang tidak diingini, perlu menahan tempoh masa. Kepada tablet arahan yang berlainan bertindak dengan penuh, minumnya pula, dengan selang waktu 60-80 minit.

Di mana untuk membeli dan berapa banyak kosnya

Aspirin digunakan sebagai alat untuk mengetatkan darah pada tekanan tinggi, dari sakit kepala dan terhadap haba. Ia dicirikan oleh kos rendah, hayat jangka hayat dan kecekapan tinggi. Overdosis aspirin sangat jarang berlaku. Ubat ini diedarkan secara bebas di seluruh Persekutuan Rusia tanpa preskripsi. Anda boleh membelinya di farmasi yang disenaraikan di bawah:

Nama farmasi

Alamat

Nama dadah

Dos mg

Harga, dalam rubel

Zoya dan Alexandra Kosmodemyanskikh Street, 31, bangunan 3. Laman web: kremlewka

Aspirin Cardio №20

Aspirin Cardio №28

Aspirin Express effervescent

Fabricius Street 30

Aspirin Cardio №28

Aspirin Express effervescent

Serbuk Kompleks Aspirin

Pravdy Street, 25 Laman web: eapteka

Aspirin Cardio №20

Aspirin Cardio №28

Tablet larut Aspirin Express

Jalan Skobelevskaya, 25

Aspirin Cardio №28

Aspirin Cardio №20

Analogan dadah

Nama biasa dari ubat dari asid asetilsalicylic adalah aspirin. Farmasi boleh memenuhi nama rasmi lain yang didaftarkan di radar. Mereka menyembunyikan ubat dengan formula yang sama dan anotasi yang sama. Ingat untuk diri sendiri variasi nama tablet yang paling biasa, supaya tidak dikelirukan dalam pelbagai:

  • Aspro-C;
  • Kardio aspirin;
  • Plydol-S;
  • Fortalgin S;
  • Aspirin Upsa;
  • Acetylsalicylic acid-UBF;
  • Acidum acetylsalicylicum (versi Latin dari nama);
  • Aspirin-C.

Ulasan Pelanggan

Elena, 34 tahun: Saya alah kepada aspirin, tetapi saya menyimpan anak muda ini dengan ubat ini. Saya mempelajari segala-galanya tentang beliau, bermula dari komposisi kimia dan berakhir dengan mekanisme tindakan pada badan. Saya betul-betul mengira dos untuk bayi saya, saya tahu dari apa yang ia membantu, dan melalui berapa banyak ia berfungsi. Acetylsalicylic acid dengan cepat mengurangkan tekanan dan mengetuk suhu. Rawatan itu tidak membahayakan.

Olga, 29 tahun: Saya tidak boleh membuat keputusan untuk masa yang lama pil pil membantu dengan lebih baik. Saya pernah berpeluang untuk mengambil aspirin, walaupun saya fikir hanya paracetamol merendahkan suhu. Haba hilang. Dia mengkaji dadah dengan lebih terperinci dan mendapati banyak harta berharga. Ternyata ia menyelamatkan diri dari sakit gigi dan merupakan alat yang berkesan untuk mencegah penyakit kardiovaskular.

Ekaterina, 31: Saya menggunakan aspirin dalam kosmetologi rumah saya - saya membuat topeng untuk mengupas. Kadang-kadang saya menambah serbuk ACC ke syampu untuk memerangi keguguran rambut. Apabila ruam muncul, saya membuat salap jerawat dengan aspirin - pembersih muka tanpa bahan kimia berbahaya. Malah kecergasan tanpa aspirin tidak boleh dilakukan. Saya menggunakan campuran sukan ECA (ephedrine, kafein, aspirin) untuk mengurangkan berat badan.

Sekiranya saya mengambil aspirin untuk selesema ringan (selsema)?

Jawapan:

Bertuah

Aspirin bukan sahaja untuk selesema, tetapi secara umumnya dalam kehidupan tidak boleh diambil... Adakah dia benar-benar dibenarkan dalam patologi jantung untuk penipisan darah...

Elena

Influenza bukanlah sejuk (atau ARI), tetapi penyakit virus. Virus aspirin tidak akan menyembuhkan.

Aspirin harus diambil hanya pada suhu lebih daripada 38.5

Mashenka

Saya fikir, mengenai keadaan kesihatan. jika selesema adalah ringan, maka biarkan badan melawan tanpa pendedahan kepada ubat-ubatan.

Natalya Toropova

Aspirin mempunyai banyak kesan sampingan: ulser perut dan. dan lain-lain Adalah lebih baik untuk mempunyai sesuatu dengan paracetamol dalam komposisi: rinicold, Toff plus, rhinza dengan gejala pertama, ia boleh dilakukan dalam serbuk coldrex, fervex, sejuk dan teraflu)))

asid berbahaya dan untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun ia dilarang keras untuk memberi kesan negatif pada otak

Christina

hanya pada suhu yang merah untuk perut secara umum

Optim [email dilindungi]

Tidak lama dahulu, mungkin ubat yang paling popular di dunia - aspirin merayakan centenarynya. Sekarang lebih daripada 50 juta pakej aspirin digunakan setiap tahun. Orang Inggeris mengambilnya dalam bentuk serbuk, rakyat Amerika lebih suka tablet, dan Perancis suka lilin.
Populariti aspirin adalah kerana ia dianggap tidak berbahaya.
Baru-baru ini, satu lagi salah tanggapan telah muncul: sesetengah orang berfikir bahawa sejak aspirin telah wujud selama lebih dari seratus tahun, lebih banyak kemungkinan ia berasal dari tumbuhan. Ini adalah omong kosong yang lengkap, tetapi oleh sebab seseorang berpendapat demikian, ia masih harus dijelaskan: aspirin, yang dijual di farmasi, adalah ubat kimia yang mempunyai teknologi pengeluaran yang rumit.
Aspirin bukan sahaja berbahaya, tetapi ia adalah mematikan untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun. Di samping itu, sangat diperlukan untuk merawat aspirin oleh orang-orang yang mempunyai ulser peptik, gastritis kronik, serta mereka yang mengalami alahan, asma, tekanan darah tinggi yang tidak terkawal, penyakit parah hati dan buah pinggang yang kronik, dan gangguan peredaran darah. Aspirin dikontraindikasikan pada wanita dengan haid yang tidak teratur, di mana terdapat banyak kehilangan darah, dan pada pesakit hemofilia.
Menurut sekumpulan penyelidik yang menerbitkan laporan mereka dalam satu jurnal perubatan berpengaruh, kira-kira 16.500 orang mati di Amerika Syarikat setiap tahun daripada mengambil aspirin dan ubat-ubatan lain yang serupa sendiri. Keracunan aspirin juga merupakan ancaman sebenar. Para saintis mencatatkan bahawa dalam jumlah yang terhad, asid salisilat, hasil pemecahan aspirin dalam badan, mengikat protein darah, tetapi dengan penggunaan aspirin dalam jangka masa yang panjang, ia sebahagiannya dalam keadaan bebas dan boleh menyebabkan keracunan badan.
Ramai orang telah menandakan hipersensitiviti kepada aspirin. Walaupun dos yang kecil di dalam orang tersebut boleh menyebabkan gejala keracunan: sakit kepala, mengantuk, letih dan tinnitus. Dos yang besar boleh mengakibatkan gangguan hati, terutamanya pada orang yang menghidap penyakit sendi dan tisu penghubung, nefritis kapiler, tetapi, secara umum, penurunan fungsi kencing dapat diterbalikkan dan dipulihkan setelah menghentikan ubat. Harus diingat bahawa keracunan kronik berkembang dengan perlahan (tinnitus atau pekak mungkin menjadi tanda awalnya). Apabila mabuk yang teruk berlaku ketidakseimbangan berasaskan asid

Bagaimana untuk mengambil aspirin pada suhu

Aspirin diambil pada suhu yang tinggi, yang disebabkan oleh penyakit berjangkit dan radang. Bahan aktif dalam ubat ini adalah asid acetylsalicylic, dan aspirin sendiri menjadi nama kedua. Orang yang sihat secara fizikal perlu mengurangkan suhu di atas 38.5 ° C, dan di hadapan penyakit, orang yang sukar untuk bertolak ansur dengan suhu tinggi ditunjukkan mempunyai antipiretik pada suhu 38 ° C.

Top